Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
Pořád si říkám, když je možné zadat uzavírku z klienta, byť tam vydrží jen 24 hodin, které způsobí že se tím segmentem nenaviguje, proč by to není možné při zadání omezení v editoru. Samozřejmě pokud se nezmění číslo segmentu, kvůli rozpojení nebo přepojení.
Ještě bych pochopil, kdyby to nešlo ani z klienta, ale takhle tam tu funkčnost v podstatě mají.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Jak označit čerpací stanici, kde je jen LPG?
Ve Wiki jsi nic nenašel, tak jsem to napsal do popisu, ale ten se nezobrazuje, tak jsem to dal i do názvu jako LPG Flaga.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 58.3198675
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: Pokud mas Android, kluci ti jiste poradi jak si upravit skin, tak aby jsi zeleznice videl i v klientovi.
Podle tohoto by to mělo jít i na iOSu:
https://wiki.waze.com/wiki/Color_schemes
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote:
pvo11 wrote:
GinBook wrote: Pokud mas Android, kluci ti jiste poradi jak si upravit skin, tak aby jsi zeleznice videl i v klientovi.
Podle tohoto by to mělo jít i na iOSu:
https://wiki.waze.com/wiki/Color_schemes
Podle mne jen s jailbreak. Rad bych se pletl.
Podle toho popisu by to potřeba být nemělo. Nové schéma se dá do Documents. iOS nemám, ale předpokládám, že do Documents by se mělo dát zapisovat i bez jailbreaku :) .
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
hamilnes wrote:Je možné pridať do editora pomocnú vrstvu s WMS geodetickými dátami, napr. administratívne členenie? Máme tu množstvo bezmenných ciest a veľmi by to pomohlo pri určovaní ktorá cesta ku ktorému mestu patrí.
Tu vidím, že v PL používajú WMS vrstvy z geoportálu: viewtopic.php?f=73&t=69703&hilit=wms
Ptáš se právně nebo technicky :D?
WMS data z ŘSD patři mezi povolené zdroje, takže právně tomu nic nebrání.
Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
hamilnes wrote:
pvo11 wrote:Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi :).
pvo11 myslím, že práve ty si tu macher cez skripty :) ...nemohol by si niečo nakódovať? PL priatelia by iste boli naklonený spolupráci na dobrej veci.
:idea: Niečo také, kde by uživateľ zadal link WMS služby, a mohol by si v WME zapnúť vrstvu, napríklad to potrebné administratívne členenie.
Možná jsem se špatně vyjádřil, lidi jsou, ale nemají čas :), tedy alespoň já už tomu více věnovat nemůžu a to mám "ve frontě" spoustu důležitějších věcí.

Ono to vypadá, že když má skript pár stovek řádků, že se napíše za chvilku, jenže než člověk ty řádky napíše, je za tím spousta zkoušení, zjišťování rozhraní, atd., zvláště, když většina věcí není dokumentovaná a člověk s ničím obdobným nikdy nedělal.
Pokud by se do toho chtěl někdo pustit, tak jsem ochoten poradit, ale co se týká WMS, toho moc nebude. Tady můžu maximálně poradit jak pracovat s vrstvami a konvertovat souřadnice.
Dobrý zdroj informací je reverse engineering cizích skriptů :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
V pátek jsem si všiml, že mi Waze jako 1. trasu nenabídlo tu nejrychlejší, která je zároveň nejkratší. Dneska jsem zkusil zadat stejný cíl znova a výsledek je stejný, tentokrát jsem udělal screenshot.

Rozumíte tomu někdo?

Já vždy myslel, že 1. trasa, kterou zvolí automaticky, když si nevyberu alternativu, je ta nejrychlejší nebo nejkratší, podle toho, co je nastaveno. Ale ten screenshot mě přesvědčil, že žiji v bludu :) .
Screenshot_2014-10-25-22-06-53.png
(77.76 KiB) Downloaded 655 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
tex232 wrote:A není to trasakterou rád jezdíš?
Ne, i když jsem jí párkrát (3-5x) jel, protože ta nejkratší byla zavřená.
Ale tak rychle se to Waze určitě nenaučí. Preferovanou cestu domů ho učím od začátku a už mi ji občas nabídne, ale někdy také ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
pvo11 wrote:
tex232 wrote:A není to trasakterou rád jezdíš?
Ne, i když jsem jí párkrát (3-5x) jel, protože ta nejkratší byla zavřená.
Ale tak rychle se to Waze určitě nenaučí. Preferovanou cestu domů ho učím od začátku a už mi ji občas nabídne, ale někdy také ne.
Tak oprava, pořádně jsem si přečetl čísla silnic, co tam nabízí. Normálně čtu jen I maximálně II, protože III , mi stejně nic neřeknou.
A skutečně 1 je ta moje preferovaná, ale v tom případě jsou u dvojky nesmyslná čísla jak délky, tak času.
Tady je kus trasy, kde se liší:
1:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,252711850

2:
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,176733942
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
foxitrot wrote: Waze devs to mimo mikrofón upresnili asi takto: z podobne rýchlych trás je to tá, u ktorej vedia s najväčšou pravdepodobnosťou zaručiť, že to naozaj bude asi tak dlho trvať (keďže priemerky a nepredvídané udalosti sú nestále). Kedysi na to použili termín "optimálna trasa".
Chápu, co je tím myšleno, ale já si pod pojmem optimální trasa představuji něco jiného, ale nebudu svoji představou zavádět diskusi jinam.

Jak jsem psal v minulem příspěvku tady je 1) ta správná trasa, ale v 2) to zobrazuje jako kratší a rychlejší i když není. Já jsem byl tak překvapený z toho pořadí, že jsem si nejdříve nevšiml která, je která.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message