na starom (2.3) androide mi vyborne fungovala appka Autoboy. bohuzial na ICSku, ktore je samozrejme neoficialne, ju uz nepustim (pocitam, ze to suvisi s nejakym nedorobkom tej ROMky tykajucim sa videa lebo ani ina podobna appka mi nefunguje)vlado_s wrote:Kúp si čiernu skrinku do auta ale stiahni nejaký SW do mobilu (a jazdi pomaly)
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
je takych viacero. Autoboy sa mi pacil, bol celkom dobry a bol zadarmo. k video sekvencii vzdy vytvoril subor s metadatami - poloha a rychlost. staci na markete, pardon play store dat vyhladat "blackbox"foxitrot wrote:Videl som vinikajucu Androidnu aplikaciu, ktora nahravala videozaznam z jazdy (napr. telefon pricapeny na predne sklo) a k tomu prikladala aktualnu poziciu na mape, tychlost, atd... Ako stvorena na prenos znaciek do mapy.
Zistim a dam vediet.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Modranku som riesil tuto nedavno... Premenovanie na Trnava-Modranka je asi dielom od milo12. kedze sme vsak v diskusii nenasli jednoznacne riesenia ako toto robit, tak je stav taky aky je...shalafi wrote:aha, konecne mi doslo, ze MUK je mimourovnova krizovatka .. ano, tu som uz davnejsie prerabal .. co sa tyka nazvu Trnava-Modranka a Modranka, tak toho som sa vobec nechytal, preto mi nebolo jasne, o akom segmente je to tu rec .. ani na jednej ulici v Modranke moje meno nie je, pokial dobre pozeram
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
V ramci predoslej diskusie som namietal, ze nemame jasne definovane pravidla pre mestske casti. ak by sme sa mali riadit tym, ze mestku cast pomenujeme sposobom Mesto-Mestska cast (Trnava-Modranka), tak potom by sme mali postupovat rovnako aj v pripadoch Bratislava-Devinska Nova Ves (aktualne niektore ulice Bratislava, niektore Devinska Nova Ves), Bratislava-Vajnory (aktualne Bratislava), Bratislava-Petrzalka (aktualne Bratislava)... mne to pride zbytocne komplikacia...milo12 wrote:Ako som uz pisal, na tabuliach je Trnava-Modranka takze je to cast Trnavy ale smerove tabule su Modranka. Aka forma zapisu sa zvoli je vecou dohody ("Trnava-Modranka", "Trnava, Modranka").porubcan wrote:Modranku som riesil tuto nedavno... Premenovanie na Trnava-Modranka je asi dielom od milo12. kedze sme vsak v diskusii nenasli jednoznacne riesenia ako toto robit, tak je stav taky aky je...shalafi wrote:aha, konecne mi doslo, ze MUK je mimourovnova krizovatka .. ano, tu som uz davnejsie prerabal .. co sa tyka nazvu Trnava-Modranka a Modranka, tak toho som sa vobec nechytal, preto mi nebolo jasne, o akom segmente je to tu rec .. ani na jednej ulici v Modranke moje meno nie je, pokial dobre pozeram
Milo
ako uz niekto spomenul, toto by bolo dobre prediskutovat na najblizsom stretnuti wazerov.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
pri smerovych tabuliach z obchvatu su pouzivane aj samostatne nazvy mestskych casti (napr. Vajnory - smerova tabula smerom von z mesta), niekde je to dokonca pouzite s prefixom BA- (napr. BA-Ruzinov)... musim pozriet ako su na tom Vajnory, co sa tyka tabule zaciatok/koniec obce...milo12 wrote:Ahoj, Bratislava podla mna vzdy zacina a konci Bratislava, hadam okrem Devinskej. V Trencine mas napr. sidliska ako Sihot, Juh, Noviny, atd. Vsetky tieto sidliska maju nazov pouzivany len v ramci sidliska ale nikde v adrese alebo pomenovani sa nepouziva a vsetko spada pod Trencin (aj tabule zaciatku a konca obce). Neskor sa k Trencinu pridruzili dalsie obce ako napr. Opatova, Kubra, atd. a v tomto pripade je hranica jasne pomenovana Trencin-Kubra. Podla mna to suvisi historicky, tieto obce sa pridali do kat. uzemia TN len nedavno, pricom x storoci fungovali samostatne a este vela adries v archivoch (hist. dokumentoch, atd.) moze mat pomenovanie len Kubra a preto sa podla mna pouzivaju taketo nazvy. Je to ale len dedukcia, mozno spravna, mozno nie. To iste je podla mna Modranka, kedysi to bola samostatna obec a az v poslednych desatrociach sa pridala k Trnave a preto sa pouziva nazov Trnava-Modranka aj na tabuliach zaciatok a koniec obce.
