Ty jsi mě vyděsil, než mi došlo, že myslíš ve Waze klientovi .vitj wrote: Ještě pro úplnost, čísla v současné době v ČR nejdou vyhledat.
Není tam, stejně jako tam nejsou další údaje z jizd (rychlosti, trasy atd.). Tyto údaje se do editoru dostávají jen nepřímo a je některé v UR a MP.vitj wrote:Netuším, ale nikdy jsem takovou funkci neviděl a neslyšel jsem o tom. Nejspíš ta informace v editoru vůbec nebude.Ivannii wrote:Potvrzení nově vyválcovaných silnic.
Ahoj, dají se v EDIT mapě barevně zvýraznit segmenty, které ještě nejsou potvrzeny projetím? Případně jako výstup z validátoru?
díky
Pořád si říkám, když je možné zadat uzavírku z klienta, byť tam vydrží jen 24 hodin, které způsobí že se tím segmentem nenaviguje, proč by to není možné při zadání omezení v editoru. Samozřejmě pokud se nezmění číslo segmentu, kvůli rozpojení nebo přepojení.
Ještě bych pochopil, kdyby to nešlo ani z klienta, ale takhle tam tu funkčnost v podstatě mají.
Ještě bych pochopil, kdyby to nešlo ani z klienta, ale takhle tam tu funkčnost v podstatě mají.
Jak označit čerpací stanici, kde je jen LPG?
Ve Wiki jsi nic nenašel, tak jsem to napsal do popisu, ale ten se nezobrazuje, tak jsem to dal i do názvu jako LPG Flaga.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 58.3198675
Ve Wiki jsi nic nenašel, tak jsem to napsal do popisu, ale ten se nezobrazuje, tak jsem to dal i do názvu jako LPG Flaga.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 58.3198675
Podle tohoto by to mělo jít i na iOSu:GinBook wrote: Pokud mas Android, kluci ti jiste poradi jak si upravit skin, tak aby jsi zeleznice videl i v klientovi.
https://wiki.waze.com/wiki/Color_schemes
Podle toho popisu by to potřeba být nemělo. Nové schéma se dá do Documents. iOS nemám, ale předpokládám, že do Documents by se mělo dát zapisovat i bez jailbreaku .GinBook wrote:Podle mne jen s jailbreak. Rad bych se pletl.pvo11 wrote:Podle tohoto by to mělo jít i na iOSu:GinBook wrote: Pokud mas Android, kluci ti jiste poradi jak si upravit skin, tak aby jsi zeleznice videl i v klientovi.
https://wiki.waze.com/wiki/Color_schemes
Ptáš se právně nebo technicky ?hamilnes wrote:Je možné pridať do editora pomocnú vrstvu s WMS geodetickými dátami, napr. administratívne členenie? Máme tu množstvo bezmenných ciest a veľmi by to pomohlo pri určovaní ktorá cesta ku ktorému mestu patrí.
Tu vidím, že v PL používajú WMS vrstvy z geoportálu: viewtopic.php?f=73&t=69703&hilit=wms
WMS data z ŘSD patři mezi povolené zdroje, takže právně tomu nic nebrání.
Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi .
Možná jsem se špatně vyjádřil, lidi jsou, ale nemají čas , tedy alespoň já už tomu více věnovat nemůžu a to mám "ve frontě" spoustu důležitějších věcí.hamilnes wrote:pvo11 myslím, že práve ty si tu macher cez skripty ...nemohol by si niečo nakódovať? PL priatelia by iste boli naklonený spolupráci na dobrej veci.pvo11 wrote:Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi .
Niečo také, kde by uživateľ zadal link WMS služby, a mohol by si v WME zapnúť vrstvu, napríklad to potrebné administratívne členenie.
Ono to vypadá, že když má skript pár stovek řádků, že se napíše za chvilku, jenže než člověk ty řádky napíše, je za tím spousta zkoušení, zjišťování rozhraní, atd., zvláště, když většina věcí není dokumentovaná a člověk s ničím obdobným nikdy nedělal.
Pokud by se do toho chtěl někdo pustit, tak jsem ochoten poradit, ale co se týká WMS, toho moc nebude. Tady můžu maximálně poradit jak pracovat s vrstvami a konvertovat souřadnice.
Dobrý zdroj informací je reverse engineering cizích skriptů .
V pátek jsem si všiml, že mi Waze jako 1. trasu nenabídlo tu nejrychlejší, která je zároveň nejkratší. Dneska jsem zkusil zadat stejný cíl znova a výsledek je stejný, tentokrát jsem udělal screenshot.
Rozumíte tomu někdo?
Já vždy myslel, že 1. trasa, kterou zvolí automaticky, když si nevyberu alternativu, je ta nejrychlejší nebo nejkratší, podle toho, co je nastaveno. Ale ten screenshot mě přesvědčil, že žiji v bludu .
Rozumíte tomu někdo?
Já vždy myslel, že 1. trasa, kterou zvolí automaticky, když si nevyberu alternativu, je ta nejrychlejší nebo nejkratší, podle toho, co je nastaveno. Ale ten screenshot mě přesvědčil, že žiji v bludu .
Ne, i když jsem jí párkrát (3-5x) jel, protože ta nejkratší byla zavřená.tex232 wrote:A není to trasakterou rád jezdíš?
Ale tak rychle se to Waze určitě nenaučí. Preferovanou cestu domů ho učím od začátku a už mi ji občas nabídne, ale někdy také ne.
Re: Waze nováčik - otázky