Post by MaXyM_FTN
Diky za odpovedi.
Pouzivam iP5. Screenshot vyze je asi z iP4. Rozliseni/pomer jsou si velmi podobne. Mne to fakt irituje, protoze vim ze velmi jednoducha uprava. Bez ni pulka ulic je urizla (behem poslednich let se jen menil zpusob, zkracovani nazvu)

Ohledne zpozdene notifikace u vjezdu do zony: objekt pohybujici se rychlosti 80km/h ujede za 2 sek 44m. Neni to malo.
Ja chapu, ze je treba v brat potaz presnost GPS, zpozdeni zpracovani apod. Jen ze jinak Waze je docela presny (treba pozice sipky vuci POI). Mne to vypada jako delay v samotne zvukove udalosti. Protoze sipka uz davno projela vedle ikony radaru.
Beru to take tak, ze je to nadale nova funkcionalita. Proto hlasim neco k doladeni (a rad bych veril, ze to jde).

O segmentech u usekoveho mereni uz jsem se nekde docetl. No neni to nejlepsi reseni ale co delat. Zda se mi, ze tento problem byl vyresen u vyjezdu z Kbelske ulici na Cinoveckou smerem k centru Prahy. To by znamenalo, ze je mozny alespon nejaky workaround.

Jo, jeste jedno. V Praze na Jizni spojce smerem Barandov-Cerny Most, merilo se usek od Braniku az po Trnkov. Sice vypada to jako 2 nezavisle useky, nejake 7 roku zpatky ale dostal jsem tam pokutu, tak vim :) Waze to hlasi jako 2 nezavisle useky. Treba tak to skutecne je, pokud nekdo to ma 100% potvrzene.

Volba adresy hlasem: dnes mi to zafungovalo. Tak asi zalezi na promenlivych faktorech. Oladani hlasem by se siklo. Prijde mi to hodne bezpecnejsi. Byl jsem uz nekolikrat v situaci, ze hledani volby v menu nebylo bezpecne.

Diky za feeback
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
OK. Je to mozne. Tak tim vice takova oprava by se hodila :)

Jeste uprava toho co jsem napsal o usekovym mereni v Letnanech/Praha.

Puvodne, po zavedeni podpory pro usekova mereni, spatne byl hlasen, a pak opraven: najezd z Veselske ulice na Cinoveckou smerem do centra Prahy.
Spatne to hlasi u najezdu z Kbelske na Cinoveckou smerem do Prahy (v predchozich postech jsem psal ze je to ok)

Chapu, ze je to OT. Existuje nejake misto kam pripadne hlasit upravy usekoveho mereni?
ma5jkl wrote: - tunely: waze tunely "vyriesilo" tym ze budu postupne osadzat do tunelov tzv. beacony, ziadna simulacia jazdy v tuneli nebude.
Tak to je velmi spatna zprava. Ostatni navi to maji uz leta. Na Beacons budeme cekat dalsi desetileti. A to neni ficura pouze pro nas. Nez vsechny potrebna mista budou tim pokryte, tak Waze uz asi dlouho nebude existovat. Existuje nejaka reference, kde oficialne byl zdelen takovy plan? IMO je to nesmsl protoze implementacne je to jednoduche.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MrEdDy
Ahoj,
ale tak já bych byl relativně spokojen, akorát jsem místo posunu dál na nule [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
MrEdDy
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Send a message
Attachments

Post by petk0
pri vypadku servera mi hodilo hlasku v anglictine, zrejme toto nieje problem prekladu v apke, ale taha z webu
https://s25.postimg.org/sb59zhufz/Scree ... -21-46.png
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by vadox
Aoj,

od poslednej zmeny (ale mozno aj skuor, nepamatam si) zacal Waze navigovat aj proti dopravnym predpisom SK. Denne idem (v BA) z Petrzalky cez most Apollo do Ruzinova s tym, ze potrebujem manzelku vysadit pri starom Presscentre (terajsi Tower115 na Pribinovej ulici). Na konci mosta Apollo je svetelna krizovatka a Waze mi poradi: "Otocte sa do protismeru"; teda aby som siel zjazdom z Kosickej na Pribinovu. V SK je otacanie sa v riadenej krizovatke zakazane. Spravne by mal navigovat z Apollo cez Landererovu na Pribinovu.
Druha vec: na dialnici v useku BA - TT Waze ma nastavenu max. rychlost 130 km/h, pricom v case tusim 5:00 - 18:00 je tam povolena len 110 km/h. Useky, v ktoych je natrvalo znizena rychlost na 110 km/h Waze hlasi spravne.
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
Skusim to zosnimat, ale najskuor az v pondelok, ked tadial prejdem.

Konkretna cesta:

Start cesty: Benadicka, Petrzalka; ciel: Omnia, Tomasikova 30; priechodzi bod: Tower 115, Pribinova 25.

Obvykle to naviguje: Benadicka, Jantarova cesta, Kutlikova, Dolnozemska, most Apollo. A prave na konci mosta, na svetelnej krizovatke pocujem hlasovy pokyn "Otocte sa do protismeru" (alebo nieco v tom zmysle) a nie "Odbocte vlavo". Aby som pravdu povedal, nevsimol som si, co je v tom case ukazane na mape. Ked odbocim na Landererovu, ozve sa zvuk cililing (prepocitavanie) a potom uz spravne naviguje na Prbinovu cez krizovatku Landererova x Culenova x Pribinova.

Mam nastavenu najrychlejsiu cestu. Mozno to sposobuje ten problem, pretoze rano je to dost zapchate a na semaforoch Culenova x Pribinova x Landererova sa dlho stoji. Casovo to potom najkratsie naozaj vychadza otocit sa do protismeru a zbehnut pravym zjazdom z Kosickej na Pribinovu.
Uvidim, ako sa to bude spravat v pondelok.
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vadox
ma5jkl wrote:mohol by si prosim poslat screenshot toho otocenia, lebo kontrolujem to v editore a veru neviem najst chybu, a neviem to ani nasimulovat vo waze. pripadne kde presne mas zadany ciel cesty?

co sa tyka 110tky tak mame tam 130 z toho dovodu, ze nam editor neumoznuje zadavat casovo obmedzene rychlosti. bola okolo toho dlha diskusia ci nastavit 110 alebo 130 a na zaklade argumentov zvitazila 130tka.
Ahoj,

tak otocenie do protismeru mi Waze na semaforovej krizovatke za Apollom v BA dnes, ani vcera neponukol. Ale zase nebola az tak velka zapcha.
Pokial by sa to objavilo, skusim zachytit.

Vado
vadox
Posts: 39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times
Send a message
Samsung Galaxy A70, Android 9.0
Waze vzdy najnovsia verzia

Post by vitj
doplnim

usekove mereni: pokud jedes rychleji nez je limit, tak budes upozornen cca 500m predem. Jinak az po vjezdu do zony. Asi zavisi na telefonu, protoze me upozornuje prakticky pri vjezdu do zony, max. 1-2s zpozdeni.
Ano upozorni, i kdyz do zony vjedes z bocni ulice. Usekovy radar je vlastnost segmentu a nelze dnes nastavit jinak.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message