Post Reply

Waze 4.21.0.0

Post by ma5jkl
Mame vonku dalsiu verziu. Zopar noviniek:

Novy skin mapy (nezamienat si s farebnou schemou mapy) - nove fonty, trosku viac prepracovana grafika
Snail trails - trasu ktoru ste presli zobrazuje waze bledsou farbou
Integracia Waze so Spotify - hladajte novu polozku v menu

Fixy:
- po niekolky krat opravene zobrazenie pridanie fotky hned na starte (uz sa toto aj hanbim pisat ako fix)
- policko na hladanie ciela bolo stale zobrazene a prekryvalo navigacne instrukcie
- malo by byt opravene hladanie cerpaciek podla preferencii v menu (toto sa mi nezda) tak mi to bud potvrdte alebo vyvratte
- opravene waze na popredi pocas hovoru
- opraveny pad appky pri tuknuti na push notifikaciu o zdielanej ceste
- cerpacky by uz mali byt zoradene podla ceny (ak je to vybrate v menu)
- mali by sa uz dat upravovat ceny na cerpackach priamo z popup okienka ktore sa zobrazi ak stojite na cerpacke
- maximalna rychlost prekryvala cely tachometer ak ste vosli na segment bez zadanej rychlosti v editore

snad som na nic podstatne nezabudol
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times

POSTER_ID:16806214

1

Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by jirys
Nejak predelali slozky , ted nevim ktery soubor je s barevnou schemou abych si tam mohl dat zase tu svoji na kterou jsem zvykly .Jsou i trochu jinac pojmenovane ...
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by ma5jkl
skusim aspon nieco zodpovedat

- vyhladavanie pomocou hlasu: pouzivas iOS? v androide by bolo potrebne updatnut Google Search appku, a skontrolovat nastavenie jazyka na vyhladavanie vo waze, skus aspon to druhe. s iOSom zial ja neviem pomoct

- ovladanie hlasom: ASR teraz prechadza zmenami, preto je vypnute aj v krajinach kde to donedavna islo a funguje len v malo krajinach kvoli testom, to ci sa dockame ovladania waze hlasom v cestine je otazne ale mozno nie uplne nerealne, v slovencine ale je to takmer nerealne

- usekove meranie: uplne detailne chovanie nepoznam kedze na slovensku nic take nemame, takze neviem co to hlasi pred koncom zony. co sa tyka neskoreho ohlasenia vjazdu do zony, specifikuj presne kde sa ti to stava a chalani z CZ to v mape minimalne skontroluju ci je spravne zadany zaciatok. urcite to nie je ficurou vo waze aby to hlasilo o 50m neskor

- ohlasovanie udalosti podla rychlosti: toto by som dal do kategorie "nice to have", ale podla mna to nebude ani soon

- skratene nazvy ulic: opat asi nepomozem, mam telefon s rozlisenim 1440x2560, u mna take nepozorujem, znova ,co to mas za telefon?

- tunely: waze tunely "vyriesilo" tym ze budu postupne osadzat do tunelov tzv. beacony, ziadna simulacia jazdy v tuneli nebude. Samotna fyzicka instalacia beaconov do nasich (CZ a SK) tunelov je beh na dlhe trate spojeny s velkym mnozstvom byrokracie. nejake kroky sa uz zacali podnikat aj v SK aj v CZ, no ciel je este stale daleko.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Chyby mapy mozes hlasit do CZ ziadosti o upravu. Tunely: referencia asi na fore vo forme oznamu a diskusia bola na GC a beta fore. A suhlasim ze implementacne je to jednoduche. Financne taktiez nenarocne ale ta byrokracia....

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
mohol by si prosim poslat screenshot toho otocenia, lebo kontrolujem to v editore a veru neviem najst chybu, a neviem to ani nasimulovat vo waze. pripadne kde presne mas zadany ciel cesty?

co sa tyka 110tky tak mame tam 130 z toho dovodu, ze nam editor neumoznuje zadavat casovo obmedzene rychlosti. bola okolo toho dlha diskusia ci nastavit 110 alebo 130 a na zaklade argumentov zvitazila 130tka.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Ale na tejto krizovatke to nemame ani spravene ako H aby malo potencialnu moznost otacat. A vsade kde maju byt cervene sipky tak tam aj su.

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Skusam vselico mozne ale nedokazem zistit kde by to potencialne mohlo ponukat to otocenie.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... facebe.jpg

Odoslané z SM-G920F pomocou Tapatalku
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
dedii wrote:U-turn ešte nebude ? Či vôbec ? Pohnalo ma do susednej dediny aby som sa otočil :-(

Odoslané z FRD-L09 pomocou Tapatalku
aky u-turn este nebude? u-turny su standardne povolene na konci kazdej slepej ulice, alebo tam kde je to explicitne povolene u-turn sipkou. pokial sa jedna o u-turn na dvoch protismernych segmentoch tak ho ponukne ak je prepojovaci segment nad 16metrov (plus spravne uhly). waze sa ale snazi hladat aj otocenie cez ulice tak aby spravilo slucku. pokial nie su v rozumnej vzdialenosti ziadne z predchadzajucich troch situacii na u-turn tak ta posle aj napriklad do dalsej dediny kde ti je ponuknuta moznost otocit sa cez ulicky.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
to waze samo ponuknut nevie, iba v pripadoch ktore som napisal mozes dostat hlasku otocte sa.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MaXyM_FTN
Ahoj
Par veci mne trapi. Nektere dlouhodobe.
Vim ze to neni whishlist vlakno. Ale vlastne vybrane veci vnimam jako chyby i kdyz neopravovane po delsi dobu.

Od nejake doby nemuzu zadat cil pomoci hlasu. Tuknu na ikonu Mikrofonu, audio se v autu ztlumi, reknu kam, radio se nejak rychle vrati k normalne hlasitosti. Na obrazovce Waze zustane viset ikona odposlechu. Tuknu na ni - zmizi. Myslim, ze prestalo to fungovat asi na podzim.
Cekam az to opravi... Nebo neni to chyba?

Na ovladani app hlasem muzu zapomenout (podle toho co jsem stihl precist behem poslednich let), vid?

Usekove mereni je celkem fajn ficura. Jen neuplne dodazena. Proc to hlasi najezd do zony mereni prumernej rychlosti, kdyz na ceste mam uz pouze radar na konci teto zony?
Navic najezd do zony je vzdy hlaseny se spozdenim. A to je uplne jedno s jakou rychlosti jedu. Asi by to chtelo hlasit s predstihem, nikoliv 50m po najezdu do zony.

Waze mohl by hlasit udalosti (odbocovani apod) v zavislosti na rychlosti. Casto hlasi pozde.

Asi 2 roky zpet, u prvni v4 iOS verzi jsem reportoval zkracovani nazvu ulic. Dokonce jsem si dal praci a udelal k tomu animovany navrh upravy. 2 roky a nic. Ja chapu, ze na nektere veci je treba pockat dil, ale posunout 2 prvky UI o par pixelu neni zadna veda.

Klikni pro animovanou verzi:
https://i.imgur.com/MSiSmWis.gif

Dale bych rad se dockal podpory pro jizdu v tunelu. Nevite neco o tom?

Diky.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message