Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:
bures wrote: K čemu hlášení, když jedu pomaleji, než kontroluje radar?
Aby nahodou nezrychlit (treba kvuli predjizdeni a pak razantne, jako to dela spousty debilu na silnicich) nebrzdit az si radaru vsimnes.
Tohle se ale netýká úsekových radarů, ty se hlásí vždy.
O normálních je to snadno řešitelný problém, nastavením rychlosti radaru na 0, ale dohoda je nastavovat tam správnou rychlost a používat funkcionalitu, jak Waze navrhlo.

Má to samozřejmě své mouchy. Pokud je radar na začátku obce, tak mi hlásí vždy, i když jedu podle předpisů. Protože jedu 90 a radar je na 50.
Naopak pokud 500 m před radarem jedu podle předpisů a pár metrů poté zrychlím, tak už ho to neohlásí, což je dost nepříjemné, ale to odbočujeme od tématu úsekových radarů.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
mipwa wrote:Dnes se mi 2x stalo, že přišlo varování na úsekové měření až jsem byl pod kamerou - ne s předstihem. Následně přišlo hlášení, že jsem už v úseku.

A ne, nebylo to tím, že jsem jel tak rychle, že se nestihlo přehrát.
Úsekové radary jsou vlastnost segmentu, takže mají stejně jako zobrazení MPR cca 2s zpoždění, protože Waze na rozdíl o některých jiných navigací polohu nepredikuje, ale počká si až ji dostane od GPS, což chvíli trvá a čte se to v pravidelných intervalech.

Další zdroj nepřesnosti je, že pokud je radar kousek od křižovatky, nastavuje se od ní a ne od kalibrační čáry, aby nebulo nutné dělit segment.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Konečně konečné výsledky.
Vyhrává NE, takže žádné další hlasování není potřeba.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Bude system usekacu upravovan aby:
* ridic byl upozornen o blizicim se usekaci, bez ohledu na rychlost?
* ridic byl upozornen o mereni momentalni rychlosti na zacatku nebo konci useku?
Jestli myslíš, že strany Waze, tak to asi netuší ani sami vývojáři a i tak by to bylo soon nebo o něco později.

Jestli myslíš z naší strany (t.j komunity), tak jediná varianta, kterou toho šlo dosáhnout byla hlasováním zamítnuta už v zárodku, takže ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Takze ti co hlasovali na NE, vlastne hlasovali proti upozornovani o moznosti byt vyfocen radarem. Tomu se rika vylit vanickou is ditetem. Analogicky muzeme zrusit i ostatni radary.
No tak zlé to není, pokud máš zapnuté navigování, tak obojí funguje dobře.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
MaXyM_FTN wrote:Neni to pravda (asi). Pokud nejedu rychleji nez meri usek, nebudu o useku informovan dopredu (nez do nej najedu). Pokud zacatek useku meri i momentalni rychlost, tak urcite notifikace o vjezdu do useku mne nezachrani. Nebo se neco v posledni dobe zmenilo?

Co myslis tim 'funguje dobre'?
Úseková radary se hlásí dopředu bez ohledu na rychlost.
Pokud na některém konci bude i měření okamžité rychlosti, měla by tam být i ikonka normálního radaru, otázka je jak poznat, že se tam okamžitá rychlost měří.
Konec úseku se nenotifikuje, ale vidíš na "teploměru" že se blížíš ke konci, respektive v jaké části úseku jsi.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
jardacz wrote:Zrovna třeba Průmyslová je ten případ o kterém jsem mluvil v nějakém postu dříve... Někdy úsekovka, někdy stacionár. Někdy na začátku, někdy na konci. A někdy taky nic ;)
Jak už jsem psal, v tom případě normální kamery na oba konce + úsek.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Dawin-CZ wrote:V Chotěboři už jsou nainstalované kamery a měli by údajně už i měřit a posílat pokuty..

Můžete je prosím zavést do mapy?

http://jihlava.idnes.cz/usekove-mereni- ... -zpravy_mv

případně v uterý tam jedu a můžu poslat souřadnice těch usekových radarů? připadne jak se zadává
pevné usekové měření do mapy?
Tak z toho článku polohu nepoznám, až tam pojedeš, tak buď v místě začátku a konce udělej UR, případně to zadej sám.
Zadává se to zaškrtnutím položky úsekový radar v příslušném směru na všech segmentech úseku. Pokud to je zamčené na vyšší level než máš, tak jen pošli do žádostí permalink a buď požádej o odemčení nebo popiš, ve kterém směru je potřeba to zadat, pokud v obou, tak zda mají stejné začátky a konce nebo se liší.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Úsekový radar jsem zadal.
Co se týká potvrzení ikon, tak podle dohodnutých pravidel se ikony používají jen tam, kde se měří okamžitá rychlost. Předpokládám, že toto jsou čistě úsekové radary, takže ikony tam být nemají.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Dawin-CZ wrote:
pvo11 wrote:Úsekový radar jsem zadal.
Co se týká potvrzení ikon, tak podle dohodnutých pravidel se ikony používají jen tam, kde se měří okamžitá rychlost. Předpokládám, že toto jsou čistě úsekové radary, takže ikony tam být nemají.
tak dneska jsem jel zpět domů a waze nehlásil nic o usekovém měření ? kde se stala chyba? nebo se to musí nějak schválit či co?
Zadával jsem to 5.7. a poslední update mapy byl sice 6.7. ale k 4.7., takže stačí ještě chvilku počkat.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message