Tiez som to vcera cital. Ktovie, ci po dvoch rokoch je to este stale "take very (very) aktualne", ako to bolo na zaciatku toho vlaknaoolcoo wrote:pokial by to fungovalo tak ako to je myslene tak by to mohlo byt ok. posielat kraje by asi vyznam nemalo (prepokladam ze v danom kraji asi budu dve rovnake obce, ci?).Suik wrote: BTW. myslite si, ze ked by sa SEM poslali komplet okresy, namiesto regionov (krajov), tak by sa poriesil problem s obcami s rovnakymi nazvami v roznych okresoch? Ked prejdete to vlakno, tak tam ludia postuju aj sialene dlhe zoznamy . Takze ked by sa im poslalo tych "biednych" 79 SK okresov napr. zo stranky statistickeho uradu http://app.statistics.sk/mosmis/sk/run.html, tak by to bolo podla mna OK, co vy na to? Davam do plena otazku
- Podla toho, ako sa krankyd vyjadril "we are looking for the widprvoter dividance of the country (u nas asi kraje), not the inter-regions (u nas skor okresy). We do plan to support them at a later stage", by sme mali poslat zoznam krajov a nie okresov.
- Na druhej strane si to protireci s prvotnym zamerom tejto zmeny "for now the most important thing is to be able to support what I've described above - to allow more than one city name for one country". Co mozno plati pri velkych mestach, ale neplati pre male dedinky (ktore su schopne byt aj viacere v ramci jedneho kraja).
- Do tretice, "a good example is the Netherlands that Gerben posted above" - ak by sme si porovnali mierky NL (a inych krajin) a SK, mozno aj delenie na byvale Zapadne, Stredne a Vychodne Slovensko by bolo prilis jemne
Obavam sa, ze asi ano urcite aspon zo zaciatku. Keby to malo byt na sposob drop-down menu, tak by bolo ziaduce, aby uz konecne implementovali ich prednaplnenie (minimalne Country + State + City), tak ako sa teraz automaticky vyplna Country. Ale asi nie podla GPS, ale podla najblizsich susednych segmentov (ako je teraz City + Street) - hoci, pri desiatkach-stovkach kilometrov sa uz neda vraviet o "susednych" segmentoch. Takze predsa len prazdny zoznam?oolcoo wrote:vidim, ze to bude fungovat na sposob drop down menu. otazka znie, kazdu cesticku bude treba nakliknut a priradit jej okres??? to hadam nie! na druhej strane ked to bude automaticke podla nejakych gps suradnic ktore by urcovali hranice mezdi okresmi, coz asi nebude, by to dropdown menu nemalo vyznam. som velmi zvedavy aky bude konecny vysledok
Momentalne je to "pre istotu" restriktivne: nespravna Country, prazdne State + City + Street + Alternatives, Jednosmerka (miesto Obojsmerky) - este ze tam "pre istotu" nedaju NoEntrance, akurat Street je OK - skoda ze "pre istotu" nedavaju DirtRoad
Re: editor Papyrus a jeho užívání