Bola nadhodnotena, ale nepamatal som si cisla.guri211 wrote:Bol to iba vizualny problem, alebo aj ETA bola nadhodnotena?
...with the good old crashing Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
Dnes rano som zazil mnozstvo kratuckych color-coded zapch na mape - dlzka par desiatok metrov hlavnej cesty, akurat na dlzku segmentu. Za dalsou odbockou som hodil hlasenie zapchy, scervenelo sa dalsich par metrov. Takto to slo krizovatka za krizovatkou Uz je to dlhsie tak?
Taka jemna granularita by bola fajn, ale keby to robilo automaticky a nie manualne. Pritom par minut predo mnou siel (skor postaval v dlhej zapche) Cestovatel a este niekto, ale ja som prisiel na cisty usek mapy, bez zvyraznenia kilometrovej zapchy predo mnou. V minulosti sme skor bojovali s tym, ze farebna ciara sa nakreslila aj kilometer dopredu al. dozadu, daleko pred/za okraj realnej zapchy.
Taka jemna granularita by bola fajn, ale keby to robilo automaticky a nie manualne. Pritom par minut predo mnou siel (skor postaval v dlhej zapche) Cestovatel a este niekto, ale ja som prisiel na cisty usek mapy, bez zvyraznenia kilometrovej zapchy predo mnou. V minulosti sme skor bojovali s tym, ze farebna ciara sa nakreslila aj kilometer dopredu al. dozadu, daleko pred/za okraj realnej zapchy.
...with the good old crashing Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
Možno tam ten ružový už dlho stál? (Alebo štartoval auto tlačením?)
To je to, že kritériá zobrazenie farebnej zápchy vôbec nie sú známe.
To je to, že kritériá zobrazenie farebnej zápchy vôbec nie sú známe.
...with the good old crashing Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).
Jen odbocim.
28.12. Jsem jel od Otrokovic do Zlina kde je predepsana 50ka. Ale pritom mi to neustale ukazovalo kolonu ktera se pohybuje ... ano 50kou. Vyznacene to bylo oranzovou barvou.
Navic ta rychlost se tam vcelku dodrzuje. Vic jak 60km/h se nejede. A na jednom miste je prubezny radar. Dalsi duvod dodrzovani rychlosti je asi 20 semaforu, takze rychleji jet ani nejde.
A ze zkusenosti vim, ze je to spise dost casto ucpane. Myslim ze prumerna rychlost bude mensi.
Tak nevim z ceho to vypocitalo zacpu.???
Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
28.12. Jsem jel od Otrokovic do Zlina kde je predepsana 50ka. Ale pritom mi to neustale ukazovalo kolonu ktera se pohybuje ... ano 50kou. Vyznacene to bylo oranzovou barvou.
Navic ta rychlost se tam vcelku dodrzuje. Vic jak 60km/h se nejede. A na jednom miste je prubezny radar. Dalsi duvod dodrzovani rychlosti je asi 20 semaforu, takze rychleji jet ani nejde.
A ze zkusenosti vim, ze je to spise dost casto ucpane. Myslim ze prumerna rychlost bude mensi.
Tak nevim z ceho to vypocitalo zacpu.???
Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.
No podobne. Predvcerom ma tahal po Apolle, vcera dokonca z Bajkalskej otockou cez kruhac na Pristavak, som aj screenshot chcel spravit ale nestihol som. A takztiez z obchvatu na Pristavak teraz netaha spodkom cez kruhac nahodne ako predtym, ale len ked sa to vyplati.guri211 wrote:Ahojte,
Aky mate pocit z routingu v poslednych dnoch? Ja som za posledne 3 dni velmi spokojny - spravne obchadzalo zapchy lepsou cestou, a ak ma to navigovalo cez zapchu, tak len preto, lebo inde bola este vacsia, alebo nebola oznacena. Odhad ETA mi pride tiez presnejsi.
Predpokladam ze zohrala ulohu oprava nejakeho bugu, plus vysoke pocty wazerov v BA.
Glip @ Opel Corsa D 1.2 LPG (2014), Ford Focus II 1.6 (2007), Xiaomi Hongmi (android 4.2.2, MIUI V5), Waze 3.8.1.0
V centre BA som nasiel niekolko dolezitych ulic ktore mali priemernu rychlost napr. 1 km/h a Waze si myslel ze ich prejdenie trva 4 minuty namiesto realnych 15 sekund. Uz sa tu podobne problemy rozoberali - co som nasiel som nanovo vytvoril, ale prehladat takto vsetky ulice je na nervy...
