Post by Sanicko
DiamantSK wrote:Tú Jantárovú som ešte trochu upravil, nezodpovedalo to stále realite.
Super! Teraz to vyzera o dost lepsie, uz to dokonca takmer sedi aj s mojou odjazdenou stopou :)
DiamantSK wrote:Ohľadne tých levelov, proste mám rád poriadok a vedilo mi, keď do nejakej cesty vaššej triedy nepekne zasahovali odbočky. Vyriešil som to vyšším levelom a vyeralo to dobre, tak som to tak robil už automaticky. Nejako mi ani nenapadlo, že to treba nejako extra riešiť. Ale skúsim napísať alfe, možno by išlo len upraviť algoritmus a vždy bude cesta vyššej triedy opticky nenarušená v mieste križovatky.
Ja som podobne postihnuty perfekcionista a bol som rozladeny z toho, ako sa mnou pridane odbocovacie pruhy zobrazili na klientovi... Skusil som im dat level -1, no zdalo sa mi, ze sa to pri prekreslovani neodzrkadlilo (dokonca je zvlastne, ze este to prekreslenie zavisi aj od smeru, ktorym do krizovatky vchadzam)... Ale je dost mozne, ze som si len neodsledoval datumy aktualizacie mapy a moja zmena tam este mozno nebola zohladnena... Ak to realne s tymi levelmi funguje, som celkom za, aby sa to v pripade potreby urobilo...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice privádzač
Tieto segmenty sú jendoznačne zle pomenované (hlavne ten zjazd nemôže byť 50-ka)... výsledok? Waze zjazd vôbec nenaviguje (nakoľko ho považuje za pokračovanie)... Pri navigovaní na sídlisko KVP, práve v týchto miestach Waze už avizuje "o 300 m držte sa vlavo", čo je dôsledok dalšej chyby v týchto segmentoch, kde opat výjazd je pokračovaním cesty (opať tá 50-ka... WHY??? :o ), ktorú opúšťa...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Čoltovo
Potrebujem pripojiť čerpaciu stanicu OMV
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Potrebujem pripojiť čerpaciu stanicu Slovnaft
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
shalafi wrote:Obe CS pripojene .. zamkni si prosim tie jednosmerne segmenty (zamykame aby sa im casom automaticky nezmenila jednosmernost kvoli zabludenym GPS trasam).
D.
Obe zamknute (a pravidlo zapisane ;) )
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
porubcan wrote:
vlado_s wrote: Pre pomenovanie ČS sa používajú landmarky (a nie pomenovávanie segmentov). Pls. oprav si to.
z mojho pohladu je to pri najmensom na diskusiu.
vyhladavanie landmarkov je trosku malo intuitivne.
pri vyhladavani totiz clovek obvykle intuitivne zadava nie len nazov landmarku ale i lokalitu. napr. "IKEA Bratislava" alebo "OMV Coltovo". takyto vstup vsak Waze nie je schopne spracovat a korektne vyhladat.
to by sa vsak nestalo, ak by bol pomenovany segment...

tiez mi napr. nechcelo vyhladat korektne v pripade, ze som zadal iba cast retazca nazvu landmarku. konkretne som dal "Dixon" a myslel som tym Hotel Dixon v BB. pri vyhladavani retazca Dixon mi to naslo nieco vzialene 9000 km... az ked som zadal "hotel dixon" bolo Waze schopne spravne identifikovat landmark, ktory hladam.

mozete prebrat aj zajtra na stretnuti...
Skuste dat potom nejaky vystup zo stretnutia...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
porubcan wrote:
vlado_s wrote: Pre pomenovanie ČS sa používajú landmarky (a nie pomenovávanie segmentov). Pls. oprav si to.
z mojho pohladu je to pri najmensom na diskusiu.
vyhladavanie landmarkov je trosku malo intuitivne.
pri vyhladavani totiz clovek obvykle intuitivne zadava nie len nazov landmarku ale i lokalitu. napr. "IKEA Bratislava" alebo "OMV Coltovo". takyto vstup vsak Waze nie je schopne spracovat a korektne vyhladat.
to by sa vsak nestalo, ak by bol pomenovany segment...

tiez mi napr. nechcelo vyhladat korektne v pripade, ze som zadal iba cast retazca nazvu landmarku. konkretne som dal "Dixon" a myslel som tym Hotel Dixon v BB. pri vyhladavani retazca Dixon mi to naslo nieco vzialene 9000 km... az ked som zadal "hotel dixon" bolo Waze schopne spravne identifikovat landmark, ktory hladam.

mozete prebrat aj zajtra na stretnuti...
Napadá mi ešte jeden argument: názov segmentu sa zobrazuje aj v navigačných poveloch... a netreba zabúdať, že aj keď sa s tým mnohí hlavne bavíme, Waze JE navigacia ;-)

PS: s tým Dixonom som mal presne takú istú skúsenosť :smile:

-= Odoslané z Xperia Neo V =-
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
DiamantSK wrote:Konkrétne pomenovávať segmenty na pumpe by nebol problém, veď zvyčajne aj tak nemajú žiadne meno. Len teraz by bolo dobré dohodnúť, že ako? Že "Shell"? Alebo "Shell Jantrárová"?
Asi by bolo dobre vyskusat, ako sa jedno aj druhe bude chovat vo vyhladavani, ak pri hladani "Shell, Kosice" najde aj "Shell Jantarova", tak si myslim, ze davat tam ulicu (pripadoch kde je to zrejme) svoj zmysel moze mat... Skoda, ze sa im zasa zbrzdili updaty map... Dalsi az 2.-3. juna ku stavu z 28.maja... :cry: Takze to tak realne otestujeme za dva-tri tyzdne... ak vsetko dobre pojde :|

PS: uz sme asi trosku off-topic (ked vezmem, k comu je tato tema urcena) :roll:
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
milo12 wrote: Bezne navigacie tiez nezobrazuju Shell Jantarova, zobrazuju len Shell, alebo Tesco, atd.
Je otazne co sa povazuje za bezne ;) Ja pouzivam Sygic a ten zobrazuje presne tak: nazov ulica(pripadne obec, ak sa jedna o pumpu na dialnici)... A protilahle rozlisuje rimskou I a II
A nemyslim si, ze to je uplne zbytocne... Castokrat sa mi uz stalo, ze som hladal konkretnu pumpu, aj som vedel zhruba kde sa nachadza... (Klasicky si takto davam do navigacie preferovanu pumpu na pol ceste z KE do BA) Ked mi navigacia podhodila aj ulicu (ci obec), tak mi rychlo "doplo" ktora to presne je... Ak by mi navigacia len vyhodila zoznam podla vzdialenosti, musel by som si tu konkretnu dohladat...
Ale je to vec nazoru a vysledok by mal byt vecou dohody -hlavne aby sa to ujednotilo a robilo sa to rovnako (skoda, ze Waze nema jednotny predpis detailizovany aj na taketo pripady)

PS: Navrhujem v diskusii pokracovat v teme SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Palárikova, tieto dva segmenty, nemaju ziadnu konektivitu... aj navigacia sa tu dostava do problemov....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W