Post by Sanicko
DiamantSK wrote: A ty odvšadiaľ všade jazdíš so zapnutým navigovaním do cieľa?
Jasne :) , ako inac to poriadne pretestovat :D


Mam dalsiu drobnost: Toto, nie je Brnianska, ale Brnenská (aj ujo Google to ma zle oznacene, ale paradoxne ked das hladat Brnensku, tak ju najde... a spravne :) )
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Pripojiť segment - cesta k predajni vozidiel Camea car (Honda/Volvo)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Matúškovo
Tento segment pripojiť...
Niekto celkom pekne obehol Matúškovo, ale cesty už ďalej nespracoval... Čo som mohol, som spracoval a napojil... Tento kúsok, je už však mimo môj dosah (mimo mnou vyjazdenu "areu" :) )
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Lesnícka ulica - po tom čo pribudli pekne a pomerne presne zamerane letecke snimky, patrilo by sa trosku zosuladit s realom (tvar je podla vsetkeho "vyjazdený" a presnosť poplatná presnosti GPS signálu v takejto zástavbe)
Tieto segmenty sú zamerané pomerne slušne, ale nie je to ulica Lesnícka, ale Poľovnícka a marí sa mi, že v tej slučke jednosmerná, ale na to zatiaľ krk nedávam... musím na to myslieť keď pôjdem okolo a osobne preverím
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice, Slanecká - Nižné Kapustníky
Toto treba "upratať"... Nie je možné, aby to bolo pred exitom Nižné Kapustníky, po exite "50-ka" a Exit samotný Nižné Kapustníky... Vysledkom je hlasová navigácia:
- v priamom smere "držte sa vľavo" a pri Exite logicky predpokladám hlásenie o zmene smeru nepríde

Tuto je rovnaký problém... Slanecká, exit je Slanecká a pokračovanie sú Nižné Kapustníky... Výsledkom je nehlásený exit...

Celkovo je v Košiciach týchto problémov zdá sa viac... Na tieto som konkrétne dnes narazil, pred dvoma týždňami rovnaké problémy na privádzači od Šace... Bude nutné tieto úseky rýchlostnej cesty celkovo zrevidovat... Exity by sa mali volať podľa toho kam ma po Exite privedú a priamy smer musí pomenovanie zachovať... Problémom je trošku tá Slanecká, ale tam by som zasa uprednostnil korekne navigovanie a exitovu rampu radšej nepomenoval (tým pádom by logika Waze mala brať ako pokračovanie rovnaký typ cesty)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Napájadlá - chýba prepojenie na Slaneckú... opticky sa prekrívajú, ale to spojenie nie je funkčné
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
vlado_s wrote: V Košiciach je problémom až až. Skôr ma se..ú nepovolené odbočenia. Autor v minulosti nehľadel na to, že je to k navigácii potrebné...
Keď spomínaš rýchlostné cesty, tak tie čo prechádzajú cez Košice nie sú označené ako Freeways ;) Ak máš podnety na opravy tam sem s nimi (alebo aj do PM).
Dik (aj za upratanie tych requestov - hodil som ich dost na hrubo a neskoro (kym sa mi v hlave urovnalo, ze to navigovanie nebolo s kostolnym poriadkom... navyse som za jazdy daval requesty prvykrat a viac som sa sustredil na premavku ako hladanie spravneho typu - preto len generic... nabuduce uz budem mudrejsi a snad aj presnejsi :D )
Len co si najdem trosku viac casu v kuse, tak si prejdem na mape tie hlavne kosicke tahy a dam tipy... Kedze algoritmus ako Waze hlasi je ako tak znamy (doteraz mi to vzdy sadlo), nemalo by byt tazke detekovat problemove miesta....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Košice
Poľovnícka je skutočne jednosmerná - proti smeru hodinových ručičiek

Potrebujem pripojiť Brečtanovu na Toryskú

ul. Napájadlá nie je prichytená na Slaneckú

Festivalové námestie, tu mám toho na srdci viac ;) :
- Tieto dva segmenty by som dal určite ako Primary street, ináč sú v poriadku (aj hlásenia navigácie)
-Tu je nutné docieliť, aby navigácia hlásila "držte sa vľavo" ak vodič pokračuje smerom na Watsonovu (čo je aj v súlade s vodorovným dopravným značením), nie "držte sa vpravo", keď sa pokračuje na ul. Čsl. armády ... ako je tomu teraz... Navrhujem docieliť to tým, že sa zruší pomenovanie ľavého segmentu Festivalové námestie
- potrebné pripojiť tento (doteraz chýbajúci) dôležitý segment, ktorý umožňuje jedna U-turn na Watsonovu a jednak odbočenie na Letnú (pre tento prípad bude nutné zosúladiť s reálnou polohou tento segment)
- a ako posledné je potrebné upraviť pozíciu tohoto segmentu (možno by bolo dobré sa celkovo pohrať s tvarom a polohou, keď už máme také pekne letecké podklady ;) )a pripojiť novovytvorené segmenty pre vnútorné parkovisko

PS: spisat tento elaborat, mi zobralo celkom dost casu... niekde som zachytil zmienku o uvahach, udelit vynimky pre prava spravcov oblasti, kde nie je zatial take huste pokrytie uzivatelmi... z vyssie uvedeneho dovodu by som o take cosi urcite zaujem mal, minimalne pre Kosice. Tu je, hlavne z hladiska optimalizacie navigacnych hlaseni, ale aj jednotlivych krizovatiek (napr. doteraz sa vobec neriesili U-turny - ako prvu lastovicku som poriesil tuto krizovatku), stale co upravovat). Pripadne by som sa zujimal este aj o Poprad (kde sa castejsie vyskytujem a videl som tam este dost svetlych miest)

EDIT1: Tak som sa trosku pohral s Cartouche a podarilo sa mi:
1) pripojit Brectanovu
2) Pripojit novy segment na Festivalovom namesti + doupravovat potrebnu geometriu aj (pre mna inak v novom editore nepristupnych) locknutych segmentov
3) v ramci testovania a potvrdenia teorie slabiny Cartouche ohladom prav a lockovania, som uspesne upravil geometriu tohoto segmentu... nakoniec si poradim aj bez tych spravcovskych prav 8-)

EDIT2: Takze :idea: hack :idea: na Cartouche je spolahlivy a umoznil mi zeditovat cele Festivalove namestie, tak ako som vyssie pozadoval. Postup je nedestruktivny no z pochopitelnych dovodov ho tu nebudem popisovat, ani nikde zverejnovat. Mne to naopak umozni pohodlne riesit objavene problemy, bez nutnosti cakat na admnina vyssej urovne... Samozrejme, nebudem tak cinit svojvolne a akekolvek pochybnosti o rieseni budem aj nadalej konzultovat ;)

EDIT3: HOTOVO!!! - vsetky vyssie popisane poziadavky uspesne zeditovane, berte uz len ako informaciu, ze ked sa chce, tak sa da :)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Martin
kruhac na Jilemnickeho, pri prejazde cez vyznacene segmenty, hlasi len "na kruhovom objazde" no nepovie ani cislo vyjazdu, ani "pokracovat rovno"... dal som tam aj UR... Viete niekto, ako taketo veci riesit? Uz som sa s tym stretol aj na inom kruhaci... Bol by som vdacny aj za pripadny odkaz na algoritmus klienta pre kruhove objazdy ;)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by shalafi
milo12 wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =102029365
Kosice:
Pls zmenit smer jednosmerky a spravne napojit.
Dik Milo
Opravene
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message