Post by railcar
Watt25 wrote:Ez itt biztos, hogy jó logika itt? Már a szelektált szegmenst sem értem, hogy miért ramp, de hogy a körforgó??? Én elfogadom, hogy ha valaki tud mögé rakni egy elméletet, de addig elég fura...
Tényleg fura, gondolkodnom kellett egy percet, de megvan az elmélet:
A ramp-pal jelölt szakasz a sárga útról a felhajtás az autópályára. Ha közbeeső (tehát nem közvetlenül ramp-nak kinéző) szakaszt sima utcának állítod be, ami valójában, akkor a magas büntetőpont miatt nem fog arra navigálni.

Tehát: magasabb rendű utak egymás közötti összeköttetését (tehát az olyan utat, sávot, ami kifejezetten erre a célra épült, és nem pedig lakóházak sora) soha ne csináljuk street-tel, ha egyébként nincs önmagában rangja, akkor legyen legalább ramp. Ha túl hosszú, akkor esetleg még a főút is szóba jöhet.
railcar
Posts: 228
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Samsung Galaxy A50 Android 10
Car: Suzuki SX4 S-Cross Hibrid; narrow-gauge railcar

Post by railcar
pulsarxp wrote:
pajzi wrote:Valahol itt:
https://world.waze.com/cartouche_old/?z ... FTFFFFTTTT
volt egy "Schmitt Pál ucca" (a kereso meg mindig feldobja)

Mar torolte valaki? A keresoben orokre vasalva?
igen, már törölve lett :)
Én töröltem. Ez nem játék, nem röhögve mutogatjuk, hanem azonnal töröljük, különben elszaporodik.
railcar
Posts: 228
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Samsung Galaxy A50 Android 10
Car: Suzuki SX4 S-Cross Hibrid; narrow-gauge railcar

Post by railcar
Szata76 wrote:Múltkor egy érdekes dolgot tapasztaltam. Az Árpád-hídról tartottam Újpest felé és ahogy lefordultam balra a Váci út felé, nem a Váci úton tervezett tovább, hanem annak a szervízútján egészen az OMV kútig (Fáy utca), és ott vitt volna rá a fő útra. Én makacs voltam és nem hagytam magam, a Váci úton mentem végig, de a kliensben azt mutatta, a szervízúton haladok.
Megnéztem a térképszerkesztőben, de semmi hibát nem találtam. Lehet, h csak a sebességadatban van a hiba, esetleg tényleg arra a gyorsabb?
A tervezésre nem tudok mit mondani, de a kliens néha tényleg hajlamos annyira eltérni, hogy a szomszéd utcán visz, pláne, hogy a szervizút elég közel is van. Hovatovább, ha tervezett útvonalad van, tapasztalatom szerint ahhoz jobban tapad a gépkocsi, szóval arról csak jelentősebb eltéréssel lehet eltántorítani, így még akkor is rajta tarthat, ha a GPS pozíciód hajszálpontosan a szomszéd közeli utcán van.
railcar
Posts: 228
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Samsung Galaxy A50 Android 10
Car: Suzuki SX4 S-Cross Hibrid; narrow-gauge railcar

Post by railcar
wroadd wrote:
railcar wrote: Hovatovább, ha tervezett útvonalad van, tapasztalatom szerint ahhoz jobban tapad a gépkocsi, szóval arról csak jelentősebb eltéréssel lehet eltántorítani, így még akkor is rajta tarthat, ha a GPS pozíciód hajszálpontosan a szomszéd közeli utcán van.
Sőt, ha lelövöd a navigálást, akkor rögtön a megfelelő útra is tesz.
Bár sokat javítottak rajta, pl az autópályákon lévő benzinkutakhoz kitérve már navigálás közben is észreveszi, hogy nem az autópálya közepén állok (A közel eső pihenőknél sajnos nem ez a helyzet)
Igen, az autópálya-pihenőknél már nekem is feltűnt a probléma, a javítás még nem.
railcar
Posts: 228
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Samsung Galaxy A50 Android 10
Car: Suzuki SX4 S-Cross Hibrid; narrow-gauge railcar

