Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
williamcz wrote:street view je v editoru???
Ano.
street_view.jpg
(16.88 KiB) Downloaded 656 times
williamcz wrote: Takže třeba například kdybych chtěl zakreslit nějakou řeku a větší toky v nějaké oblasti tak podle čeho bych mohl čerpat?
Tvar z fotomap v editoru a název asi víš :) nebo z katastru.
Doporučuji použít skript WME Street to River PLUS
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote: -Mají chodníky, když je vše OK, být podsvícené ve VALIDATORU žlutě?
Ano. Iba je potrebne skontrolovat cervene sipky na vjazd, zelene na vyjazd a ignorovat.
V CZ lokalizaci Validátoru rozhodně nemají ani Stezky pro chodce ani Pěší zóny svítit žlutě.
Pokud to v SK lokalizaci žlutě svítí, tak doporučuji to napravit, protože každé nesmyslné hlášení jen vede k tomu, že editoři něco přehlednou.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote: pripadne docasne prava na editaciu.
Na Wiki žádná práva nejsou. Musíš být přihlášený a jen na stránce klikneš na záložku editovat.
Když chceš vytvořit novou stránnku, tak napíšeš její URL a ono ti to nabídne její vytvoření.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Nebylo by lepší ty "úkoly pro nováčky" přesunout do vlákna Co mají editovat nováčci?! ?

Tohle vlákno je spíše na otázky a odpovědi.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
DaV_003 wrote:tak jsem ho nainstaloval, hledal advanced a nenasel:( Ve foru jsem pak nasel zminku, ze to advanced menu vidi jen L3+. Je to tak? Neslo by to povolit i pro zacatecniky? Myslim, ze by to bylo uzitecne pro zpetnou kontrolu.
Ano, L3+ nebo AM.
Pokud se trochu vyznáš v Javascriptu tak se to dá v tom skriptu najít a upravit ;) .
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
DaV_003 wrote:Take mne to napadlo, ale cekal jsem, ze mne treba nasmerujete na jiny, regulerni, nastroj. Preci jen se to tu na foru hemzi spoustou narku nad chybami, hlavne zacatecniku, ale i zminky, kdy lehne spojeni a editor se uz nedokaze vratit k predchozi praci... Bylo by v zajmu Waze, udelat nejaky nastroj, ktery by uzivatelum umoznil prehled, treba i jen formou logu, s poslednimi upravami.
WME Road Selector umí vyhledat i podle autora.
Co se týká navrhovaného logu změn, tak to by muselo být součástí WME API, protže externí nástroj nemá možnost se k takovým informacím dostat jinak než že si příslušný kus mapy stáhne a hledá v datech. Přesně tak to dělá jak WME Colour Highlights, tak WME Road Selector.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
DaV_003 wrote:z procitani fora mam dojem, ze chyby v editaci jsou dost velky problem
Řekl bych, že chyb které člověk udělá špatným kliknutím je minimum. Většina se jich udělá z neznalosti pravidel, případně občasným blbnutím WME (nedávno ukládání míst).

Na ty druhé se přijde až časem a pak se nováčci ptají jako mohl L4+ editor udělat takovou chybu :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
DaV_003 wrote: tzn. musim nekoho pozadat?
Je to vidět ve vrstvě Aktualizace Míst, a časem to určitě někdo potvrdí (nebo zamítne :) ).
DaV_003 wrote: co mu schazi?
Když jsem to testoval, tak incomplete zmizelo po zadání ulice, takže jsem si zobrazování vypnul a je klid :-D.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
vitj wrote:Tady jde o jednu věc a to zabránit otáčení. Jedná se o širokou silnici a tedy spojky vycházejí delší než 15m. V zásadě jsou dvě možnosti, tato nebo udělat v křižovatce X navíc. Motýlek je mnohem jednodušší i když vypadá hůř. Upravil jsem tvar, snad to bude vypadat lépe.
Ta tvoje úprava vypadá sice lépe, při zběžném pohledu na mapu, ale zkus si představit, co to udělá s mapou při průjezdu křižovatkou - otočí ji o 90 stupňů na jednu a na druhou stranu.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
kaga_cz wrote:WME Lamka:
Jsem zkoušel Street to River, umělecky jsem napojil potok na Les... Dá se landmark nějak rozdělit případně odstranit přebytečné hraniční body? (https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 00.5548402)
Landmark se rozdělit nedá.
Hraniční body mazat ano, je to stejné jako u segmentů, najedeš myší nad bod, který chceš smazat a zmáčkneš klávesu d.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message