v celom beta cykle v4 sa mi po nainstalovani novej verzie stavalo, ze ceny PHM proste zmizli. dalo so to vyriesit cistou instalaciou. potom som nahodou zistil, ze sa ficura objavila pri jazde do zahranicia a spat. a potom som zistil, ze sa to spravi aj resetom apky cez search kod.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
presne, je tam chyba. ak sa ta opravi, tak to bude fungovat korektne a splni to ucel.ma5jkl wrote:ta sipka v bode A dolava ma byt cervena (zatial to neopravujem), preco je to takto:matkosranda wrote:vedel by mi niekto objasnit vyznam tejto cesty?
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... lter=false
uz na prvy pohlad je tam moznost otocit sa v krizovatke naspat do ulice odkial som vysiel.
Z danej krizovatky nabada ze stvorec by mohol stacit ale dostavame sa do rovnakej situacie ze by v tak velkej krizovatke boli moznosti otocenia sa spat. preto mi pripada rozumne mat tam dve taketo krizne ulice ako som uviedol vyssie ale jednosmerne a v druhom smere aby sla cez stvorec. tak by sa dalo dosiahnut zbranit otoceniu v krizovatke.
Zatial nerozumiem zakresleniu tejto krizovatky rpeco je to tak. Suvisi to nejak s optimalizaciami? Ak ano ako?
Dakujem
M
ide o to aby sa zabranilo otoceniu (momentalne s tou zelenou sipkou to je zle) ale je to kvoli tomu. na to aby sme zakazali otocenie z kazdeho smeru staci len tento jeden sikmy segment, je jedno ci by bol zlavahore doprava dole, alebo takto. jeden staci na to aby sme mohli sipky pozakazovat a zaroven aby bolo mozne odbocit z kazdeho smeru dolava. neviem ci som to napisal zrozumitelne.
vo svojej podstate by dnes asi stacilo to riesit stvorcom (bez stredoveho krizneho segmentu) a nechat sipky pre "otocenie" zelene.
system by totiz nemal ponukat otocenie cez segmenty kratsie ako 15 metrov, co su v tomto pripade vsetky dotknute segmenty. no uz sme par krat zazili, ze system fungoval inak... v tejto situacii teda staci opravit sipku na cervenu.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Zrus existujúce povolenie pre Waze na facebooku, resetni waze do default stavu a skús znova
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
je jasne ze neopravi. no tiez je jasne, ze kopec tych vytlkov co ludia nahlasuju nie je zas az tak nebezpecnych... pri obmedzenom pocte reportov, ktore je aplikacia schopna zobrazit na mape by pri dlhsej zivotnosti vytlku bola mapa posiata hlaseniami vytlkov a nemuselo by zobrazovat dalsie (nebezpecnejsie a dolezitejsie) udalosti... terajsi stav, kedy tam vytlk vydrzi hodiny (namiesto 30 minut) je uz aj tak celkom pokrok...
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Ak tam šírka cesty neumožňuje obojsmerný provoz, tak je na zváženie, či ich takto zahŕňať do routingu. Čo sa týka obmedzení pre nákladnú prepravu, tak tie aktuálne vo Waze nehrajú žiadnu rolu
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
pekne zhrnute. doplnim len strucne
nie vzdy clovek dokaze identifikovat vsetky suvislosti a tato schopnost sa postupne buduje s pribudajucimi skusenostami. samozrejme chybicka sa moze stat hocikomu, aj skusenemu editorovi, takze som rad, ze Turrican to ponal ako use case na poucenie a nie poukazovanie na chyby.
v tejto lokalite prislo pri rekonstrukcii namestia k zmene organizacie dopravy a streetview uz nie je platne. preto doslo na konzultaciu/komunikaciu s poslednym editorom aby sa predislo "oprave" podla streetview - teda netreba sa bezhlavo pustat do oprav, aj ked to vyzera divne ci nepochopitelne, ked uz to doteraz vydrzalo, tak den-dva kym sa overi situacia s predoslym editorom uz neznamenaju problem (navyse ked meskaju aktualizacie mapy)
nie vzdy clovek dokaze identifikovat vsetky suvislosti a tato schopnost sa postupne buduje s pribudajucimi skusenostami. samozrejme chybicka sa moze stat hocikomu, aj skusenemu editorovi, takze som rad, ze Turrican to ponal ako use case na poucenie a nie poukazovanie na chyby.
v tejto lokalite prislo pri rekonstrukcii namestia k zmene organizacie dopravy a streetview uz nie je platne. preto doslo na konzultaciu/komunikaciu s poslednym editorom aby sa predislo "oprave" podla streetview - teda netreba sa bezhlavo pustat do oprav, aj ked to vyzera divne ci nepochopitelne, ked uz to doteraz vydrzalo, tak den-dva kym sa overi situacia s predoslym editorom uz neznamenaju problem (navyse ked meskaju aktualizacie mapy)
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Od v4 sa v protismere dá hlásiť iba hliadka a nehoda. Nehľadaj v tom žiadnu logiku. Proste je to tak.
Bežne reporty môže hlásiť každý. Ceny phm nemôže dudlikar.
V inkognito/invisible móde nejde hlásiť nič.
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Bežne reporty môže hlásiť každý. Ceny phm nemôže dudlikar.
V inkognito/invisible móde nejde hlásiť nič.
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
v SK hlaskach nemame nahovorenu hlasku pre "u-turn" - set hlasok je totizto vyrazne stareho data vyroby, kedy waze vobec u-turny nepodporoval.Turrican7 wrote:Moja posledna skusenost je, ze pri poziadavke vratit sa z kruhaca po ceste ktorou som prisiel (otocit sa do protismeru kruhacom) appka hlasi iba: "o 200m na kruhovom objazde"; "na kruhovom objazde" - chyba vyjazd ktory treba urobit.nocommenta wrote:Zrejme to nebude len na kruhových objazdoch, tu bol uhol 44 stupňov...EfendiM9 wrote:Waze ale algoritmus priebežne mení (napr. aktuálne nefungujú korektne hlasové inštrukcie na kruhových objadzoch), takže treba ostať v strehu.
problem z kruhacmi je teraz uplne iny. a privadza ma do sialenstva. kruhace, ktore su naschval "znetvorene" davaju hlasky odbocte vpravo/vlavo/rovno/u-turn namiesto pocitania vyjazdov. je to fakt des. riesim to so supportom. ich navod ako to vyriesit nefunguje a odvtedy hraju mrtveho chrobaka... no ved pridu v piatok, tak si dame tur po kruhacoch s Arnoldom...
priklad
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
ano jedna sa o globalny problem, ktory je sposobeny zmenou algoritmu pre hlasky kruhacov, ktora sa udiala asi pred 2 tyzdnami
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Áno i nie. Úpravy POI nováčikom (a úpravy POI zamknutých na vyšší level) podliehajú schvaľovaniu. Úpravy segmentov a čísel nie, no upravovať môžeš iba tie elementy, ktoré nie sú zamknuté na vyššiu úroveň.
A ako písal ma5jkl, čísla domov párne a nepárne na jednej strane môže až L3 editor.
To prepocitavanie ťažko hodnotiť, možno trasa lavirovala medzi dvomi rovnocennymi alternativami
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
A ako písal ma5jkl, čísla domov párne a nepárne na jednej strane môže až L3 editor.
To prepocitavanie ťažko hodnotiť, možno trasa lavirovala medzi dvomi rovnocennymi alternativami
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Re: Waze nováčik - otázky