Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by wignaczewski
Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Franzu, byo-spoon i Crazy2006)

Najbardziej zaniedbaną częścią Wrocławia jest jego zachodnia granica(Kozanów, Nowy Dwór, Leśnica) oraz drogi wylotowe. Przydałby się również nowy odcinek obwodnicy śródmiejskiej od mostu Milenijnego, ale bez aktualnych zdjęć satelitarnych ciężko odwzorować tamtejszą plątaninę dróg. Podobna sytuacja ma miejsce z węzłami przy budowanej A8. Brak wzorca jak powinno to wyglądać.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message
Last edited by wignaczewski on Tue Feb 08, 2011 7:47 am, edited 1 time in total.

Post by wignaczewski
Crazy2006: Mam prośbę. Trzymaj się proszę kategorii dróg podanych na w Wiki
Kategorie dróg w Polsce
http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
oraz klasyfikacji na Google Maps
http://goo.gl/maps/TGN3

Kilka razy widziałem jak drogi Minor Highways były jako Primary Street i nagminnie zwykłe Streets są awansowane do stopnia Primary Streets. np
http://world.waze.com/cartouche/?zoom=3 ... =102781884

Zawsze lepiej poświęcić czas na robienie nowych dróg niż poprawianie starych. Jako AM proszę zwróć na to uwagę. Pozdrawiam
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
Franzu wrote:
Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Francuz, byo-spoon i Crazy2006)
Jeśli o mnie pisałeś to mój nick to Franzu NIE Francuz :? ..
Przepraszam. Już się poprawiam. :)
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
Witam ponownie. Trochę mnie tu nie było. Nie miałem pakietów danych, więc korzystanie z Waze straciło sens. Teraz się to na szczęście zmieniło.

Nie wiem co to za wojenka o DW320. Pamiętam jak sam ją rysowałem jeszcze za czasów gdy nie było A8. Teraz bez dwóch zdań trzeba ją przerobić na zwykła drogę. Nie ma takiej trasy jak DW320 w tym miejscu. Google Maps i wiele innych map jest po prostu nieaktualne (na Google nie ma nawet A8 :)). Obecnie trasa jest w żenującym stanie i w życiu nie uznałbym tej drużki za istotny odcinek jakiejkolwiek trasy. Kiedyś DW320 miało znaczenie jako dojazd do przystani promowej/mostu pontonowego, ale skoro jest już most Rędziński to przeprawa nie ma racji bytu.

Ta mapka jest bardzo dobra
http://dsdik.wroc.pl/images/stories/gra ... 12_big.png

Osobiście uważam, że zawsze powinniśmy trzymać się ściśle oficjalnego spisu ulic, nie ma tu miejsca na własną interpretacje.

PS. Super rozwinęła się mapka Wrocławia w przeciągu ostatniego roku. Respekt.

Do zobaczenia na mieście. :)
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
@maciej_friedel Mam prośbę. Nie komplikuj życia innym i sobie i nie rób na dużych skrzyżowaniach jeszcze dodatkowych dróg na skos.
Takie coś jest trudniejsze potem do pilnowania czy wszędzie połączenia są OK (czerwone i zielone strzałki). Skręt w lewo jest łamany na dwa co potem słychać w nawigacji.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message
Attachments

Post by wignaczewski
Mówienie, że we Wrocławiu nie ma już nic do roboty jest naiwnością :)

Wystarczy odsunąć się od centrum na 5km by uświadomić sobie, że brakuje ogromnej ilości osiedlowych uliczek. Jeżeli nie zna się okolicy i nie dostrzega tych uliczek warto zająć się numeracją. Podczas numeracji pewnie dostrzeżesz, że stosunkowo często zdarzają się źle podłączone węzły.

Ponadto brakuje POI. Cały czas uzupełniam takie podstawowe punkty jak stacje benzynowe, a warto pamiętać o szkołach, przedszkolach, bankomatach, kościołach itd. Jest tego mnóstwo.

Warto zerknąć na http://www.openstreetmap.org/?lat=51.11 ... 3&layers=M by zobaczyć jaki tam jest poziom szczegółowości.

Trzeba przyznać, że Wrocław się mocno rozbudował.
Jeżeli szukasz pracy która będzie łatwo dostrzegalna to chciałbym zwrócić uwagę, że w promieniu 20 km od Wrocławia są wioski których nie udało się jeszcze uwzględnić na mapie Waze.