Post by railcar
Az "ezt csináltam" témalapon megjelentek tekintetében nézzétek át ezt a részt újra, mert egy szegmens eltűnt, valaki félig visszatette, stb, szóval stimmel-e az új rendhez?
Szikra wrote:
meexer wrote:Üdv mindekinek!
A józsefvárosi önkormányzat ismét nagyot alkotott, 08.03-tól változik a forgalmi rend a palotanegyedben.
https://world.waze.com/editor/?lon=19.0 ... ,103217230
Az utcákat át tudtam forgatni, de a Mikszáth tér környékén a kanyarodási szabályokat nem tudom állítani.
Némi segítség jól jönne.
Köszi.
Így jó?
railcar
Posts: 228
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Samsung Galaxy A50 Android 10
Car: Suzuki SX4 S-Cross Hibrid; narrow-gauge railcar

Post by retttenet
sniper200478 wrote:
wroadd wrote:Szerintem meg töröljük Budapestet, úgy sincs mit csinálni (NOT), legalább újra megcsinálhatnánk..:)
Nincs mit csinálni?? :o Tegnap majdnem megszívtam. Még szerencse hogy mivel ismeretlen helyre mentem bekapcsoltam a normál navigációt. Letettem és csak hallgattam merre kell menni, míg a Waze térképét néztem. Azaz néztem volna, ha lett volna út Békáson (kifelé menet a baloldalon), a lakótelep körüli út megvan, de benn semmi. :(
Zavarnak ugyan a map errorok a területemen, de utálok lakótelepet rajzolni, úgyhogy hónapok óta kerülgetem :-) na de majd most.
retttenet
Posts: 104
Send a message

Post by retttenet
De lehet, hogy a nevét se kellene ráírni, mert a kliens az utat nem, csak a nevét jeleníti meg. Furcsán néz ki margit hídra ráírva, hogy 4-6 villamos.

pulsarxp wrote:
Watt25 wrote:
Szata76 wrote:Láttátok hogy valaki felvitte a térképre a Bp-i villamosvonalakat?
No entrance-ként van rögzítve -1es szinten, az utcanévhez még a vonal száma is be van írva.

Mi a véleményetek erről?
Az, amit valahol meg is írtam már. Azért "kellenek" mert egyesek a villamoson is használják a Waze-t, ami Map problem-eket generál. Ezzel a módszerrel viszont ez megelőzhető. (De nem én csináltam, kedvem azért nincs ehhez.)
Igen, én elég sokat felvittem, de nem jó a no entrance mert ha valaki megy rajta, akkor ugyanúgy kapjuk a map problem-eket. Ezért én beállítottam rendesen csak -5 szintre. :)
retttenet
Posts: 104
Send a message

Post by retttenet
pulsarxp wrote:
Szata76 wrote: Előtte valaki más? Van tipped miért lehet ez?
azt már nem látjuk, és azért is érdekes, mert Major highway, ami nem szoktak gombócok lenni... érdekes.
Denke még év elején a déli végét is szétszedte két egyirányú útra és ezért most az egyik irány pöttyös.
retttenet
Posts: 104
Send a message

Post by slidet
DaVeD3 wrote:Sziasztok!

Sajnos valaki átszabta eléggé a XIX Ady Endre környékét, gyakorlatilag nem arra tervez azóta. Próbáltam javítani, de az Ady egy szakaszán 5-ös lock van: https://world.waze.com/editor/?lon=19.1 ... =213918853

Valaki helyre tudja tenni?

A másik ahol bajokat látok, az a Vas Gereben - Szegfű utca, de azt talán Aug 25-én már javította az elkövető....

Köszi és üdv,
Dávid

Sziasztok!

Nekem is ugyaz ez lenne a problémám. Az Ady Endre, villamossínnel osztott 2x2 sávos út, szerencsésebb lenne 2 egyirányúként feltüntetni, mert ami most van az káosz és nem tudjuk javítani az 5-ös védelem miatt.

Továbbá a Hunyadi u. Lázár sarkán Kispest irányából nem lehet balra kanyarodni, ezt egy 3-as lock miatt nem tudom javítani.

https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... s=90542042


Köszönöm,
Slidet
slidet
Posts: 4
Send a message

Post by slidet
Igen, a Nagysándor. Elnézést, Kispesti lévén nekem Hunyadi marad, míg világ a világ :) Köszönöm!
slidet
Posts: 4
Send a message