Vo waze by som vobec neriesil pomenovanie sidlisk (Petrzalka, Vajnory, Sihot, Juh, atd.) pokial nie su takto oznacene na tabuliach zaciatku a konca obce.
a co s mensimi obcami? Napr. Boleraz-Klcovany? chcelo by to definovat jednotne pravidla pre mestske, miestne a obecne casti a tie potom aplikovat rovnako...
co robit s usadlostami, ktore obcami ani nie su? napr. Cerveny Majer (blizko D1 pri Senci)
podla mojho nazoru je potrebne najprv dohodnut pravidla a az potom premenovavat.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
ale s akym City?milo12 wrote:Ja by som to dal ako Street.porubcan wrote: co robit s usadlostami, ktore obcami ani nie su? napr. Cerveny Majer (blizko D1 pri Senci)
podla mojho nazoru je potrebne najprv dohodnut pravidla a az potom premenovavat.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
ma podla vas zmysel komplikovat takto jednoduchy kruhac? predtym to bol jednoduchy kruhac so 4 exitmi (ako vidno aj na live map). autorom novej verzie je volt16
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
nema AM, editoval nelocknute segmenty (ako je vacsina ulic v TT a okoli)oolcoo wrote:odkedy ma volt16 AM prava? podla mna je to uplne zbytocne...na live mape ani v clientovi to vidno nie je - iba zhluk ciestporubcan wrote:ma podla vas zmysel komplikovat takto jednoduchy kruhac? predtym to bol jednoduchy kruhac so 4 exitmi (ako vidno aj na live map). autorom novej verzie je volt16
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
neviem ci ide o nejaky bug, no tieto tri segmenty su divne.
jednak to ma byt street a nie parking lot, druhak je cesta v useku tychto troch segementov jednosmerka smerom k MAXu.
v live map je pritom korektne vidiet jednosmernost a to posledna editacia (zhodou okolnosti moja) je z 13.4.
pri editacii segmentov sa vsetko tvari OK, az na to, ze sa ulozene zmeny neprejavia po refreshi... viete sa na to pozriet aj niekto dalsi?
jednak to ma byt street a nie parking lot, druhak je cesta v useku tychto troch segementov jednosmerka smerom k MAXu.
v live map je pritom korektne vidiet jednosmernost a to posledna editacia (zhodou okolnosti moja) je z 13.4.
pri editacii segmentov sa vsetko tvari OK, az na to, ze sa ulozene zmeny neprejavia po refreshi... viete sa na to pozriet aj niekto dalsi?
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
sory, tieto: https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... ,144494249shalafi wrote:ktore tri segmenty? chyba mi tam nejaky linkporubcan wrote:neviem ci ide o nejaky bug, no tieto tri segmenty su divne.
jednak to ma byt street a nie parking lot, druhak je cesta v useku tychto troch segementov jednosmerka smerom k MAXu.
v live map je pritom korektne vidiet jednosmernost a to posledna editacia (zhodou okolnosti moja) je z 13.4.
pri editacii segmentov sa vsetko tvari OK, az na to, ze sa ulozene zmeny neprejavia po refreshi... viete sa na to pozriet aj niekto dalsi?
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Re: Úmyselné a neúmyselné ničenie mapy