Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by AdamHorak
Nowy problem jaki pojawił się u mnie od wczoraj to samoczynne włączanie się aplikacji na telefonie. Wstaje rano a tu waze. Jadę sobie pociągiem, wyciągam telefon z torby, włączam a na ekranie waze.
O co kaman?
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AdamHorak
Absurdalna teoria. Telefon to nie nawigacja dedykowana więc z założenia będzie na niej zainstalowanych wiele różnych programów. To że mam na telefonie 2 czy 5 różnych nawigacji nie może i nie ma wpływu na działanie jednej konkretnej. Przecież nie działają razem.
Wyjaśniając mam oryginalną ładowarkę, kabel a telefon zamontowany na kratce z włączoną Klimą. Co do Huaweia to się z niego wyleczyłem właśnie po problemach z GPSem. Jest znacznie gorszy od Samsunga jeśli chodzi o precyzję a sam Huawei niestety ms problemy z programistami którzy tworzą (próbują) firmware do ich telefonów.
Ciekawi mnie też teoria szybszego rozładowania czy grzania telefonu w roamingu :-) jest to bardzo interesujące.
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message
Last edited by AdamHorak on Fri Dec 22, 2017 6:19 am, edited 1 time in total.

Post by AdamHorak
Jadę sobie spokojnie przez Polskę, wskakuję na Słowację a tu nagle nawigacja zaczyna mi po chwili nawijać po angielsku.
Ja się pytam o co chodzi?
Przełaczyłem na polskiego lektora ręcznie i już było dobrze. W drodze powrotnej taka sama sytuacja - znowu po angielsku.
Gdzie to ustawić na sztywno żeby się nie przełączało?
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AdamHorak
Ale mam wrażenie, że ten problem nie jest nowy. Latem też chyba mi się pojawiał ale jakoś o tym zapomniałem.
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AdamHorak
Używam lektora z nazwami ulic oczywiście.
W takim razie przedstawię.
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by AdamHorak
mousepl wrote:Nie jest nowy, ale na razie nie ma rozwiązania. Ten problem ma najmniejszy priorytet ze względu na to, że nie wiadomo jak to rozwiązać.
Wyłączyć z automatu czytanie ulic za granicą i po sprawie. Niech nawigacja sama wyłącza czytanie ulic jak zmieniamy kraj.
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message
Last edited by AdamHorak on Sat Mar 31, 2018 8:53 am, edited 1 time in total.

Post by AdamHorak
Jeszcze jedna idiotyczna rzecz.
Po co mi komunikat : "przed tobą korek" w momencie kiedy się właśnie w niego wbiłem?
Wczoraj miałem kilka razy taką sytuację.
Taki komunikat powinien być znacznie wcześniej abym mógł odpowiednio zareagować.
Nawigacja powinna przynajmniej sprawdzić moją prędkość (czy już nie stoję) zanim mi powie o tym korku :-)
AdamHorak
Posts: 24
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Deutsches-Rotes-Kreuz
Czytając wszystkie komentarze skupiłbym się bardziej na problemach ze sprzętem niż z samą aplikacją. Zdażają się oczywiście problemy, ale dotyczą one zazwyczaj specyfikacji urządzenia. Korzystanie z waze jak każda inna nawigacja aplikacyjna w telefonie obciąża urządzenie i baterie powodując często przy dłuższych trasach przegrzewanie się telefonu. Problem dotlikwy szczególnie w lato kiedy nasz tel. dogrzewany jest dodatkowo słońcem przez szybę. Po za tym bardzo ważną rzeczą, na którą często nie zwracamy uwagi jest to jaką ładowarkę używamy w aucie. W przypadku telefonów sam kabel ma znaczenie. Podróbki albo kable od innych modeli mogą powodować inne dawki napięcia niż nasz tel. potrzebuje. Zgadzam się z każdym kto narzeka na problemy ze stabilnością ale oczyściłbym tu samą aplikację. Z doświadczenia najwięcej problemów waze sprawia podczas korzystania z Samsunga i iPhona. To są moje osobiste odczucia (nie kryptoreklama). Nawet najdroższe modele mają problemy co opisała tutaj osoba używająca Samsunga S8. Z Waze przejechałem setki tys. km do tej pory. Od kąd przesiadłem się na Huaweia, który produkuje sprzęt inaczej (dla wielu gorzej) skonfigurowany niż konkurencja problemy zniknęły. Powód jest prosty. Nawet najtańsze huawei-e potrafią mieć 8-rdzeniowe procesory i dużo więcej pamięci RAM niż droższe odpowiedniki innych marek, dzięki temu tel. się nie przegrzewa i nie zawiesza. Od tej pory tel. nigdy mi się nie zawiesza nawet podczas normalnego użytkowania lub długiej jazdy autem. Dla mnie jest obojętne czy tel. wyprodukował iPhone, Samsung, Huawei bądź jeszcze inna firma. Ważne, żeby urządzenie było dobrze zaprojektowane i spełniające wymagania oprogramowania. Pomijając jednak które urządzenie jest lepsze a które gorsze polecam najpierw sprawdzić czy na pewno używamy w aucie ładowarki (bądź też kabla + końcówki) odpowiedniej dla naszego sprzętu. Więdzą coś o tym na pewno wszyscy użytkownicy iPhonów, a dokładniej co może się stać podczas używania nieodpowiedniego kabla, nawet podczas normalnego ładowania. Warto też pamiętać, że nawigacja jako aplikacja będzie zawsze różniła się od standardowej nawigacji, bądź tej wbudowanej w samochodzie z samej różnicy w antenach GPS i ich mocy. Telefon w wielu przypadkach nie dorówna jakości nawet najtańszym ale standardowym nawigacjom (szczególnie starszy sprzęt). Na koniec polecam też podczas podróży w szczególności posiadając tel. z Androidem na powyłączanie zbędnych aplikacji działających w tle, które korzystają z Internetu lub GPS, dzięki temu tel. będzie działał stabilniej. A co do podróży za granicą i działaniem tel. w Roamingu, tel. obojętnie czy z Waze czy bez może działać niestabilnie przez to, że znajdujemy się w innej sieci. Można łatwo zauważyć, że w Roamingu tel. szybciej będzie nam się rozładowywał. No i na koniec najważniejsze - ciągłe ładowanie jakiegokolwiek sprzętu podczas jazdy samochodem może powodować problemy i inne zachowania niż normalnie, pomijając że zabijamy baterie (przynajmniej w przypadku starszych tel.)

