Post by foxitrot
karlik-svk wrote:hmm, update mapy prebehol ale akosi dorobena Skalica nikde...nemate info ako to aktualizuju?
Hmm, derava hlava? ;) Pred nieco vyse tyzdnom som ti vysvetloval http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 91#p153891 ako je to s tymi updatmi mapy.

V skratke: ak "Last update: 3.5.2012" pod mapou by naozaj bola pravda (lebo vid co pise MagicOfLA a http://status.waze.com/mapdate-march-15), tak mapa by obsahovala zmeny, vykonane do 22.2.2012. Cize tvoje zmeny v Skalici pridu na rad az nabuduce (a teraz ich len zacinaju servery chrumat). Ale vzhladom na tu zmatocnu spravu v statuse, este ich len za tyzden zacnu chrumat a strkat do mapy...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
medik wrote:Jde mi o Liberec a blízké okolí, bohužel neexistuje slušný zoomlevel, který by to zobrazil. Když to oddálím moc, je tam už Jablonec a ten nechci :-D
Ak je treba, mozes si potrebnu plochu "vykachlickovat" aj s mensimi ploskami, napr. pozdlz niektorej dopravnej tepny. (Samozrejme, s mierou.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:ak by bol zaujem, mozem skusit pomoct s ...
Zaujem je samozrejme vzdy, pytat sa nemusis a opravuj+pridavaj, co vidis (co uz aj nejaku dobu robis). Pokial sa editor nepohybuje vylucne v 3-4 najvacsich mestach, urcite si najde more ciest na nakreslenie.
porubcan wrote:PS podmienky pre udelenie AM su podla mna trosku nepomer...
za 2000 map updatov ziskava wazer 6000 bodov, takze mu staci prejst iba nieco vyse 1000 km aby mal spolu 10000 bodov... a na to cele ma 9 mesiacov...
Zial, neexistuje ziaden spolahlivy tip na "zlaty rez" ohladne AM. Najdolezitejsie je "akurat" aby... editor uz mal nejake skusenosti s Waze aj za volantom, principy a problemy Waze (za pomoci Wiki a Fora) mal v niektorom malicku, nekreslil tvrdohlavo alebo nezmysly na mapach, overene bol schopny komunikovat a dohodnut sa (alebo presvedcit tych druhych o svojom lepsom napade), atd. - ako to pretavit do 3-4 cisiel?

Myslim ze tych 9 mesiacov by sme mohli zredukovat na 4-5. Moj minimalny navrh ineho pomeru je/bol 3K map updates a 2K km, ale tie edity by som kludne aj znasobil (ja som ich mal 21K-29K (podla oblasti) ako trening, ale uznavam, ze ini na to mozu hladiet ako na prejav masochizmu). A na tom fore (alebo e-mailoch) by som osobne veru trval - s (ne)komunikaciou boli v minulosti najvacsie problemy.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:zatial si viem celkom dobre vystacit s editable area, no niekde na fore som cital, ze po urcitom case, co tu cestu nepojdem, tak stratim prava...
3 mesiace. Vsetci maju ten problem.
porubcan wrote:plus sa mi par krat uz stalo, ze bola nejaka cesta nezmyselne locknuta.
Keby som spocital vsetky travy na luke, tak... by ich mozno bolo o nieco viac, nez kolko krat sa to mne stalo ;)
porubcan wrote:tiez vie nastvat, ak je nieco tesne za hranicou editable area.
Aj to sa stava a casto aj AM-kam :lol:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
weits wrote:tak jsem dnes koukal, ze kromu prispevku na foru jiz splnuji vse, abych se mohl stat spracem oblasti.
Konkretne? ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
weits wrote:
foxitrot wrote:
weits wrote:tak jsem dnes koukal, ze kromu prispevku na foru jiz splnuji vse, abych se mohl stat spracem oblasti.
Konkretne? ;)
Myslel jsem, ze to tam nekde mate ty statistiky ;-)

Map Updates: 2896
Existing Kilometers: 9867.831
Resolved Update Requests: 10
Forum Posts: 9
:( Waze zatlka, co sa len da. V podstate aj to, co by sa nemalo dat zatajit :evil: dokonca aj teoriu o tom, preco / ako editovat, cim skodi sam sebe :roll:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
milo12 wrote:Ahojte, AM ma prava 2, vsimol som si, ze stary harcovnici maju 3. Ako sa daju zvysit prava z 2 na 3.
Editovat, editovat, editovat... az sa z toho zblaznis. (Ja neplanujem. 50k by sa este dalo, 100k mi uz nevonia.)
MagicOfLA wrote:Inak level 3 po starom znamenal 50tis editov, po novom (od noveho editora) by to malo byt 100tis. Ako je to presne (tradicne) neviem, ja som dostal niekde okolo 52tis, ale to sa to este len rozbiehalo.
Je to tak ako vravis. Akurat ten okamih zmeny bol az niekolko mesiacov po zavedeni noveho editora, ked bolo zjavne, ze tie body moc rychlo pribudaju.
milo12 wrote:Podla mna by AM s 3 pravami mali mat moznost zvolit uroven zamknutia cesty (2 alebo 3).
To by mali mat aj podla mna. Ale ani som sa neodvazil to navrhnut - to nemaju sancu naprogramovat este v tejto patrocnici - ved to je dalsi combo box do vlastnosti segmentu :roll:
milo12 wrote:Ked AM s pravami 3 preedituje cesty a zamkne ich, tak v buducnosti bude vela ciest, ktore bude moct editovat len uzka skupina ludi.
Na to su tam 3-kari (a vyssi) a AM-kari (a CM-kari, atd.), aby podali pomocnu ruku. Od nich sa ocakava, ze maju aspon dostatocne skusenosti na to, aby pochopili, co s tom zamknutou cestou mozu a co nie.
milo12 wrote:Takze lokalny AM moze na svojom uzemi editovat aj 3?
Lokalny AM moze na svojom uzemi editovat "aj oblozeny chlebicek" - je tam taky 'maly pan boh'. Ale zase, zamkne to len na uroven svojich 'skusenosti'.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Guri, Foxo: skontroloval som po nom par veci, ktore mi poslal do PM a nemam ziadne namietky proti AM pravam.
Ja som s rad2222 zacinal v BA na Strkovci a v Ruzinove. Hadam bude pokracovat zodpovedne a obozretne.

Ale kedykolvek sa ma niekto pyta na moj nazor, nadalej odporucam trvat na min. 2-3k editoch :|
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
hrbot wrote:Ahoj, prosím o přidělení AM práv na oblast Brna + severně od něj:
[...]
New Recorded Miles: 15.566
Existing Miles: 9252.925
Waze Cookie Eater feet: 18329
V Brne a okolí odporúčam používať metrické miery - čo ak sa na tvojich segmentoch bude musieť jazdiť vľavo alebo či čo? ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ešte šťastie, že nás na nich zvyknú upozorňovať v rozhlase 8-) však?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).