Post Reply

ETA - mapa s vizualizaci prujezdu

Post by MaXyM_FTN
Ahoj
Po otevreni zaslaneho s ETA zpravou odkazu, obcas se ukaze mapa s aktualne cestujicim vozidlem, jindy pouze mapa cile.
Cim je to podminene? Ja to beru jako chybu. Ze skutecnosti (spis statisticky) pro dlouhe/mezinarodni cesty, je velmi mala sance ukazat dynamickou mapu. Treba ale neco nevim?

Navic, pokud nekdo ma primy kontakt s developery pak:
  1. aktualni zasilani ETA je matouci. Po zvoleni zaslani ETA, ukaze se seznam lidi s tel. cisly. Pokud ale poslu eta vybrane osobe, ktera u sve polozky ma ikonu Waze, pak se to SMS zpravou neodesle. asi se to posle via waze, malo kdo ma ale waze zapnuty. Tak ze musim se fakt snazit aby poslat ETA tim spravnym zpusobem. A pokud nekdo je wazer, pak zvolit tlacitko 'Ostatni'. Mam take dojem ze neni mozne poslat ETA dvema zpusoby, pripadne ano, jen ze to aplikace nezobrazuje
  2. Pokud zvolim cil cesty, pro ktery v minulosti jsem nekomu posilal ETA, automaticky se mi ta osoba zobrazi u ETA tlacitka. No jo.. jen jak poznam jakym zpusobem ETA bylo zaslane? Jak navrhovanou osobu odebrat z navrhu?
  3. nechapu proc cesta musi menit barvu na zelenou, v pripade ze nekdo obdrzel notifikaci o ETA. IMO jeden s nejvetsich nesmslu.
  4. psal jsem to uz na obecnym for: notifikace neni prizpusobena jazyku odberatele. Pochopim nemoznost uhadnout jazyk v pripade vybranych komunikacnich kanalu. V pripade ale stranky www, otevirane odeslanym odkazem je trivialni to zajistit. Do konce samotne stranky waze s notifikaci jsou uz prelozene (staci zmenit symbol jazyka v URL adrese). U emailu mozne by bylo pouzit posledni cast adresy, u SMS, prefix tel. cisla. apod.
Diky
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:16973555

1

Send a message

Post by GinBook
JEstli tomu dobře rozumím, jde o sdílení ETA. Toto nikdy nefungovalo moc dobře.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Kazda spetna vazba je vytana, a neber si to spatne i tridena nez jde k vyvojarum. Z dlouhodobe zkusenosti vime cim se zabyvat budou a cim ne. Ohledne pratel a sdileni se naznacuji zmeny. Naznacuji znamena soon 1-5 let. Do te doby s tim nikdo nic delat nebude. Nebudou to delat 2x.
Takze dekujeme informaci, ale bohuzel tady nema cenu cokoliv dal resit. Jen zatnout zuby.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by ma5jkl
skusim nejaku reakciu k jednotlivym bodom

1. ak ma clovek ikonku waze tak sa to posle priamo do/cez waze. to ze niekto nema spustene waze je v poriadku, nakolko ti pride push notifikacia ako ked dostanes spravu do inboxu. ak vyslovene nechces posielat cez waze tak si odkaz skopiruj do clipbardu a posli ako len chces... mejl, sms, whatsapp, ...

2. neviem co na tom zalezi akym sposobom si mu to posielal, ale .. ak ho mas zapamataneho tak na 99% to islo via Waze a preto ti staci uz len jeden tuk a nemusis nic hladat v dalsom menu. odobrat netusim ako sa da, po case mi to zmizne vzdy same od seba

3. ja som rad ze viem ze som niekomu zaslal sledovanie mojej trasy, ked mi napriklad padne waze a rychlo ho znovu spustim tak sa vela krat stane ze link ktory som odoslal zostane zivy a da mi to najavo tym ze je to zelene. inak by som musel rozmyslat ci to tomu cloveku mam poslat znova alebo nie. toto je ale iba vec nazoru a mne to vyhovuje ze to zmeni farbu

4. aka notifikacia? ked pride niekomu ETA co mu posles? text ktory odosielas spolu s odkazom je v jazyku v akom mas nastavenu aplikaciu. to ze to posielas niekomu kto po cesky nerozumie je vec druha, no odkaz je podla mna jasny ze sa nan da kliknut. pripadne mi upresni o akej notifikacii alebo web stranke sa bavime, mozno to nespravne chapem
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MaXyM_FTN
@GinBook, diky. Mam dlouhodobe rad Waze, vypada to ale, ze je plny nedodelku. A to je smutne.