Pozdrawiam :)
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
Hej
Forum czytam regularnie. Codziennie przez RSS docierają do mnie nowe wiadomości. Zazwyczaj nie mam czasu lub ochoty komentować. ;)

Numeracja. Miałem na myśli numeracje odcinka drogi. Nie zwróciłem uwagi, ze zostało to wyłączone. Jakiś miesiąc temu normalnie numerowałem drogi w swojej okolicy.

POI. Foursquare to niezależna bajka. Tam funkcjonuje inna społeczność.
Miałem na myśli dodawanie do mapy Landmark. Landmark są widoczne na mapie podczas jazdy. Na podstawie Landmark działa w nawigacji podział obiektów na kategorie (stacja benzynowa, apteka, bankomat itd). Myślę, ze warto w to inwestować czas.

Na mapie wyświetla mi się nie tylko Jasień. Mam również nazwę miasta "ul. Borowska 213 50-556 Wrocław, Poland". Poprawienie nazwy ulicy nic nie zmieniło. :(

@wroSlaw by żyło Ci się lepiej zachęcam Cię gorąco do stania się Area Managerem. Z pewnością obecnie ścierasz się z brakiem uprawnień do edycji dróg. Będąc AM nie będziesz miał tego problemu.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wroSlaw
Witajcie :)
Temat od dawna nie odświeżany, a myślę że od ostatniego wpisu dużo się zmieniło. Ja korzystam z Waze od ok 3 miesięcy. Może odświeżymy temat? Czy Wrocław jest już tak dopracowany że nie ma nic do poprawy? :)
Pozdrawiam wrocławskich ( i nie tylko) Wazerów

PS
Jasień - Czy u was pojawia ten napis w kliencie?? W moim telefonie pojawia się w różnych miejscach Wrocławia i okolicach.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
:) To jednak ktoś z Wrocławia tu zagląda :) Witam
Nie trzeba się odsuwać od centrum żeby zobaczyć jak dużo jest do zrobienia. Robię co mogę aby mapy były coraz lepsze. Zastanawiało mnie milczenie wrocławskich Wazerów na forum. Niestety są też duże braki dalej od Wrocławia jeśli chodzi o boczne drogi pomijając krajowe i wojewódzkie które większości już są. Zauważyłem że są też użytkownicy którzy przewalcują, czasami nawet połączą drogi ale nie uzupelnią już nazw. Zauważyłem wiele takich dróg np w Dzierżoniowie. Zastanawiam sieo jakiej numeracji piszesz? Jeszcze nie tak dawno można było zaznaczyć numerację (budynków) odcinka ulicy od - do. Teraz tego nie widzę w Update Map. Przyznam że bardzo przydałaby mi się taka dokładna lokalizacja nr budynków.
Jeśli mówisz o punktach POI to widzę błędne punkty i nie można ich usunąć. Część punktów jest ściągana np z foursquare.com i tu też są babole które trzeba korygować.
Pozdrawiam :)
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
wignaczewski wrote: Miałem na myśli dodawanie do mapy Landmark. Landmark są widoczne na mapie podczas jazdy. Na podstawie Landmark działa w nawigacji podział obiektów na kategorie (stacja benzynowa, apteka, bankomat itd). Myślę, ze warto w to inwestować czas.
Od ok 3 miesięcy korzystam z Waze i od początku zaznaczam różne obiekty ,parkingi, tereny leśne , rzeki, większe firmy itp. Niestety mój angielski jest kiepski żeby nie powiedzeć żaden.
wignaczewski wrote: Na mapie wyświetla mi się nie tylko Jasień. Mam również nazwę miasta "ul. Borowska 213 50-556 Wrocław, Poland". Poprawienie nazwy ulicy nic nie zmieniło. :(
Przyznam się że ta Borowską to chyba moja robota. To były początki i okazało się, że nie można tego wycofać. Jasień wyświetla się kilku dni jeśli sie nie mylę.
wignaczewski wrote: @wroSlaw by żyło Ci się lepiej zachęcam Cię gorąco do stania się Area Managerem. Z pewnością obecnie ścierasz się z brakiem uprawnień do edycji dróg. Będąc AM nie będziesz miał tego problemu.
Myślałem nad tym, ale tak jak już pisałem mój angielski na to nie pozwala. :) Za krótko w tym siedzę i jeszcze nie do końca wiem jak to załatwić. Czytałem że gdzieś trzeba napisać żeby zostać AM na jakiś rejon. Może kiedyś, ale jak narazie jest co robić bez funkcji AM :)

PS Właśnie nastąpiło to kiedyś... :)
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message