Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Vooytek
Edytując :)
1000 edycji - poziom 2.
25000 edycji - poziom 3.
100000 edycji - poziom 4.
250000 edycji - poziom 5.

Jazda + edycja i punkty wpadają! :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by wignaczewski
Ostatnio miały miejsce pewne zmiany na Wiki. Link z pierwszego posta powinien mieć teraz taką formę http://www.waze.com/wiki/index.php/Poland
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by wignaczewski
rysal wrote:Witam, jesli uruchamiamy nawigacje i wpisujemy nazwę ulicy, to zawsze wpisujemy nazwisko, a nie tytuł lub jego imię.
Po co więc sugerujecie tu aby wpisywać np. Generała Jakuba Malinowskiego, albo Św. Michała ?
Lub Adama Mickiewicza. Proponuję samo nazwisko lub przynajmniej Nazwisko i Imię.
Czy to nie jest niepotrzebna strata czasu ?
Wpisanie w nawigacji jedynie "Piłsudskiego" znajduje Marszałka Józefa Piłsudskiego w różnych miejscowościach. Nikt więc nie każe Ci w nawigacji wpisywać pełnej nazwy.
Mapy za to powinny być kompletne o pełne nazwy ulic.
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by WodzGalopujacySkleroz
wroSlaw wrote:Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.
A alternate names już są przez klienta obsługiwane? Jeśli nie, to nadal nie mają większego sensu... A jeśli tak, to należałoby to uzupełnić na http://www.waze.com/wiki/index.php/Nazywanie_ulic. Orientuje się ktoś, czy to już działa?
WodzGalopujacySkleroz
Posts: 47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by world_qfrv61xl
Cześć,
Mamy krótkie pytanie. Od jakiegoś czasu walcuje drogi w swoim mieście, po zakończeniu "walcowania" wyłączam aplikację i idę do domu. Po ponowym jej włączeniu nic nie widzę, nie ma jej ani na telefonie, ani na stronie. Dlaczego tak się dzieje. Chciałem jak najlepiej nanieść swoje miasto.
world_qfrv61xl
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by wroSlaw
Witajcie
Moje pytanie dotyczy wpisywania nazwy ulic. Czy drogę np. krajową na terenie miejscowości opisujemy numerem drogi a "Alternate street names:" nazwą ulicy czy odwrotnie. Widzę oba rozwiązania na mapie.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
rlpl wrote:Niektórzy (np. ja) wpisują numer drogi jako Alternative, w nadziei, że kiedyś jednak to ruszy. Odwrotnego sposobu, czyli wpisywania numeru drogi jako nazwy podstawowej, a nazwy ulicy jako alternatywnej, jeszcze w Polsce nie widziałem, ale oczywiście całej Polski nie znam. Wobec tego niech sobie każdy wpisuje jak chce, tylko proponuję, żeby nie poprawiać na swój system tego, co ktoś po swojemu podpisał.
Ja nie mam dużego doświadczenia, ale mam wrażenie, że w dużej części jako główny jest wpisywany nr drogi. Myślę że nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ patrząc na drogę widzimy przebieg naszej trasy. Miejscowy da sobie radę ale przyjezdny chyba częściej zwróci uwagę na nr drogi, niż na nazwę ulicy. Może się mylę ale trzeba wpisywać również alternate, żeby nie trzeba było później poprawiać.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by Zibi_W
Witam.

Trafiłem (chyba) do właściwego działu - "Podstawowe informacje o używaniu Waze" - niestety nie mogę znaleźć tutaj PODSTAWOWYCH informacji na temat użytkowania - takich zupełnie lamerskich, czyli np. "Ekran i przyciski", "Opcje i ustawienia" itp.... Trwają tutaj dyskusje na ciekawe tematy ale nie ma podstawowych informacji.
W internecie, gdy wyszukiwałem dobrej nawigacji na Androida, znalazłem dużo informacji wychwalających Waze. Bardzo podoba mi się "Filozofia" Waze i całej Społeczności. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć prostych informacji na temat wychwalanych możliwości Waze - jakie mapy można wgrać, gdzie mapy się wgrywają, czy można zmienić miejsce przechowywania danych, czy Waze można używać do wycieczek off-road - czy są gdzieś mapy terenowe.... itp.
Nie wiem czy nie potrafię szukać, czy po prostu nie ma (jeszcze) podręcznika w języku polskim dla zupełnych nowicjuszy....?
Pozdrawiam.
Zibi_W
Posts: 3
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by Zibi_W
Dzięki za info.
Dzisiaj już jestem mądrzejszy o kilka cennych wskazówek od innych - bardziej doświadczonych użytkowników.... i o kolejne kilka dni używania Waze.
Idea wspaniała, jej wdrażania w życie też ciekawe, więc z przyjemnością używam programu i raportuję.... ;)
Rozumiem, iż pełna funkcjonalność systemu wymaga połączenia z internetem. Dla Was w Polsce to "pikuś" bo zasięg internetu to ponad 90% powierzchni kraju i na dodatek kosztuje on grosze. W Kanadzie cała populacja żyje na (wg. mnie) 3-5% powierzchni kraju, więc faktyczne pokrycie mobilnym internetem ogranicza się do miast i do głównych tras - a i na tych głównych trasach zdarzają się "dziury"... Co wtedy? czy Waze przestaje być pomocny, czy też są sposoby na to aby korzystać z nawigacji bez dobrodziejstw połączenia z internetem ??

Pozdrawiam.
Zibi_W
Posts: 3
Has thanked: 2 times
Send a message