Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
kaga_cz wrote:Nováčkovská otázka... na https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... st=5386490 a nejen mi přišlo podstatně přirozenější ovp místo dvp... možná z předchozí navigace kde bylo (případné) dvp následované ovp v místě odbočení... IMHO zařazení se do odbočovacího pruhu je právě předehra k odbočení. Taky si myslím že pokud bude ovp/ovl na místě kde je odbočovací pruh bude to jasné...

Dík za názory.
Podle mě jsou ty hlášky OK.
Jen nevím co myslíš tím DVP. Nehlásí to totiž držte se vpravo, respektive zůstaňte vpravo, ale sjeďte vpravo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
kaga_cz wrote: No nehlásí sjeďte v pravo ale držte se vpravo... Možná je jen slovenský překlad jiný než český...?
Tak jsem si poslechl slovenský hlas a je to použite pravý zjazd, pro jistoty i anglicky exit right.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
kaga_cz wrote: Ok, tak já si to pro jistotu ještě jednou projedu a se zapnutým diktafonem, ok? Pak přiložím nahrávku.
(nebo raděj full hd kamerový záznam?)
Diktafon ani záznam asi není potřeba, stačí si to jen poslechnou znovu. Když se člověk nesoustředí může si zpětně myslet, že tam bylo něco jiného.
Já to samozřejmě nezkoušel naživo, ale WME Route Checkeru a ten tam má exit hlášky, což odpovídá i mé zkušenosti, jak se hlášky chovají při sjezdu na nižší typ silnice nebo na rampu jinde. Pokud bys měl pravdu, a tedy to neodpovídá, tak je něco někde divně.

Co o tom soudí nějaký zkušenější odborník na hlášky?
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
vlado_s wrote:@pvo, mýliš sa, len nechápem ako si mohol počuť PPZ.
PPZ jsem slyšel z ExitRight.bin :), kde jsem jen zjišťoval, jak je to přeložené do slovenštiny.
To, co to hlásí, jsem kontroloval pomoci WME Route Checkeru, teď jsem to zkontroloval znovu a asi jsem měl nějakou vlčí mlhu, tedy spíše náročný den. Omlouvám se za zmatení, je tam skutečně DVP.
Nicméně stále platí, co jsem psal předtím, že se mi to přijde OK, OVP se mi tam nějak nehodí.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
ma5jkl wrote: Je tam DSVP a ?malo? by tam byt PPZ pri zjazde na Viedensku. O OVP tu podla mna nemoze byt rec.
První DSVP je OK a máš pravdu, že místo druhého by bylo PPZ lepší.
OVP je v textu UR a psal o něm i kaga_cz.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
kupony wrote:Neplanuje waze moznost navolit si dialnicnu znamku? Napr. mam SK dialnicnu znamku ale nemam CZ. Idem raz za cas z BA do Brna... bolo by fajn, keby ma waze po SK navigoval po dialnici a na ten kusok od hranice do Brna navigoval mimo dialnice. To iste smer Vieden. Vsimol som si, ze v skodovke to maju v navigacii a je to celkom uzitocne. Takto na waze stale zakazovat toll roads a potom po pamati chodit po sk dialniciach a stale pocuvat, ako mam zliezt z nich dole je troska blbe.
No sice to obecně nejde, ale pokud ti jde konkrétně o dočasné výjezdy ze Slovenska, tak existuje trik.
Na Slovensku nejsou dálnice označené jako dálnice, ale jako silnice první třídy, tj. když si zaškrtneš "Vyhnout se dálnicím", tak tě to na Slovensku bude po dálnicích navigovat, ale v okolních státech ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
millhi1 wrote: Pro tyto účely je myslím vhodný skript WME Road Selector
Pro vybrání celé ulice je to asi kanón na vrabce, to zvládne i tlačítko Vybrat celou ulici, ale jinak ho doručují :).
Tady je k němu téma ve fóru.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote:
paaaja13 wrote: ... je běžná praxe, .... kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? ...
Není, dokonce ke to porušení WIKI, ale protože je Stretko Praha za rohem, zkusíme aktualizovat postoj, proto jsem to rovnou nesmazal. Zatím byl odůvodněný většinový názor nezadávat jiné než oficiální názvy ulic. IMHO funguje adresní vyhledávání podle Googlu a double data ve Waze mi přijdou zbytečná. Je pravda, že někdy jsou adresy v Googlu špatně, ale pak jsou ve vyhledávaní dvakrát a šance se zvýší 50 na 50 ;), mně však přijde správně opravit adresu v Googlu, než vytvářet duplicitu.
No vždy máš možnost přepnou na výsledky z Waze, takže to není 50 na 50.

Co se týká čísel, tak nějak spí testovací vzorek dat z katastru, který jsme na HQ poslali na otestování importu. Takže není jasné, zda import půjde a jak se postaví k problému s názvy ulic a spoustě dalších. Nechci být prorokem špatných zpráv, ale pomalu začínám věřit tomu, že ještě hodně dlouho zůstaneme u ruční editace čísel a rozčilování se nad takovýmito problémy.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
xaxik wrote:Našel jsem místo kde by se podle mě hodilo porušit pravidlo nezakreslování pěších cest.

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 645&zoom=5

Jedná se o podchod - z jedné strany o silnici (se zákazem vjezdu) používanou jen pro pěší, která na druhé straně ústí do chodníků.
To podstatné je, že vede ze sídliště se spoustou parkovacích míst ke komplexu administrativních budov pod magistrálou v Praze.
Navigačně je to samozřejmě k ničemu. Ale prakticky má obrovský význam v okamžiku, kdy hledáte v okolí parking!

Co vy na to?
Koukám, že ti neodpověděl nikdo povolanější, tak to zkusím já :) .
Pokud se podíváš různě po mapě, tak tam spoustu pěších cest najdeš, takže absolutní zákaz zakreslování není. Nicméně zakreslovaná pěší cesta by měla mít nějaký důvod proč tam je, což ta tvoje má, takže ji klidně zakresli.

Co se týká napojování na silnice, tak jsou 3 rozdílné způsoby a nějak se nedaří najít shodu, jak to dělat nejlépe nebo dokonce správně.
1) jen zakreslit a nepřipojovat na sjízdné segmenty
2) napojit jako obousměrnou silnici se zelenými šipkami ven a červenými dovnitř
3) napojit jako silnici bez směru (tady je potřeba dát pozor, aby tam před změnou směru nezůstaly někde zelené šipky ven nebo dovnitř

Jakýkoli jiný způsob je určitě blbě, ale záměrně nepíší, který preferuji já, ať se z toho nevyvine diskuse, která by si zasloužila samostatné téma.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Jurawood wrote: žádná kolona, nic, ale přece nechceš být včas v práci :lol: hezky si dáš 3 km navíc
Tady je otázka jak bylo zadáno, kam tě to má navigovat. Evidentně tě to navigovalo, na prostisměrný segment na Hněvkovského a ne na parkoviště. Bez toho abys napsal, jak byl zadán cíl navigace se dá těžko něco vyzkoumat, tohle může být chyba Waze mapy (zakázané odbočení, špatný navigační kříž) nebo jsi se mohl navigovat bod dle Google mapy, což není chyba Waze, ale samozřejmě, to může být i chyba navigačního severu.

Pokud sis chtěl jen ulevit, tak máš splněno :) , pokud chceš pomoci s opravou, tak prosím napíš podrobnosti.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message