Post by guri211
Ahojte, mam novu verziu hlaseni (hlasovych navigacnych povelov) na verejne testovanie. Prosim ak mate zaujem testovat, naozaj si precitajte instrukcie :)

Android
1. VYPNITE waze
2. VYMAZTE vsetky .bin subory v adresari \waze\sound\slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
3. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - Android - SK - v4 Katka - public beta.zip a jeho obsah nakopirujte do adresara \waze\sound\slovak
4. ZAPNITE waze

iOS (jailbreak)
1. VYPNITE waze
2. NAJDITE kde je ulozeny waze, malo by to byt nieco ako /private/var/mobile/Applications/72F2C702-E6D3-44DB-A960-DC16F469DCB5/waze.app/sound
3. VYMAZTE vsetky .mp3 subory v adresari /private/var/mobile/Applications/????/waze.app/sound/slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
4. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - iOS a Symbian - SK - v4 Katka - public beta a jeho obsah nakopirujte do adresara /private/var/mobile/Applications/????/waze.app/sound/slovak
5. ZAPNITE waze

Symbian
1. VYPNITE waze
2. NAJDITE kde je ulozeny waze, malo by to byt nieco ako /private/2001EB29/sound
3. VYMAZTE vsetky .mp3 subory v adresari /private/????/sound/slovak (velmi dolezite, inak budete mat pomixovane stare a nove hlasenia!)
4. STIAHNITE a ROZBALTE subor Waze prompts - iOS a Symbian - SK - v4 Katka - public beta a jeho obsah nakopirujte do adresara /private/????/sound/slovak
5. ZAPNITE waze

Dajte mi prosim vediet postrehy, behom par dni to chcem dat nasadit.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Vdaka za feedback.

Intonacia je (IMHO) v pohode. Ak by sme to chceli mat dokonale, musel by Waze umoznovat ucelene hlasenia a nie skladanie.

Ohladom "prisli ste do vasho ciela" a tvrdeho L: Ano, zaevidoval som to, bohuzial momentalne to nemam nahrate inak :( Budem na to mysliet v dalsej verzii.

Urobim este miernu korekciu - hlasitost "po 400 metroch" bola mierne nizsia.

Cakam do pondelka vecera, ak sa nevyskytnu dalsie pripomienky, posielam na nasadenie :)

(este ma caka dlhe presviedcanie alphy, ze nam tam nemaju davat prazdne historicke subory "after", "meters", lebo sialene predlzuju medzery medzi textami)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
OK, na historickych verziach to zrejme sklada z inych suborov. Ziadne obavy ze nemas zalohu, klient sa da donutit aby ti stiahol spat tie povodne.

Budem to musiet preskumat podrobnejse.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
OK, skus prosim. Toto by bol este ten pozitivnejsi pripad.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Navrhujem zmenit na

Code: Select all

to =na 
cim by sa navigacne instrukcie zmenili na "Drzte sa vlavo na Mileticova", "Odbocte vpravo na Einsteinova", atd.
Dobra praca! Upravil som, najnovsi prekladovy subor (aj s inymi drobnymi zmenami) je tu: http://dl.dropbox.com/u/10259654/lang.slovak
foxitrot wrote:(Super ze miestny interpret "code" nema problem odstranovat trailing medzery :evil:)
Paraaada :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Vsimol som si to - bohuzial patri medzi par textov ktore ignoruju prekladovy subor :(
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Nebolo by krajšie použiť "smerom"?
Osobne mi tam tento preklad nesedi.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ahojte, dnes 23.02.2012 nabehli nové navigačné povely. Stiahnuť sa dajú dvomi spôsobmi: Ak ste ešte nemali vybraté hlasové pokyny v slovenčine, vyberte si ich a začne vám ich sťahovať. Ak ste už mali stiahnuté tie pôvodné, dá sa to bohužiaľ jedine preinštalovaním celého Waze. Ak ste na Androide, môžete využiť dnes zverejnenú verziu 3.0.1.0.

Medzi hláseniami "Po X metroch" a "Odbočte Y" je bohužiaľ stále dosť dlhé ticho, ktoré sa nedá tak ľahko odstrániť. Ak ale máte iOS alebo Android a dokážete sa dostať k súborom s nahrávkami (waze/sound/slovak), stačí ak vymažete doleuvedené súbory a zlepší sa to:

iOS:
within.mp3
Exit.mp3
m.mp3

Android:
within.bin
Exit.bin
m.bin

Na Symbiane nemazať! Pokyny prestanú fungovať.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
sunko wrote:Mne sa tie nove absolutne nepacia. Mam pocit akoby som instrukcie dostaval od nejakej neprijemnej slecny. Navyse tempo sa mi zda dost rychle, takze hlasenie mi znie uplne neprirodzene.
Nuz, sto ludi, sto chuti. Nabuduce sa mozes zapojit do Public Beta testovania a dat vediet co presne treba urobit inak.
sunko wrote: Plus na par miestach sa mi dnes po aktualizacii stalo, ze hlasenie bolo odseknute. Napr: na kruhovom objazde... A naraz ticho. Este pred par dnami ma na tom istom mieste navigovalo bez problemov.
Skontroluj ci tam nemas nahodou kruhac s "0th exit". Ak ano, je to problem mapy a hlasenia s tym nemaju nic spolocne. Ak nie, daj mi prosim vediet aku tam mas graficku instrukciu (kolky vyjazd, alebo ci vpravo, vlavo, rovno).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vlado_s wrote:Diskutovali sme tu o tom, že to musí byť iný názov ako nasledujúci. Vyzerá to tak, že nepomenovaný segment nepostačuje.
Navrhujem skúsiť niečo neutrálne, napr. ALT+0160.
ALT+0160 je zvrhlost ktora sa pouzivala kedysi davno a osobne by som ju uz vobec nepouzival. Bohuzial ale nic rozumnejsie ma nenapada.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia