Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by porubcan
Zatiaľ len veľmi opatrne a radšej s diskusiou. V rámci LC grupy sme už niečo predebatovali, no zatiaľ nikto nevie ako presne sa to bude správať. Takze skôr by som to nazval ako opatrná testovacia prevádzka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
mipwa wrote:v článku na Světě Androida zmiňují i vyhledávání dle kategorií, ale to mi nefunguje.
Mě to asi funguje jak je popsané v článku, ale nepovažuji to za vyhledávání podle kategorií.
Buď můžu klasicky zadat text a hledá to podle textu, nebo můžu vybrat kategorii pak to zobrazí nejbližší body v dané kategorii, bez toho abych je mohl neomezit zadáním textu pro vyhledání, např. jméno města, kde chci hledat.

Asi to není chyba, ale záměr, nicméně mi to přijde divné, vývojáři opět něco nedomysleli.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Obávám se, že to data pro vyhledávání nebere jen z Waze, ale i odjinud (Gmapy?).
Nechal jsem si doma najít potraviny. Nic z toho ve Waze není a navíc to nejsou ani jedno potraviny.
Screenshot_2017-01-20-20-09-32.jpg
(69.91 KiB) Downloaded 403 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message
Last edited by pvo11 on Fri Jan 20, 2017 9:09 pm, edited 1 time in total.

Post by pvo11
nocommenta wrote:
pvo11 wrote:Obávám se, že to data pro vyhledávání nebere jen z Waze, ale i odjinud (Gmapy?).
Nechal jsem si doma najít potraviny. Nic z toho ve Waze není a navíc to nejsou ani jedno potraviny
Okrem dát z Waze preberá miesta z Google Maps. Podobne ako vo Waze boli aj v GM správne kategorizované (napr. škola ako škola, bankomat je bankomatom...) napriek tomu sú pri vyhľadávaní v aplikácii ponúknuté v kategórii potraviny.
Tak jsem se podíval do G map a z toho co mi to v klientovi našlo jsem tam našel jen:
KH Moto - Miloš Pospíšil jako Prodejce automobilů. Sice prodává jen motorky, ale potraviny určitě ne a ani automobily nejsou potraviny :-).
Zbytek není ani na G mapách, tak opravdu netuším odkud se ty nesmysly berou.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
nocommenta wrote: Tak som sa pozrela do Google Maps a našla som v nich všetky miesta, ktoré sú uvedené na screenshote z Kutnej Hory.
Tak to nechápu, proč se mi tam neobjevují.
Vyhledávat nekategorizovaná místa jako potraviny je opravdu "geniální" nápad. No ale co jiného od Waze vývojářů čekat.
kh.jpg
(29.49 KiB) Downloaded 321 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Mně to na 4.2.1 funguje.
Je to hodně zvláštní, že některé věci někde fungují a jinde ne. Navíc se to v průběhu času mění.
Není to první případ.

Když začínaly úsekové radary, tak mi je to pár dní hlásilo anglicky, ale pak to přešlo na pípání stejně jako tady popisoval mipwa. Nyní už mi to několik verzí opět hlásí anglicky.
Strašně dlouhou dobu jsem v nastavení neměl přepínač "Vyhnout se přívozům" a teď jsme si všiml, že už ho tam mám také, ani nevím od které verze.

Sice je asi možné individuálně vzdáleně zapínat a vypínat nějaké funkcionality. Chápu, že má smysl něco zapnout betatesterům a zbytku ne, ale hlava mi nebere, proč některé funkcionality zapnout jen některým uživatelům a jaký je klíč výběru, komu co zapnout.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Tak Oblíbené obchody tam naopak nemám.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote:preliezol som vlakno v beta fore a nikde Gal nespomenula ze by to malo byt live pre vsetkych, v prvom prispevku je veta: The Categorial Search is back for testing (opened ONLY for beta testers) and this time we hope it's much better. A nikde vo vlakne nebola negovana ta zatvorka. Takze ti, co sa tu stazujete ze nieco nemate, bude sposobene tym, ze to nemate mat.
Nejsem beta a kategorie mám.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by Suik
Spravil som pre istotu reinstal a stiahol zo storu nanovo, ale stale nic, ani kategorie, ani moje obchody :)
Suik
Posts: 893
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times
Send a message
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko

Post by Vadi58
Nie som ani blízko hraníc, ani betatester, urobil som aj čistú inštaláciu tejto verzie a tá ponuka sa mi neobjavila. A dokonca neviem dokončiť ani aktiváciu ASR.

Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku
Vadi58
Area Manager
Area Manager
Posts: 645
Has thanked: 131 times
Been thanked: 86 times
Send a message