Post Reply

Nový slovenský hlas vo Waze

Post by
VIANOCE!

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by Cierna_Perla
Vcera sa mi updatol novy SK hlas a vobec sa mi nepaci, hlavne "odbocte vlavo" znie uplne zle.
Chcem povodny, ale v menu "slovensky" nemam, iba "slovensky-adka".
Da sa to nejako vratit?
Cierna_Perla
Posts: 3
Send a message

Post by Cierna_Perla
Vdaka za info, mam 6+
Mozno je to iba zvykom, ze sa mi to nove cele zda ine a horsie. Slovo "vlavo" mi az tak nevadi, ale "odbocte" mi "trha usi", intonacne aj tvrdostou na konci, koniec by mal byt makky- "..ťe", ja pocujem "..te"
Mozno si casom zvyknem...
Cierna_Perla
Posts: 3
Send a message

Post by DajtePokoj
Tak to mám radosť. Hlas je to pekný, ale mal by byť vecný. Je to hlas do navigácie, nie z audiotextu... Sry, ale v mojom okolí naozaj nikomu nesadol.
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by DajtePokoj
Vrátil sa mi po pre inštalovaní starý SK hlas. Niečo sa deje okolo Aďky?
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by DajtePokoj
Je pravda, že som preinštalovával v Brne, ale mal som vytočenú VPN domov na SK a Waze mi dalo ponuku na starý hlas. Či to má súvis... Inak ráno som mal Aďku v ponuke, teraz už nie.
DajtePokoj
Posts: 63
Has thanked: 116 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by gendzo
MaBeSK wrote:Faux pas. Novy hlas je preexcitovany.
(v tom sme sa zhodli s viacerymi kolegami)
Presne tak, to sa nedá počúvať. Ako výslovnosť pekná, ale každá hláška je vyslovene "spievaná" a trhá to uši. Pôvodný hlas mal menej emócie a neuršil.
gendzo
Posts: 2
Send a message

Post by Gene-Hawkins
A my, s WP, jsme nahraný. Nový hlas stáhnout nejde, starý, který byl perfektní, zmizel, a staré soubory není kam nahrát... :cry:
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by komichal
Uživatelé WP jsou nahraní už delší dobu. Waze tuto platformu už dlouho nepodporuje, osobně se divím, že to vůbec ještě nějak funguje. I já musel už dříve přejít na Lagdroid, když jsem se nechtěl vzdát své oblíbené navigace...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
pvo11 wrote:WP sice neznám, ale nedá se ten starý hlas nahrát do adresáře jiného jazyka a zvolit tem jiný jazyk?
Na Androidu to takto jde.
Ve WP vůbec nemáš přístup do složek s aplikacemi, je to jak Android 6. Root na WP není, otázka jestli je to proto, že se to na těch pár telefonů nikomu dělat nechce a nebo je to tak dobře udělané. Ono teda nějaké "WP internals" jsou, ale nefunguje to na všechny telefony atp...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by ma5jkl
Povodny slovensky hlas sa HQ rozhodlo vypnut a myslim ze sa tak udialo koncom minuleho tyzdna alebo cez vikend. Ak mas Android 5.x alebo starsi myslim ze niekto by mohol mat stiahnute stare zvuky a vedel by si si ich tam nakopirovat. Pri Andriod 6+ alebo iOS je to zlozitejsie.

Co sa tyka odbocte vlavo u Adky, bolo to tak nahrate zamerne aby intonacia vlavo a vpravo bola ina, t.j. ak si nahodou zahutany a nerozumel si co povedala tak uz podla melodie hlasu by si vedel co povedala. Budu sa robit opravy Adky tak sa moze zvazit aj pouzitie rovnakej intonacie pre vlavo aj vpravo.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»