Post by guri211
Suik wrote:len aby prave taketo znacenie nebolo "inspiraciou" pre evil-editorov...
Aha, tak som tam nemal nastavovat turn restriction... :?: :twisted:
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Prosim vsetkych ktori "vylepsuju" Exity: Pomenovanie "Exit Lamač, Dúbravka" je naozaj v poriadku, nie je potrebne tam pridavat "Exit BA-Lamač, Dúbravka", prípadne "Exit 2 BA-Patrónka, Devín, Karlova ves" - to je sialenstvo. Obzvlast ak to tak nie je na tabuli. Drzme sa prosim toho co je v pravidlach.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Ja sa k tomu hlásim. Čo máš, prosím Ťa, proti pridávaniu skratky mesta k mestským oblastiam? Na tabuliach sú tieto texty na bielom poklade, no vo waze nič také nemáme...
2. pridávanie čísiel ciest I. a II. triedy je množstve tabúľ. To, že to nie je na všetkých je lajdáctvom správcov ciest. Dokonca sú aj také čo sú roky textami neaktuálne :(
PS: Neodvolával by som sa na pravidlá (wiki) ;) Podľa dosť dávno prijatých predpisov sa zjazdy číslujú podľa kilometrovníkov, ale takých tabúľ je ako šafránu. Mám pocit, že prechodné obdobie končí tento rok.
PS2: Ako sa dohodneme, tak to všade opravím.
Vysvetlim: Ide o to, aby text k instrukcii odbocenia bol co najzrozumitelnejsi, strucny a nezmatocny zaroven. V pripade "Exit 2 BA-Patrónka, Devín, Karlova ves": "2" by som odstranil, nejde o cislo zjazdu, ani o nazov dialnice na ktoru sa prechadza. "BA-" by som odstranil pre strucnost - ak sa nenachadza na tabuli, nie je dovod to tam uvadzat (mesto je uz aj tak napisane v prislusnom poli daneho segmentu). Na co zbytocne predlzovat text instrukcie odbocenia, vsakze :) Takze ak by som ta mohol poprosit, daj prec tie "BA-" a pripadne cisla ciest za Exit, samozrejme ak sa nejedna o cislo zjazdu alebo nazov dialnice na ktoru sa prechadza. Nie je dolezite vediet ze to je "BA-Patronka". Dolezite je trafit na spravnu odbocku ak su dve tesne za sebou, a to sa da aj ked tam je uvedene iba "Patronka".
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Myslim ze cisla zjazdov ma vyznam doplnat iba tam, kde su skutocne uvedene na zjazdovych tabuliach. Cize podme prejednat ci ma vobec zmysel zaoberat sa nimi :) Kolko je na Slovensku takych zjazdov ktore maju na tabuli uvedene cislo? Nieco sa mi mari ze som take zhliadol na D1 v okoli PB.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Osobne som za Bratislava. Nic viac. V Google maps robili experiment, kde dali vsade iba mestske casti, a skoncilo to nezmyselnymi adresami typu: "Muškátová 788/6, 82101 Ružinov". Dodnes to nie je opravene.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
porubcan wrote:toto je inak na zamyslenie aj pre BA - nemoze sa nahodou stat, ze existuje ulica (teraz si vymyslam) Hlavna vo Vajnoroch aj v Zahorskej? ak budu obe MC oznacene iba ako BA, tak potom ako spravne aplikacia urci ktora je ulica Hlavna BA?
Prepacte mi hlupu otazku, ale Zahorska Bystrica je sucastou BA? Nie je to samostatna obec?

A odpoved na otazku: Nie, nemoze sa stat ze bude rovnaky nazov ulice napr. vo Vajnoroch a v DNV, pokial patria pod BA.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ja len zduplikujem upozornenie od porubcana: Prosim nezacnite teraz masovo premenovavat! Dohodu ohladom pomenovania by som nechal na dalsie planovane Waze stretko v 2. polovici maja.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
fotrik wrote:
guri211 wrote:...dalsie planovane Waze stretko v 2. polovici maja.
Ajajaj, snad to zvladnu, do 18. kvetna jsem v Barcelone.
Myslim na to ;) Ten dalsi tyzden uz budes pouzitelny?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
shalafi wrote:na odlahcenie temy:
Klik: Moo!
:D :D :D
Traviaci trakt ma jednosmerku opacnym smerom a treba tam povolit aj odbocenie :D
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =147831660
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia