Espoossa/Helsingissä. Vermon raviradan takana "Ravitie" on suljettu kokonaan tietyön takia ainakin ensi vuoteen asti
Tässä aamusella kun vietin tunnin Chromella WME:n parissa niin tuuletin pöhisi aika lailla. Toisinaan editori haukkaa melkoiset tehot.ranttine wrote:WME selainhuolet vähenee, kun dedikoi Chromen siihen käyttöön.
Local Champ / Country Manager / Localizer / First Responder: Finland
Editing the Waze map since 2013
Editing the Waze map since 2013
Sulut tehty.latvamik wrote:Kuka rakentaa sulut?
Local Champ / Country Manager / Localizer / First Responder: Finland
Editing the Waze map since 2013
Editing the Waze map since 2013
Sanoisin lännestä eli Turun suunnasta lentokentälle menevä ramppi, jota kävitkin jo säätämässä. Tiedotteessa on kyllä mielenkiintoisesti ilmaistu aloitus- ja lopetusajankohta. Jos aloitus on keskiyöllä, laittaisin kellonajaksi 0:00 enkä 24:00.ranttine wrote:En nähnyt sulkua siinä - joten rakensin myös. -> https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... s=61058718
EDIT: eiku.. pohjoisesta päin siis?! Poistin oman rakennelman tuosta etelästä tulevasta rampista
Local Champ / Country Manager / Localizer / First Responder: Finland
Editing the Waze map since 2013
Editing the Waze map since 2013
Kyllä, kommenttini kellonaikojen ilmaisusta olikin yleistä löpinää tiedotetekstien epämääräisyydestä.ranttine wrote:Tiedotteen mukaan "Ramppi suljetaan liikenteeltä sunnuntaina 1.7.2018 kello 24.00"
..oletan tuosta siis, että on auki vielä sunnuntain ajan, mutta menee kiinni kun vuorokausi vaihtuu. Siksi säädin ajan tuonne sulkuun että 23:59. Jos on 00:00, niin se voi lävähtää kiinni vuorokauden liian aikaisin.
Local Champ / Country Manager / Localizer / First Responder: Finland
Editing the Waze map since 2013
Editing the Waze map since 2013
Kiitos ilmoituksesta, sulku laitettu alustavasti marraskuun loppuun asti. Jos sulun päättymisaikaa pitää muuttaa niin ilmoitusta vaan tänne (karttakommenteista ei tule mitään ilmoitusta) :)rimpe wrote: ↑Wed Sep 01, 2021 9:53 am Tiesulku tarvitaan:
Rauma Kappelinsalmentie alkupää. Tämä merkattu kommenttina jo karttaan. Varmaa tietoa ei ole mihin asti sulku kestää, mutta luultavasti lähemmäs loppuvuotta.
https://ls24.fi/uutiset/syvarauman-itao ... aanantaina
Local Champ / Country Manager / Localizer / First Responder: Finland
Editing the Waze map since 2013
Editing the Waze map since 2013
Vuoritie Järvenpäässä on suljettu liikenteeltä. Liikenneympyrästä päin sinne ei pääse lainkaan ja tonteille vain Harjutien kautta. Voisiko tuon sulkea niin, että aukeaa kun sieltä ajaa muutama läpi?
https://www.waze.com/fi/editor?env=row& ... 447&zoom=6
Tietyö
Peruskunnostus aloitetaan syyskuun aikana välillä Harmaidenveljestenkuja-Kukonkarinkatu. Osuus on liikenteeltä suljettu loppusyksyn ajan. Työmaa on talvikauden tauolla ja keväällä töitä jatketaan eteenpäin Luostarinkatua.
Tietyö
Peruskunnostus aloitetaan syyskuun aikana välillä Harmaidenveljestenkuja-Kukonkarinkatu. Osuus on liikenteeltä suljettu loppusyksyn ajan. Työmaa on talvikauden tauolla ja keväällä töitä jatketaan eteenpäin Luostarinkatua.
https://www.waze.com/fi/livemap?lon=21. ... 63&zoom=17
Monnankatu - Tarvolantie - Päiväsenkatu risteykseen tulee liikenneympyrä. risteys suljettu liikenteeltä.
Monnankatu - Tarvolantie - Päiväsenkatu risteykseen tulee liikenneympyrä. risteys suljettu liikenteeltä.
Kiitos tiedosta ympyrän tekemisestä. Vastaisuudessa olen tarkempi.OnttoKaiku wrote:Tiesulut lisätty noille vierekkäisille segmenteille. Koska segmenttejä oli editoitu hiljattain voi näille lisätä vain kahden vuorokauden closuren kerrallaan (ennen kartan päivittymistä).
Ympyrä kun ei ole vielä kartalla, niin ympyrän segmentteihin ei myöskään voi closurea luoda.
Korjasin myös ympyrän, eli ympyrän tien luokitus kahden ylimmän tieluokan mukaiseksi (tässä tilanteessa ympyrään tulee 3kpl Primary Streetiä ja yksi Street, joten ylimmän kahden tien luokitus on PS, joten myös ympyrä on PS) ja segmenteillä ei tien nimiä.
Re: Roadblocks needed!