Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by guri211
Suik wrote:pokial to nie je dopravnym znacenim urcene inak :)
Velmi spravna poznamka ;)
Sulik wrote:cize aby sa pri editovani zachoval status quo? kym sa realne nezmeni odbocenie, resp. prikazany smer jazdy?
Tak ;)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Ako inak zistím, kde som AM? Ja sa nikde nevidím :(
AM prava ti bohuzial boli odobrate. Mrzi ma to, ale kvalita a pouzitelnost mapy je na 1. mieste :(
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
medik wrote:Primárně bych dal někomu, kdo ji vymýšlel facku, ale to je teďka vedlejší. :mrgreen:
Vyhlasujem sutaz o najdebilnejsiu krizovatku na uzemi CR / SR. Prvu nominaciu uz mame :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
medik wrote:
foxitrot wrote:Pridavam dalsieho adepta - Bajkalska x Pristavna x Pristavny most x D1 v BA (a vobec, preco uz niekolko mesiacov nie je kruhac? to vlavo+vlavo+vlavo+vlavo+... je katastrofa!), ale tato Liberecka krasotinka ma odo mna viac bodov.
Tak tohle zatím vypadá na vítěze :shock:
Je to na Slovensku tak znama idiotska krizovatka, ze uz sa nad nou nikto ani len nepozastavi :) Je to jedno z najnehodovejsich miest v BA - zle znacene, neprehladne krizenia, odbocenia proti logike.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Včera som sa nechal nachytať hláškami dsvp a dsvl ale správne sú ppz a plz.
Od posledneho upgradu routing servera dva tyzdne dozadu mi uplne prestalo hovorit ppz / plz na vsetkych zjazdoch. Spozorovali ste to este niekto?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
porubcan wrote:celkovo by som vsak odbocenie na obchvat riesil ako dsvl a posunul ho o 200 m spat k vrakuni (aktualne v realite existuju 2 dlhe odbocovacie pruhy vlavo.
Toto je velmi spravna pripomienka. Posunut spat k Vrakuni poprosim iba do miesta, kde sa uz kvoli plnej ciare neda do tych 2 pruhov preradit.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by medik
Rád bych se domluvil na způsobu, jak vyřešit následující křižovatku v Liberci

https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... TTTFTTTTFT

Primárně bych dal někomu, kdo ji vymýšlel facku, ale to je teďka vedlejší. :mrgreen:

Jsou s ní dva problémy - ten první, že v klientovi vypadá jako jedna velká šedá placka, kde se nedá vyznat, co kam běží (pomohlo by změnit Major Highway na Primary Street?).

Druhý problém je s hlasovou navigací. Když člověk jede přes prostřední "kruhový" objezd, navigaci říká "..na kruhovém objezdu a potom na kruhovém objezdu...." bez udání směru, čísla odbočky atd. Bylo by řešením zrušit ten prostřední kruhový objezd a udělat z něho klasickou "kulatou" silnici? V současné době to totiž není možné ani editovat, protože waze přidal novou kontrolu, která hlásí, že kruhový objezd není kruhový :-) Nebo udělat klasický kruhový objezd a holt tam nechat i tu část, která tam ve skutečnosti není, jen na ni zakázat routování?

Díky za radu.
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by medik
foxitrot wrote:To by trochu mohlo, pretoze segmenty budu tensie. (Aaach, Waze, preco priblizene segmenty musia byt take tlste? :roll:)
Okrem toho "plackovita" krizovatka troch Primary a jednej MajorHighway (cestu 35 nepocitam, ta je o poschodie vyssie) by aj tak skor mohla byt Primary ako MajorHighway.
Ale (kvoli tomu problemu s neuplnym kruhacom) - bude sa to dat ulozit (pri zmene iba typu a ponechani geometrie)?
To jsem zkoušel a bohužel nejde, nový způsob detekce kruhových objezdů to zarazí (přitom editace na začátku března ještě byla možná)
foxitrot wrote:Pomohlo by nejako pomenovat tie https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ,104108205 prepojovacie segmenty?
Nezkoušel jsem to, ale v tom problém nejspíš nebude. Mám pocit, že waze nějakým způsobem změni routování a navigování na kruhovém objezdu, protože mě je v současné době schopen poslat zpátky, což dřív neuměl :-) A od té doby je problém s hlasovou navigací na tomto segmentu.
foxitrot wrote:Na severe Bratislavy tiez momentalne mame jeden "kruhac vo vystavbe", na ktorom su dva segmenty prejazdne a dva blokovane, nastastie je to len docasny stav. Navigacia tam funguje "bez problemov" (Suik vie svoje :lol:). Pripadne tu neexistujucu cast nastavit ako WalkingTrail a zakazat routovanie? :) Potom bude na mape takmer neviditelna.
OK, takže smažu prostřední kruhák a udělám nový s Walking Trail. Krásné řešení :-) díky
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by medik
foxitrot wrote:
guri211 wrote:
medik wrote:Primárně bych dal někomu, kdo ji vymýšlel facku, ale to je teďka vedlejší. :mrgreen:
Vyhlasujem sutaz o najdebilnejsiu krizovatku na uzemi CR / SR. Prvu nominaciu uz mame :D
Pridavam dalsieho adepta - Bajkalska x Pristavna x Pristavny most x D1 v BA (a vobec, preco uz niekolko mesiacov nie je kruhac? to vlavo+vlavo+vlavo+vlavo+... je katastrofa!), ale tato Liberecka krasotinka ma odo mna viac bodov.
Tak tohle zatím vypadá na vítěze :shock:
medik
Posts: 52
Been thanked: 2 times
Send a message