Post Reply

Už 7 dní nebola aktualizácia kilometrov!

Post by
už 7 dní nebola aktualizácia kilometrov urobte ju čo najskôr už som urobil aj 200km a neviam či hovorím dobre.

POSTER_ID:17465192

1

Send a message

Post by Bew1One
Mam takový pocit, že vyválcované cesty ani v editoru nepotkáš ... Tuším že je nějaká chybka, takže se nezobrazí. Nedávno jsem si to sám zkoušel a kde nic, tu nic.
Pokud jsou v oblasti O.K. mapové podklady, je lepší tu cestu naklikat v editoru (dokud si pamatuješ) a nespoléhat na válcování.
dbaicz wrote:Já bych se s dovolením přidal. Nejenže se nepřičítají body, ale v editoru za poslední týden chybí spousta projetých tras - což mi vadí, protože jsem tam měl i nově vyválcované cesty, které tím pádem nemůžu zpracovat. A nevím, jak dokážu detaily v hlavě udržet dlouho. Těžko si to někam provizorně zapíšu, potřebuju to vidět. Že bude zase problém zrovna v tuhle chvíli, to jsem fakt nečekal.
Bew1One
Answers: 2
Has thanked: 117 times
Been thanked: 255 times
Send a message

Post by dbaicz
Já bych se s dovolením přidal. Nejenže se nepřičítají body, ale v editoru za poslední týden chybí spousta projetých tras - což mi vadí, protože jsem tam měl i nově vyválcované cesty, které tím pádem nemůžu zpracovat. A nevím, jak dokážu detaily v hlavě udržet dlouho. Těžko si to někam provizorně zapíšu, potřebuju to vidět. Že bude zase problém zrovna v tuhle chvíli, to jsem fakt nečekal.
dbaicz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by dbaicz
Bohužel trasa, kde jsem válcoval nezanesenou cestu, byla přesně ta první, která se nezobrazila a od té doby (týden) jich spousta chybí, zobrazují se především ty jednoduché, které mají pár kilometrů a ty delší tam nejsou. Ze včerejška tam není vůbec nic. Zároveň se přestaly přičítat body, takže to má asi nějakou společnou příčinu.

Bohužel zmíněné válcování vede terénem, který je na letecké mapě značně nepřehledný (hodně stromů a zatáček, cesta není zhora vidět) a netroufám si ji ani odhadnout, natož přesně zakreslit. Takže jsem doufal, že se to válcováním vyřeší. Bohužel celá trasa, která měla celkem asi 130 km, se v editoru nezobrazuje. Dost mě to mrzí, protože příležitost zakreslit novou cestu do mapy člověk nemá každý den a zajel jsem si kvůli tomu 40 km.

Jestli ale, jak píšete, válcování stejně nefunguje, pak je to jedno. Používám Waze 6 měsíců a myslím, že jsem se komunitě snažil co nejvíce přispět. Ale když shrnu všechny problémy, se kterými jsem se setkal, musím smutně konstatovat, že myšlenka je sice výborná, ale realizace už poněkud pokulhává. Celý systém má tolik dětských nemocí a provozních problémů, že mi to silně začíná připomínat nějaký nedotažený projekt žáků 4.C základní školy. I přes obrovskou podporu komunity, na které to celé vlastně stojí, se to moc nelepší. Navíc zrovna v pondělí jsem se dostal do velké zácpy, waze mi začne nabízet objízdné trasy, vedoucí také ulicemi, které jsou uzavřené (teprve od rána, takže to v mapě asi ještě nebylo), nakonec jsem se tak zamotal, že jsem nevěděl kudy kam. Samozřejmě přesně v té chvíli, kdy by člověk navigaci nejvíce ocenil, ve waze cestu nenajdete, protože k tomu potřebuje svoje servery, které v té chvíli byly (náhodou?) opět down (internet na 100% fungoval) a naběhly až po půl hodině, kdy už se mi podařilo nějak vymotat. Vzhledem k poměrně častým výpadkům a k faktu, že waze nesestaví bez on-line podpory ani tu nejjednodušší cestu (a složitou ani s funkčními servery :-( ), Sygic má v tomto ohledu velkou výhodu, i když není zadarmo.
dbaicz
Send a message

Post by dbaicz
Stalo se to v Praze v místech, kde to vůbec neznám, s mnoha jednosměrnými uličkami a protože jsem se tam motal pořád dokola a zoufale hledal cestu, jak to objet, vůbec netuším, které ulice to byly. Odesílal jsem ale hlášení o uzavírkách, pak Waze spadly servery a daly si půl hodiny pauzu, tím jsem skončil a mezitím jsem se nějak vymotal. Moc by mě zajímal záznam té trasy, ale ten se také nezobrazuje, ve výpisu celé dopoledne chybí.

