Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by olco_107
foxitrot wrote:
oolcoo wrote:myslite, ze by to bolo nelogicke keby hned ako sa pruhy rozdelia zahlasilo "drzte sa vpravo" a na mieste zaciatku plnej ciary by zahlasilo "odbocte vpravo"?
To by bolo fajn (s tym, ze posledna hlaska by nebola s predstihom 70-80 metrov, ale presne v tom bode - tak to robi moj Navteq), akurat by pan Waze musel chciet naprogramovat nejaku podporu na take hlasenia a editovanie tvaru krizovatky vratane jazdnych a odbocovacich pruhov (ako napriklad Turn lanes plugin pre JOSM editor) - myslim ze tak daleko urcite neplanuje zajst, urcite nie najblizsi(e) rok(y) - ved zakladna funkcionalita este stale poriadne nefunguje!

Musel by si to "workaroundovat" a za zaciatok plnej ciary pridat este jeden prejazdny segment, smerujuci dolava, aby tam vznikla realna krizovatka a navigator na ten pravy odbocovaci pruh hlasil tu druhu hlasku "odbocte vpravo". A kam dolava by smeroval ten segment? Naspat na tie pruhy, odbocujuce dolava? ;)
skusil som nieco taketo vymysliet, pruhy som daval co najblizsie k sebe aby to tam nevytvaralo zbytocnu "tucnotu" na mape. pozrite a diskutujte :)
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ,153468377
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
porubcan wrote:
oolcoo wrote:skusil som nieco taketo vymysliet, pruhy som daval co najblizsie k sebe aby to tam nevytvaralo zbytocnu "tucnotu" na mape. pozrite a diskutujte :)
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ,153468377
zostal ti tam navyse jeden pomocny segment
co sa tyka samotneho riesenia dsvp a nasledne ovp, tak by to takto asi mohlo fungovat...
budeme vsak teraz takto menit vsetky krizovatky s odbocovacimi pruhmi?
pripadne to zacneme aplikovat aj na odbocovacie pruhy vlavo? (to by znamenalo prerobit snad vsetky vacsie krizovatky co som kedy v editore videl)
segment som tam nechal schvalne aby v danom miesta na 100% hlasilo odbocte vpravo a nechal som pre istotu na ten segment povolene odbocenie. vyjazd z toho segmentu je ale zakazany, cize algoritmus by cez neho nemal routovat. je to take kostrbate riesenie ale iba takto dosiahneme (snad) potrebne hlasky.
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
Bola to len otazka na zamyslenie, ale mate pravdu. Je hlupost od waze chciet nieco co neobsahuje a chciet to takto ofintit. Aj s tou jednou hlaskou suhlasim.
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
SUPERFETO wrote:sorrac chalani, teraz neviem presne o co tam islo, ale ak som to tak zatvoril, tak som tam asi nevidel problem (v popise nic nebolo) a porovnaval som to urcite aj cez guglmaps.
Kazdopadne ked vies o co ide, tak Ti nic nebrani tu mapu editovat ;)
Ale schvalne, daj GPS suradnice a popis problemu, nech s aspon pozriem co som urobil zle..
Dikes
Ahoj. "Mladicka nerozvaznost", chapeme to, odpustame (teda aspon ja) :) To je pravda, ze ked vidis report ktory je popisany a ty ho opravit vies tak ho aj opravis (logicke). Ked ale vidis report bez popisu tak sa staci opytat tu na fore a ked vsetci spolocne neprideme na nejaku chybu alebo sa k reportu nikto neprihlasi (co nim vlastne myslel, niekedy nie je fakt mozne dopisat nic do reportu ani skratkami, hlavne ked ich das viac po sebe alebo su vedla teba policajti), tak sa moze zavriet.
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
foxitrot wrote: Dalsia malickost je tam nejaky osirely oolcoov segment pod Culenovou - niekto od neho odtrhol parkoviska? Terajsia Culenova je novsia: made by volt16(2). Jeho sme tu uz spominali?
opravujem tu culenovu tak ako naozaj je , zamykam na zamok 2 a poprosim nasledne zamknut na zamok 3...kludne aj zamok 10 keby taky bol :) culenova uz bola prejazdna a navigovana tak ako ma byt a zjavne volt16 to tam do.... :evil:

odstranil som aj u-turny z oboch stran na krizovatke culenova - landererova (snad to je uz dobre)

ten odtrhnuty segment nie je odtrhnuty. to len ten juzny kusok culenovej je obojsnerny, az neskor pokracuje jednosmerne. vjazdy na tie sukromne parkoviska a do priemyselnych arealov mi zatial neprislo potrebne kreslit
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
vlado_s wrote: - Podkolibská UR z 2.5.User drive (GPS trace) a Waze provided route sa dosť rozchádzajú, no nie jasné kam vodič chcel ísť.
je tam cervena sipka ak si si nevsimol :)
waze preto chcel urobit takuto otocku a odbocit do tunela z opacneho smeru
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
Sorry chlapi, nevsimol som si, ze dane URko je bodom diskusie o ustreleni. Myslim, ze takych URier je povedzme v Bratislave dost. Nejake vam vypatram :P
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
SUPERFETO wrote:Caute,

kedze som uz bol 2x vyzvany aby som 2x meral a raz strihal.. tak sa teda pytam, co poviete na problem na Janackovej ulici BA?
Servus. nabuduce pls permalink :) takychto problemov bolo viacej, radsej sa tu opytat ci to je niekoho z nas, lebo niekedy v rychlosti nestihas poriadne ani vybrat spravny problem a len si oznacis miesto. v tomto pripade budeme asi chvilu cakat, pytat sa jeden druheho a uvidi sa :)
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
porubcan wrote:oolcoo - tuto v TT na Skladovej je UR od teba.
co by si si zelal?
"The map problem you reported on Waze on 23-May-2012, (oolcoo) has been reviewed by tomastomcat but wasn't resolved, most likely due to insufficient information or non-exact location."

dasi zatvarac...

slo o to, ze ma nenavigovalo zo skladovej na ktorej som bol, ale az z krizovatky s hlavnou cestou
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by olco_107
pri navigacii to chcelo aby som to na tejto krizovatke otocil na rucnej :)
https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... FTTTTTTTFT

po kliknut na UR vas to odhodi trochu mimo takze sa musite vratit nazad k Strkovcu (Sabinovska x Drienova).

taketo veci by asi mali ist na support, ci?
olco_107
Posts: 158
Been thanked: 1 time
Send a message