Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by rysal
sirmicho wrote:Sterowanie głosowe telefonem za pomocą Ok google a nie tylko wewnątrz waze.

Dobra, ta dyskusja nie ma sensu. Chcesz mnie przekonać, że obsługa waze w AA w trybie telefonu jest mi niepotrzebne, kiedy ja wiem, że byłoby mi znacznym ułatwieniem.
Nie gniewaj się, ale brakuje logiki w tym co piszesz. Ideą AA było aby część funkcji telefonu była obsługiwana poprzez wyświetlacz auta. Jednym z udogodnień, to nawigacja Google Maps i teraz Waze.
Jeśli chciałbym obsługiwać Waze na telefonie, to otwarłbym aplikacje Waze w telefonie.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
Na grafikę nie narzekam. Ale zauważyłem, że wyszukiwanie adresów jest mocno ograniczone. Mam wrażenie, że tu Waze nie korzysta z bazy Google. Podając głosowo dokładny adres nie pokazuje dokładnego celu, tylko ulicę z jakąś domyślną lokalizacją np. w środku długości ulicy.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
rysal wrote:Od pewnego czasu mam problem z pracą Waze na AA. Otóż wszystko pięknie działa w tym samym dniu kiedy ściągnięta jest aktualna wersja AA z apkmirror. W następnym dniu niestety Waze już się nie pojawia na wyświetlaczu auta i cały AA po chwili się wyłącza sygnalizując błąd.
Teraz jeśli wiem, że chcę korzystać w Waze w trakcie jazdy, muszę pamiętać aby wejść na apkmirror i ściągnąć AA. Jeśli nie ma nowszej wersji, wystarczy tę samą. Jeśli tego nie zrobię, nie ma szans aby Waze się działało. Nie mam tego problemu z GMaps.
Możliwe że te problemy zaczęły się od momentu kiedy zmieniłem telefon, ale jest to Huawei Mate 10 Pro, więc Oreo i 6GB pamięci RAM. W ustawieniach telefonu też grzebałem, ale nic nie wykryłem.
Dziwne w tym wszystkim jest to, że problem zaczyna się w momencie zmiany daty. Macie jakieś pomysły ?
Już wiem w czym problem. Generalnie urządzenia Huawei i Honor mają problem z AA. Jedynym wyjściem żeby Waze działało, to wejść w Aplikacje/ Android Auto/Pamięć i wyczyścić pamięć. Potem tylko od nowa kwestia zezwoleń dla AAi działa do końca dnia. Na drugi dzień trzeba proces powtórzyć. Problemy Huawei z AA objawiają się też ze źle działającym dialerem. Na to też jest rozwiązanie i działa cały czas.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
Spróbuj odznaczyć w ustawieniach "Utrzymuj Waze na pierwszym planie". U mnie pomogło.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by sirmicho
Niestety Waze nie działa w AA w trybie telefonu (nie podłączony pod ekran w samochodzie). Po wyborze nawigacji z automatu ładuje się Google Maps i nie ma możliwości wyboru Waze.
Czy to wina aplikacji Waze czy Android Auto?
sirmicho
Posts: 7
Send a message

Post by sirmicho
Nie jest bez sensu bo można z niej równie dobrze korzystać z telefonu. Zawiera szereg ułatwień i udogodnień podczas prowadzenia samochodu. Gdyby miała działać tylko po podłączeniu do samochodu to nie powinno być dostępu przez sam telefon. A jest.

Czy takie jest oficjalne stanowisko producenta aplikacji, że na nie działać w AA pod telefonem?
sirmicho
Posts: 7
Send a message

Post by sirmicho
Liczyłem na wyświetlanie wskazówek dojazdu w formie dymka na ekranie głównym AA w oparciu o aplikacje Waze. Poza tym aplikacja AA umożliwia mi proste i wygodne w obsłudze głosowe sterowanie komórką (ok google i wiadomości). Myślałem, że jak Waze by działało pod AA to miałbym możliwość dostępu do tych funkcji.
sirmicho
Posts: 7
Send a message

Post by sirmicho
Sterowanie głosowe telefonem za pomocą Ok google a nie tylko wewnątrz waze.

Dobra, ta dyskusja nie ma sensu. Chcesz mnie przekonać, że obsługa waze w AA w trybie telefonu jest mi niepotrzebne, kiedy ja wiem, że byłoby mi znacznym ułatwieniem.
sirmicho
Posts: 7
Send a message

Post by sirmicho
Za wyjątkiem sytuacji gdy mam odpalone Waze. Wtedy mogę krzyczeć ok google do woli a i tak asystent głosowy się nie uruchomi. Rozumiem, że gdyby Waze odpalało się z poziomu AA komendy ok google byłyby obsługiwane :) Chyba, że źle rozumiem to wtedy to wszystko o kant tyłka rozbić ;)
sirmicho
Posts: 7
Send a message

Post by Sosnaone
Przyjmują :)

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka
Sosnaone
Posts: 74
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times
Send a message