1. Waze by mal v prvom rade riesit problemy reportovania falosnych zapch (ak si niekto zabudne vypnut Waze a chodi s nim pesi / checkuje si stav dopravy doma);
2. V Cartouche by mala byt moznost zvyraznenia "pomalych" ulic (tiez uz som niekde videl tento napad).
1. Waze by mal v prvom rade riesit problemy reportovania falosnych zapch (ak si niekto zabudne vypnut Waze a chodi s nim pesi / checkuje si stav dopravy doma);
2. V Cartouche by mala byt moznost zvyraznenia "pomalych" ulic (tiez uz som niekde videl tento napad).
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Waze ma zrejme bug. Waze klient kontaktuje routovacie servery. Do poolu patri pravdepodobne viacero serverov. A vyzera to tak, akoby niektore zo serverov patriace do poolu international routing serverov vobec nemali informacie o trafficu z nasho regionu!
Prejavuje sa to tak, ze sa date kratko po sebe navigovat na to iste miesto a nahodne vas raz posle po dialnici s casom prijazdu akoby tam vobec zapcha nebola a druhykrat cez mesto, pricom v alternativnych trasach vidite cas prijazdu cez dialnicu podstatne neskorsi ako bol predtym vypocitany. Ak toto zopakujete par krat po sebe, zistite, ze vam dookola nahodne vracia 2 vysledky - bez zapchy a so zapchou.
Popisujem to tu aj so screenshotmi: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=11845
Prejavuje sa to tak, ze sa date kratko po sebe navigovat na to iste miesto a nahodne vas raz posle po dialnici s casom prijazdu akoby tam vobec zapcha nebola a druhykrat cez mesto, pricom v alternativnych trasach vidite cas prijazdu cez dialnicu podstatne neskorsi ako bol predtym vypocitany. Ak toto zopakujete par krat po sebe, zistite, ze vam dookola nahodne vracia 2 vysledky - bez zapchy a so zapchou.
Popisujem to tu aj so screenshotmi: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=11845
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Moja teoria sa potvrdzuje kazdy den. Dnes na prvy pokus cesta cez stojatu zapchu, tak som sa dal navigovat znovu. A na druhy pokus som sa zrejme dostal uz na spravny server - stojatu zapchu obisiel a nasiel uplne genialnu cestu aj okolo dalsich zapch.guri211 wrote:akoby niektore zo serverov patriace do poolu international routing serverov vobec nemali informacie o trafficu z nasho regionu!
Dufam ze to coskoro vyriesia.
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Tak priatelia, Waze potvrdil chybu v routovani!
Verim ze uz coskoro budeme mat kvalitnejsie vysledky
http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=11845Hi,
Thanks to you guys we found out we had some problems with our routing servers -
some of them did not get the correct analysis and therefore displayed wrong ETA.
We already isolated the problem and made a fix to it. it should be uploaded and running in the next couple of days.
Again, thanks for your research and help!
Ori
Verim ze uz coskoro budeme mat kvalitnejsie vysledky
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Ahojte,
No nieco sa vyriesilo, ale este stale to nie je v poriadku. Kedze posledny mail z alphy bol ze podla nich to je v poriadku, dnes som posielal mail. Vycuc z mailu:
Route: http://files.guri.sk/routing1.png
Traffic: http://files.guri.sk/routing2.png
Traffic jam distance: http://files.guri.sk/routing3.png
Route distance: 12.3 km
Traffic jam distance: 5.5 km
Server: World
Waze version: 2.9.99.22
Date and time: 2011-10-12 07:56 (CEST GMT+02:00)
Let's do the math:
If traffic jam distance is 5.5 km (routing3.png), and average speed in traffic is 14 km/h (routing2.png), it will take 23.5 minutes to pass the jam. In what speed should we travel another 6.8 kilometers to reach the destination in 23 minutes?
No nieco sa vyriesilo, ale este stale to nie je v poriadku. Kedze posledny mail z alphy bol ze podla nich to je v poriadku, dnes som posielal mail. Vycuc z mailu:
Route: http://files.guri.sk/routing1.png
Traffic: http://files.guri.sk/routing2.png
Traffic jam distance: http://files.guri.sk/routing3.png
Route distance: 12.3 km
Traffic jam distance: 5.5 km
Server: World
Waze version: 2.9.99.22
Date and time: 2011-10-12 07:56 (CEST GMT+02:00)
Let's do the math:
If traffic jam distance is 5.5 km (routing3.png), and average speed in traffic is 14 km/h (routing2.png), it will take 23.5 minutes to pass the jam. In what speed should we travel another 6.8 kilometers to reach the destination in 23 minutes?
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia
Re: Velmi hlupe navigovanie v BA v spicke :(