Post Reply

sygnalizacja głosowa przekroczenia prędkości

Post by kondar1
Witam
Jeżdżąc wcześniej z AM miałem fajną funkcję powiadamiania o przekroczeniu dozwolonej prędkości w formie odczytanego tekstu w rodzaju "jedziesz za szybko, zwolnij" lub "przekroczyłeś prędkość" ...Był to bardzo czytelny komunikat. W Waze mi tego brakuje. Ciche piknięcie nie załatwia sprawy, bo często pozostaje niezauważone (stałe patrzenie na ekran bardzo rozprasza). Gdyby tak mieć możliwość zamiany owego piknięcia na komunikat głosowy w menu samego programu lub choćby dograć własny komunikat na tę okoliczność.
Byłoby fajnie ....
PS
A może już taka funkcja istnieje a ja o niej nie wiem ....
Pozdrawiam
kondar1
kondar1
Posts: 3
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:17465755

1

Send a message

Post by Jacek2000
Jak już zostałem wywołany to faktycznie komunikat "trzymaj się lewego pasa" do dnia dzisiejszego budzi we mnie złe wspomnienia, pomimo tego, że ten wyjazd miał miejsce dwa lata temu. Waze prowadzi mnie po drodze kilka lat i cenię sobie właśnie to, że nie ma tu tyłu nachalnych i bzdurnych komunikatów przeszkadzają podczas jazdy.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by kondar1
mousepl wrote:Hej,
Przede wszystkim Waze to nie AM i nie robimy czegoś aby tak było. Wielu ludzi drażni komunikat o przekroczeniu prędkości lub słynny "trzymaj się lewego pasa".
Jesteś pierwszą osoba, która życzy sobie taki komunikat. Nie ma go w planach.

Witaj
Nie uważasz, że w każdej sprawie "ktoś" jest pierwszy?
Jeśli kogoś drażni komunikat w rodzaju "trzymaj się lewego pasa" (chyba prawego, ale to nieistotny szczegół) to powinien mieć możliwość wyłączenia go, na tym polega wybór.
Przykład z czytanymi nazwami ulic - dla jednych świetny pomysł dla innych niepotrzebna bzdura i ci ostatni pewnie go wyłączą - bo mogą.
Uważam, że we wdrożeniu, a nawet udoskonaleniu pozytywnych pomysłów dostrzeżonych u innych rozwija a nie upodabnia czy ogranicza.
Sam dostrzegam wiele pozytywów Waze w porównaniu z AM, z której korzystałem długie lata i prawdę powiedziawszy już nie chciałbym do niej wracać. I wiem dlaczego... bo Waze jak na razie stale się rozwija i jest otwarte na nowe pomysły. Robi to na bieżąco a nie raz na kwartał z wydaniem "nowej" mapy. I nie chodzi tu tylko o jakość i dokładność map (nie ujmując jest świetna), ale też o całą oprawę.
A wracając do rozwoju, czytanie nazw ulic to pomysł też zaczerpnięty chyba z TT i zły był ...? Jak komuś nie pasuje, zawsze może zrezygnować...
I to chyba na tyle w tym temacie ...
Pozdrawiam
kondar1
Posts: 3
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by mousepl
Hej,
Przede wszystkim Waze to nie AM i nie robimy czegoś aby tak było. Wielu ludzi drażni komunikat o przekroczeniu prędkości lub słynny "trzymaj się lewego pasa".
Jesteś pierwszą osoba, która życzy sobie taki komunikat. Nie ma go w planach.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
W kadej sprawie ktos jest pierwszy - tak to jest na tym swiecie, co nie oznacza, ze jest to dobry pomysl. Wracajac do komunikatu z AM "trzymaj sie lewego pasa" - nie prawego, wlasnie lewego na kazdym wezle jest to dosc mocno irytujace a czesto nie ma opcji wylaczania pojedynczych komunikatow nawigacji. Zapytaj @Jacek2000 jakie byly jego wrazenia podczas wspolnej jazdy ze mna i AM na zagraniczna konferencje.
Jak juz wspominalem wczesniej jestes pierwsza osoba, ktorej tej funkcji brakuje. Jesli uwazasz, ze to dobry pomysl to zapraszam do wpisania sugestii:
https://waze.uservoice.com/forums/59223 ... estion-box
Jedno jest pewne - ja na pewno nie zgodze sie aby taki komunikat byl wymuszony dla wszystkich.
Co do czytania nazw ulic to w IL czy US jest to od lat, chyba od kad Google kupilo Waze - wtedy zaczeli wdrazac TTS wedlug translatora. TTS to kolejny glos a nie glos, ktory zastepuje aktualny, wiec nie jest to dobrym przykladem do porownania. Mozesz wybrac albo nie, aktualnie sa 3 glosy do wyboru.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message