@ma5jkl

ad1. na to jsem prisel sam. Nekdo muze mit ale push notifikace vypnute. Ja chci mit moznost poslat SMS nez bych za jizdy musel premyslet zda clovek komu to posilam ma waze nebo ne. Pak by rychlejsi a jistejsi by bylo mu zavolat.
Je v tom jista nekonzistence. Nekterym poslu SMS s ETA pomoci prvniho seznamu, jinym stejnou SMS pomoci seznamu "Vice". A na konec stejne nevim jakou medotou to bylo odeslane. Treba odeslu ETA uzivateli Vladka (ktera ma Waze ucet) pomoci SMS. Ikona je hezky zelena a kulata s pismenem V u prostred. Nevim ale jakym kanalem sdileni bylo odeslane.
BTW stalo se mi, se stejnym uzivatelem Vladka: Na seznamu user byl identifikovan ikonkou Waze, a taktez byla zprava poslana. Jen ze notifikace nedorazila protoze Vladka uz nejakou dobu ma novy tel. a waze tam nenainstalovala.
Takove radoby uprednostnovani Waze uctu je, jak prokazuji, hodne nestastne a nespolehlive.

ad2. Az na to ze nevim kdo to je V. Muze to byt vladka, viktor apod. Neni mozne ikonu odebrat, neni mozne zkontrolovat o koho se jedna. Neni mozne zjistit jakym kanalem ETA bude sdilene. Sorry jako, je to ale dalsi vytvor neschopnych programatoru/designeru.

ad3. indikace ze ETA bylo odeslano - ANO. Kolik lidi cestu sleduje - ANO. Ale, pro boha, ne pomoci zmeny barvy silnice. Pokud kazdy by chtel menit barvu silnice dle nejakych udalosti tak mam navrh na vylepseni: upravit barvu po kazde kdyz nekdo podekuje za hlaseni o nebezpeci, A drive jeste po odeslani hlaseni ;) A nejlip at to ma barvy duhy.
Oznacena cesta mela by slouzit k navigovani. Nic vic. Ta zelena barva se navic moc podoba barve lesu, dokonce nekde mam screenshot, na kterym cesta je proste necitelna.
Jeste nedavno na pravo v dolnym menu byl indikator (barevna tecka nad panackem) a asi cislo kolik useru trackuje cestu. S takovou indikaci souhlasim.
Zkratka: ja nechci aby se mi menila barva cesty. Pokud nekdo ma rad takove vychytavky, a to bude zapinatelne v nastavenich.

ad4. nemusis mi potvrzovat jakym zpusobem je volen jazyk sdileni ETA. To ja vim. Tvrdim ale ze je to v mnoha pripadech nefunkcni (hlavne pro cestujici mezinarodne), a slo by to vylepsit. Pripad stranek www, oteviranych odeslanym odkazem je dukazem amaterskeho pristupu a ignorance vyvojaru. Automaticka identifikace jazyka internetoveho prohlizece je tak trivialni, ze az smutne ze to waze neumi.

Na konec, nejsem si jisty jaky je ucel toho forum. Jsou tyto poznamky presmerovavane k vyvojarum? Nebo si povida user s userem? V tom druhem pripade fakt nema smsl venovat tomu jakykoliv cas a reportovat chyby nebo nedokonalosti (z uzivatelskeho pohledu).
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Jeste mne napadlo, ze sdilenou cestu by mozne bylo identifikovat barvou kolem ikony nase pozice na mape. Je tam takovy stin. Mohl by menit barvu apod. Jen pro pripad kdyby devsum dosly napady ;)

Jinak moc diky za reakci.
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message