Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Hloupé navigování - kam hlásit?

Post by
Zdravím, dá se něco dělat s tím, když Waze člověka naviguje tak, že mu cestu spíše zkomplikuje a zpomalí? Rád bych nějak pomohl k eliminaci podobných stavů, ale nevím jak. Například včera mě Waze poslalo do velké kolony (viz. obrázek - červené šipky) , zatímco kolega, který jel po modrých šipkách, byl na místě daleko dřív, protože Jižní spojka jela bez jakéhokoliv zdržení. Co s podobnými situacemi?
im2.jpg

POSTER_ID:463339

1

Send a message

Post by bures
CyrilKubrt wrote:Ahoj, už se to řešilo cca 2 roky zpět, pak byl chvíli klid a znovu:
Trasa Bruntál - Olomouc od minulého čtvrtka, kdy jsem to poprvé zjistil naviguje přes Opavu a ani alternativně nenabízí správnou cestu přes Stenberk.
Dále trasa Lipová Lázně Javorník po I/60 navigace mlčí i tam, kde by vzhledem ke tvaru křižovatek bylo vhodné hlasit odbočení.
Při zadání cíle zámek Jánský vrch naviguje pres polní cestu, neprujezdnou pro os. vozidlo. Kdo nezná P na náměstí, má smůlu.
Poslední: osada Rejvíz má omezení na 30, klient nabízí zadání 40, waze indikuje 50.
Cyrile, cítím z tvého tónu určitou frustraci. Zbytečně. ;) Co může oprav, zbytek normálně nahlas přímo v aplikaci Waze nebo to doma v klidu naklikej i s popisem do Live mapy.

Rejvíz jsem upravil. Mrkni na to.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
CyrilKubrt wrote:
MajkiiTelini wrote:Nerozumím tomu, že byla akce EcceHomo a přitom průjezd nebyl omezen? Jakože jsi jel v době, kdy už se nezávodilo a silnice byla průjezdná pro běžnou dopravu?
Trasa závodu byla uzavřena, ale I/46 byla normálně průjezdná /i podle http://www.dopravniinfo.cz
Nezdá se ti, že by Waze mohlo vyhodnotit na trase problémy a poslat tě prostě jinudy?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by d2-mac
Paintball Arena Brno je místo z Google. Řešením je ho zakreslit do Waze, zaměřovač dát na správny segment a provést provázání s Google.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by JakubJCZE
Ahoj, kam hlásit, když mě waze naviguje do tunelu, přičemž cím mé cesty je přímo nad ním? :mrgreen:

Správná trasa: https://mapy.cz/s/12dyW

Tuto umí i waze, ale když se podívám na alternativy, tak mezi nima je trasa, která vede do tunelu a pak vertikálně vzhůru. :) Díval jsem se do editoru a Královopolský tunel má nastavenu úroveň -1, což bych očekával jako řešení problému.

Waze trasa: http://imageshack.cz/image/HbA

Blbé je, že mě touto cestou waze vedl, když jsem tam tehdy jel. Jako cíl cesty dávám "Paintball Arena Brno".
JakubJCZE
Posts: 9
Has thanked: 8 times
Send a message

Post by JakubJCZE
Díky, realizováno.
JakubJCZE
Posts: 9
Has thanked: 8 times
Send a message

Post by jirys
Když už probírate ten Štenberk tak na kruháči mi hlásil odbočte vlevo ale ted již nevím z které strany ...
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
trasa Bruntál Olomouc byla nabízena opakovaně přes Opavu a Odry.

To se mi stáva často i když vyjedu z krnova a také někdy to chce do Olomouce ze Šternberka přes Štarnov
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
Kdyz je Ecehomo tak me to v Lipine posle do prava a vyjedu az v Ondrasove :D
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by ma5jkl
kolega siel tiez s waze alebo len pocitovo? waze totiz trpi aj tym ze sa mu pletu do vypoctov historicke rychlosti (rychlosti ktore zaznamenava na usekoch v rovnakom case dna). to znamena ze ak je jizni spojka casto zapchata v case kedy si isiel tadial ty tak waze s tym trosku rata aj ked tam momentalne nie je husta premavka (zjednodusene povedane). odporucam si davat pred jazdou zobrazit alternativne trasy a na zaklade toho sa rozhodnut ktorou pojdes. realne s tym nemame velmi moznost nieco spravit, je to skor o routing algoritme.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»