Občasné problémy dokážu pochopit, nejvíc mě ale vadí, že více než týden něco nefunguje a NIC, žádné oficiální oznámení typu "Sorry, víme o tom, pracujeme na tom, snad to bude fungovat tehdy a tehdy." Ani v diskusích se to moc neřeší, zřejmě jsou na to lidi zvyklí. Nováčkové si často stěžují, ale dostávají jen odpovědi, že mají čekat, ono se to někdy časem spraví, vždycky to tak bylo. To jen potvrzuje to, co jsem už napsal dříve.
dbaicz
Send a message

Post by dbaicz
O ztrátu GPS se určitě nejednalo, stejně tak i internet byl plně funkční (prohlížeč i jiné aplikace se spojením problém neměly - opakovaně zkoušeno). Waze stále jen nahoře píše Vyhledávám síť, při sestavování trasy se chvíli snaží a pak hlásí Chyba při výpočtu trasy (nebo něco podobného, nepamatuji si to přesně). Ano, pokud má již sestavenou trasu, tak naviguje i v off-line režimu, jen se neaktualizuje dopravní situace, avšak po zrušení trasy (Stop) nebo novém spuštění aplikace už novou trasu neudělá - a právě to se mi stalo a stalo se mi to i vícekrát v minulosti, jen ten výpadek nikdy nebyl tak dlouhý.

Že by nikdo jiný problém neměl je dost divné, podle mého zkoumání výpadek začal přibližně v 7:55 a skončil zhruba v 8:25 - z té doby mám účet z pumpy, kde jsem si šel koupit něco k pití a při odjezdu už spojení fungovalo.

Ještě mě napadla jedna věc - těsně před výpadkem jsem během jedné nebo dvou minut odeslal 2 hlášení o uzavírce, pak už se objevila informace o vyhledávání sítě a další hlášení už odeslat nešlo. Waze jsem shodil a pustil znovu, pak už nešla ani sestavit nová trasa. Nevyhodnotil to systém jako nějaký útok a nebyl jsem půl hodiny na blacklistu? Nicméně něco podobného se mi občas stávalo i v minulosti a žádné hlášení jsem neposílal, ani výpadek nebyl tak dlouhý (jen pár minut).
dbaicz
Send a message

Post by dbaicz
EfendiM9 wrote:Nepotrebuješ mať zostavenú trasu. Potrebuješ mať stiahnuté mapové dlaždice. A ak si mal vyrátanú trasu, tak tie dlaždice stiahnuté máš.
Môj prípad: = idem za hranice a niekde za hranicami bez roamingu stratím pripojenie na sieť. Navigácia pokračuje. Dorazím do cieľa a vypnem waze. Po hodine (alebo aj dlhšom čase) zapnem waze a nechám si vyrátať trasu domov (stále bez pripojenia na sieť alebo Wi-Fi). Vyráta mi to trasu (bez online dát) a donaviguje ma to domov ...
Tohle mě docela zaujalo, tak jsem udělal pár pokusů a zjistil jsem, že Waze se chová rozdílně za těchto situací: internet funguje a servery fungují nebo internet funguje, ale se servery se z nějakého důvodu nedá spojit nebo internet by měl fungovat, ale z nějaké vnější příčiny nefunguje (bez roamingu, chyba sítě, přetížené GPRS) anebo telefon je v režimu letadlo. Při každé z těchto situací se Waze chová jinak. Z hlediska off-line sestavování trasy jsou nejlepší poslední dvě možnosti, přičemž asi úplně nejlepší je letadlo. Ale i tak se Waze chová nevyzpytatelně - např. trasu, kterou jsem jel před týdnem, klidně sestaví znovu okamžitě a bez problémů, zatímco trasu, kterou jsem jel již nejméně 100x a naposledy před hodinou, znovu nesestaví ("Aj aj! Chyba při výpočtu trasy"). Tak nevím, co si mám o tom myslet.

