Post by vitj
spoodyenator wrote: co je potom v tom pripade zariadenie ktore zobrazuje digitalne rychlost a zaroven moze vodic dostat pozdrav domov, v pripade ze je docastne vypnute fotenie je to potom... (nieje to radar nieje to fake radar nieje to info cedula potom co to je)
Tohle je samozřejmě normální radar. Jestli foti jen nekdy, to uz bych neresil. Asi se da dost tezko odhadnout, kdy bude fotit.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Urcite dobry napad, akorat se uz dostavame s mnozstvim tabulek pomalu za kritickou mez spravovatelnosti. Pomalu uz to bude chtit zavest databazi udaju :-)
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Co je to LTC?
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Skoro bych nejradši, kdyby se radary z klienta nedaly zadávat vůbec a dělali se jen z editoru. UR si můžeš na konkrétní místo plácnout vždycky a radar by pak šlo bez problému dokreslit.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Ideálně by měl být do 40m2, aby se nezobrazoval v klientu.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Asi by bylo nejlepší tyto věci shromažďovat na wiki a trochu dublovat ve foru. Ovšem stejně většina uživatelů si ani jedno nepřečte a jak uvidí jakýkoli radar, tak ho odreportuje. A je uplne jedno o jaky se radar jedna. Lze jen jedno, dobre volbu schovat nebo ji uplne zrusit a mit moznost radar pridat v editoru. Druha varianta mi prijde lepsi.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Ctu si tuto diskusi a za me rikam, ze fake radary nejsou infotabule. Pokud v mape budou vsechny, tak hlaseni radaru bude za chvili vypalene na displeji. Proste budou hlasky neustale a povede to k opacnemu efektu, nikdo je nebude brat vazne nebo si radary v klientu vypne uplne. Argument, ze hlaska radaru umravni ridice je lichy, je to navigace a ne nastroj k umravnovani ridicu. Ono uz radary v mape jsou trosku na hrane, ale to bychom se dostali nekam jinam. Grepuv navrh na "mikro" landmarky pod radary se mi libi, nahradi to velmi lehce databazi radaru a je relativne jednoduche udrzovat.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Koukam na URO+, vse perfektni. Ovsem mam obavu, ze vytvorena DB radaru je jen lokalni a nejde sdilet, coz ztraci na krase pro nase ucely. Nebo se pletu a je nejaky zpusob jak data sdilet?
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Pokud narazíš na jakýkoli problém, tak tam hoď rovnou UR nebo napiš sem (viewforum.php?f=274) a můžeme to rychle vyřešit.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Zase opráším diskusi :-)

Jedná se mi o zadávání fake radarů. V Praze je poměrně dost radarů, které počítají auta a neměří. Ovšem vypadají úplně stejně jako úsekový radar. Myslím, že by se měli zadávat jako fake radar, aby bylo jasně poznat, že waze o něm ví, ale neměří. Jinak ho často někdo zadá jako normální radar což je horší než když je zadán jako fake.
Podle mě to vyhovuje i dnešním pravidlům "Falešná kamera představuje napodobeninu skutečného radaru, která ale radar není a nemůže tudíž měřit rychlost."

Např. zde jsou zadány normální radary, které podle kamery.praha.eu radarem nejsou. https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... as=8102572
Ostatně podle kamery.praha.eu není na ulici K Barandovu jediný radar (mimo semaforových), ovšem v mapě jich máme hromadu. Podle mě by měli být všechny jako fake.

Pro zkoušku jsem umístil dva fake radary sem.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... as=8541334

Dle mého názoru řidič za jízdy nemá šanci poznat, zda se jedná o fake radar, který neměří nebo radar, který opravdu měří. Pak budou zaneseny časem v mapě všechny a uhlídat se to se současným systémem nedá.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message