Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pvo11
porubcan wrote: Kto dnes ponúka balík iba 2G?
Řekl bych, že problém není v balíku, ale v pokrytí. Mně se za jízdy mobil do 2G přepíná poměrně často, protože tam 3G pokrytí není.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
JendaSpeed wrote:Chtěl bych se více zapojit. Co bych mohl, jako Benjamin Nováčkovský, udělat pro zlepšení Waze? Byly by nějaké domácí úkoly? :P
Momentálně se zadávají rychlosti, takže pokud u v tvé EA není vše nastavené nebo mimo tvůj level směle do toho. Když se to dělá pořádně podle StreetView nebo novějšího zdroje, tak člověk narazí na spoustu chyb, které je třeba opravit.
Pokud nemáš žádné zkušenosti, tak mrkni na Freedit.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
dav_003 wrote:narazil jsem na tyhle segmenty, nastavene jako ulicka na parkovisti...
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ueFilter=0
Vypada to jako regulerni ulicky, ale vsechny byly nedavno editovany asi dvema ruznymi editory, tak predpokladam, ze to nejaky duvod ma... jen netusim jaky:) Vysvetlite mi to nekdo? diky
Proč? Těžko říci.
Zabraní to průjezdu těmi segmenty při navigaci, ale to nevysvětluje důvod.
Je tam obytná zóna, i když divně označená, takže za tím může být nějaká taková myšlenka, ale nedokážu si představit jak by to tamtudy navigovalo nějaký průběžný provoz i bez těch uliček na parkovišti.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
frenk3333 wrote:Všade sa píše ináč... tak otázka môžem celé sídlisko označiť obydlie/domov?
Alebo to je zakázané?
Spíš je otázka k čemu to bude dobré. Možná jsem ale jen nepochopil, co chceš vlastně nakreslit.
Něco jako "sídlisko Petržalka" v Bratislavě? To určitě ne.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
frenk3333 wrote:
pvo11 wrote:
frenk3333 wrote:Všade sa píše ináč... tak otázka môžem celé sídlisko označiť obydlie/domov?
Alebo to je zakázané?
Spíš je otázka k čemu to bude dobré. Možná jsem ale jen nepochopil, co chceš vlastně nakreslit.
Něco jako "sídlisko Petržalka" v Bratislavě? To určitě ne.

No preto sa informujem či si niekto naháňa body takýmto spôsobom
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ilter=true
No nahánění bodů vypadá jinak, tohle měl někdo umělecké sklony :).
Smysl to nemá, jen to zbytečně zvětšuje objem dat posílaných na klienta.
Na obytné domy se naviguje dle ulice a čísla domu a ty se zadávají jinak.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
matkosranda wrote: Vdaka, zatial mam zaujem o opravu prerusovanych tokov, teda ich nadpajanie. V okoli ich mam dostatok.
To je dost zbytečná práce, protože landmarky spojovat nejdou, takže jeden z nich musíš smazat a druhý zvětšit.
Na mapě v klientovi vypadají dva překryté části řeky stejně, jako když je to jeden kus. Navíc od určité velikosti nejde landmark uložit a špatně se s ním pracuje.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
nocommenta wrote:
matkosranda wrote:aky ucel plnia taketo chvostiky v krizovatkach? Uz som sa s nimi par krat stretol. Tento som si vsak zapamtal.
Konkrétne tento slúži na vynútenie hlasového pokynu odbočte vľavo pri ďalšom pokračovaní Z P.O. Hviezdoslava po P.O.Hviezdoslava... aj keď tu by bol lepší pokyn držte sa vľavo... ten sa dosiahne zmenšením uhlu medzi segmentami
Podle mě na OVP a OVL tyto mikrosegmnty potřeba nejsou, ty se používají na vyvolání DSVP nebo DSVL. neboli, tady je buď špatný úhel nebo je ten mikrosegmnet zbytečný.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
nocommenta wrote:
pvo11 wrote:Podle mě na OVP a OVL tyto mikrosegmnty potřeba nejsou, ty se používají na vyvolání DSVP nebo DSVL. neboli, tady je buď špatný úhel nebo je ten mikrosegmnet zbytečný.
Súhlasím... ale odpoveď sa vzťahovala na konkrétny mikrosegment.
Moje odpověď také :).
EfendiM9 už ten špatný úhel opravil. Pro OVL by tam skutečně ten mikrosegment potřeba nebyl.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
JendaSpeed wrote:Zdravím! Na většině kruhových objezdů jsou hlášky v pořádku. "Prvním - druhým atp. výjezdem".
Na některých kruháčích jsou však hlášky "OVL - OVP...."
Mám upozorňovat na tyto rondly?

Omlouvám se, pokud se to zde již řešilo :P
Pokud jsou ty hlášky správně, jen je tam proti minulému stavu OVL, OVP, nebo rovně, tak nemá smysl na ně upozorňovat. O problému se ví a takovéto příklady stejně smetou ze stolu, že jsou správně.

Asi má smysl hlásit kruháky, kde ty hlášky jsou evidentně špatně. Např. OVP nebo U-turn, v místě, kde má být OVL, atd., aby bylo dost příkladů.
Asi by to chtělo dát (přesunout) do samostatného tématu.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Občas i zkušený editor musí položit dotaz do nováčkovského fóra :).

Máte někdo vysvětlení rozdílu mezi vzdáleností do cíle nahoře (40 m) a dole (1,2 km).
Screenshot_2016-07-28-18-05-49.jpg
(56.34 KiB) Downloaded 649 times
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message