Jak to tak vypadá, systém začal mít snahu o aktualizaci bodů, ale funguje to nějak divně. Navíc chybí spousta projetých tras (počínaje 7. červnem), denně jich obvykle udělám 4-6, v editoru jich dobrá polovina chybí (zvláštní je, že jsou to bud ty ranní/dopolední, nebo odpolední/večerní - zjevně se jedná o souvislé časové úseky, kdy je výpadek) a některé dny dokonce chybí úplně. Jsem zvědavý, jestli se to tam zpětně doplní, chybí toho hodně a problémy jsou už 16 dnů.
dbaicz
Send a message

Post by EfendiM9
dbaicz> Nie som si úplne istý, či rozumiem problému s navigovaním, ktorý tu popisuješ. Neviem o tom, že by v pondelok ráno spadli routing servre ... to by si všimlo veľmi veľa ľudí, keďže je práve špička (v Prahe bolo vtedy online takmer 8500 wazerov). Sťažuješ sa ale len ty, takže to skôr vidím na lokálny problém u teba.
Navyše - ak by aj routing server padol, waze by navigoval ďalej v off-line režime. Bežne chodievam za hranice bez roamingu a po strate spojenia so servrom ma waze ďalej naviguje. Takže by som nečakal nejaký problém s vymotávaním sa z uličiek.
Nešlo skôr o problém straty GPS signálu?
EfendiM9
Has thanked: 211 times
Been thanked: 287 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
dbaicz wrote:O ztrátu GPS se určitě nejednalo, stejně tak i internet byl plně funkční (prohlížeč i jiné aplikace se spojením problém neměly - opakovaně zkoušeno). Waze stále jen nahoře píše Vyhledávám síť, při sestavování trasy se chvíli snaží a pak hlásí Chyba při výpočtu trasy (nebo něco podobného, nepamatuji si to přesně). Ano, pokud má již sestavenou trasu, tak naviguje i v off-line režimu, jen se neaktualizuje dopravní situace, avšak po zrušení trasy (Stop) nebo novém spuštění aplikace už novou trasu neudělá - a právě to se mi stalo a stalo se mi to i vícekrát v minulosti, jen ten výpadek nikdy nebyl tak dlouhý.
Nepotrebuješ mať zostavenú trasu. Potrebuješ mať stiahnuté mapové dlaždice. A ak si mal vyrátanú trasu, tak tie dlaždice stiahnuté máš.
Môj prípad: = idem za hranice a niekde za hranicami bez roamingu stratím pripojenie na sieť. Navigácia pokračuje. Dorazím do cieľa a vypnem waze. Po hodine (alebo aj dlhšom čase) zapnem waze a nechám si vyrátať trasu domov (stále bez pripojenia na sieť alebo Wi-Fi). Vyráta mi to trasu (bez online dát) a donaviguje ma to domov ...
dbaicz wrote:Že by nikdo jiný problém neměl je dost divné, podle mého zkoumání výpadek začal přibližně v 7:55 a skončil zhruba v 8:25 - z té doby mám účet z pumpy, kde jsem si šel koupit něco k pití a při odjezdu už spojení fungovalo.
Divné to je a preto si myslím, že ten problém bol len u teba. Servre bežali - sám som v tom čase bol na ceste a žiaden problém som nemal.
EfendiM9
Send a message

Post by EfendiM9
likub wrote:Do dnes, t.j. 15. 6. 2017 již nebyla aktualizace bodů 9 dní... nešlo by s tím něco udělat.. najezdil jsem už navíc cca 2.000 km a body nic. Vím, že body jsou jen vedlejší, ale podle bodů se pozná člověk, který hodně jezdí a jeho hlášení + rychlost mají mít větší váhu- tak to alespoň píšou. Nehází tam potom blbosti apod. Chci komunitě více pomáhat, ztrácím motivaci. Proveďte prosím aktualizaci bodů.. ;-)
Jinak podle mne waze není vůbec špatný nápad, jen to je náročné na server, který asi občas nestíhá.. :-((
viewtopic.php?f=22&t=227945&start=10#p1654198
EfendiM9
Send a message

Post by GinBook
Pokud potrebuji neco zmenit v mape, ci dokreslit novou cestu, pokusim se o to hned zvecera.
A ne jak ja, ze u baraku mazu odmontovany radar 3 tydny! :-D

Jak ja ti rozumim. ;-)

Radsi si delam UR na miste, nez neco valcovat a spolehat, ze to protece skrz system.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message