Post Reply

Vynucená hlasových pokynů (+Wiki)

Post by bures
V poslední verzi editoru přibyla možnost vynutit hlasové pokyny. Funkce umožňuje zjednodušit zadávání příkazů k odbočení (případně vynutit jejich potlačení) na místech, kde to je obtížné.
  • Vynucení hlasových pokynů nepoužívejte tam, kde jde zadat příkaz pomocí geometrie a názvu a typu segmentu (tj. "starým způsobem").
  • Nepřidávejte si práci zbytečným použitím nové funkce.
  • Nekomplikujte mapu duplicitním řešením.
Jinými slovy, dřív mohl být pokyn nastaveno dobře, nebo špatně. Teď může být nastaven:
  • dobře
  • špatně
  • dobře + dobře
  • dobře + špatně
  • špatně + dobře
  • špatně + špatně
Myslete na složitost dělat změny na takové křižovatce, která je v případě nastavení vynuceného hlášení několikanásobná (dřív jsi posunul jeden geobod, teď klikneš mnohonásobně víckrát a pracuješ v různých režimech).

Aby nedošlo k nepochopení. Funkce vynucených příkazů je skvělá, ale měla by se použít jen tam, kde nejde jednoduše geometrií nastavit hlášení.

Na závěr ještě doplním odkaz na novou wiki stránku Nastavení hlasových instrukcí, kde se v kapitole Nastavení vynucených hlasových pokynů dočtete podrobnosti.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times

POSTER_ID:2437004

1

Send a message

Post by bures
tex232 wrote:Asi jsem nepochopil to tabulku dobře + špatně atd.... buď je to dobře nebo špatně ...
Je to matice, kde v prvním (neviditelném) sloupci je nastavení pomocí geometrie a ve druhém pak pomocí vynucených hlášení. Takže ty první dva případy je nastavení pouze geometrií bez vynucených hlášek. Zbytek řádků je kombinace nastavení geometrie a hlášky. Ve finále je to vždy dobře nebo špatně 50:50.
tex232 wrote:A pak jsem nepochopil toto:
"dřív jsi posunul jeden geobod, teď klikneš mnohonásobně víckrát a pracuješ v různých režimech"
Znamená to, že nastavování vynucených hlasových pokynů je pracnější. Abys docílil stejného hlasového pokynu stačí dobře nastavit geometrii. Nastavení vynucenou hláškou je (v drtivé většině případů) víc klikání a šoupání myší (vybrat segment, najet na šipku, trefit se na malou ikonu, kliknout na rozbalovací seznam, v seznamu najít hlášku a nesplést se, kliknout na OK) - a to vše i opakovaně.
tex232 wrote:Mě naopak toto nové řešení přijde systémovější a nemusí se různě podivnými tvary znásilňovat křižovatka či vyrábět různé podivné segmenty navíc ...
Jenže potřeba toto dělat je jen u zlomku křížení. Velká většina je snadno řešitelná geometrií. Konec konců je to na té stránce také uvedeno. Tzn. že to je systémové a praktické jen u zlomku případů.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by tex232
Asi jsem nepochopil to tabulku dobře + špatně atd.... buď je to dobře nebo špatně ...

A pak jsem nepochopil toto:
"dřív jsi posunul jeden geobod, teď klikneš mnohonásobně víckrát a pracuješ v různých režimech"

Mě naopak toto nové řešení přijde systémovější a nemusí se různě podivnými tvary znásilňovat křižovatka či vyrábět různé podivné segmenty navíc ...

Každopádně vynucené hlášky chce používat s rozvahou a nejlépe se ještě poradit se zkušeným editorem o použití.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2