Nawet najlepszy samochód ale źle eksploatowany kiedyś się zepsuje... Dlatego zanim doczepiłbym się samej aplikacji poszukałbym błędów od podstaw i tego czy przypadkiem sami nie sprawiamy, że aplikacja może działać niestabilnie.

I na sam koniec co do Waze - jedni kochają, inni nienawidzą. Ci jednak jak ja, którzy używają ją od lat wiedzą, że nawet jeżeli sprawia czasami problemy to i tak będziemy jej używać i czasami można przymknąć oko na pewne rzeczy ;)
Deutsches-Rotes-Kreuz
Area Manager
Area Manager
Posts: 11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Deutsches-Rotes-Kreuz
AdamHorak wrote:Przejechałem już kupę km na waze i chyba ją oleję. Masakra z tymi błędami. Na trasie łącznie 1200km miałem z 5 lub 6 wywaleń w kosmos programu.
Na wstępie zastanowiłbym się czy posiadanie zainstalowanych jednocześnie tylu aplikacji nawigacyjnych jest poprawne i na pewno nie powoduje problemów w tym tel. Każda aplikacja nadpisuje ustawienia po swojemu, każda inaczej jest zaprogramowana i posiada inne wymagania. To tak jakbyśmy używali 2 programów antywirusowych na komputerze i zastanawiali się dlaczego ciągle coś jest niestabilne. Mam nadzieję, że zamiast obrazy, to co napisałem zostanie dobrze zrozumiane. W tym przypadku inna aplikacja o tym samym przeznaczeniu może gryść się z tą drugą, co doskonale pokazuje samo Waze ;)
Deutsches-Rotes-Kreuz
Area Manager
Area Manager
Posts: 11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Deutsches-Rotes-Kreuz
AdamHorak wrote:Absurdalna teoria. Telefon to nie nawigacja dedykowana więc z założenia będzie na niej zainstalowanych wiele różnych programów. To że mam na telefonie 2 czy 5 różnych nawigacji nie może i nie ma wpływu na działanie jednej konkretnej. Przecież nie działają razem.
Wyjaśniając mam oryginalną ładowarkę, kabel a telefon zamontowany na kratce z włączoną Klimą. Co do Huaweia to się z niego wyłączyłem właśnie po problemach z GPSem. Jest znacznie gorszy od Samsunga jeśli chodzi o precyzję a sam Huawei niestety ms problemy z programistami którzy tworzą (próbują) firmware do ich telefonów.
Ciekawi mnie też teoria szybszego rozładowania czy grzania telefonu :-) jest to bardzo interesujące.
Teoria oparta praktyką. Pozdrawiam ;)

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka
Deutsches-Rotes-Kreuz
Area Manager
Area Manager
Posts: 11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message