Post Reply

Naozaj najrychlejsia trasa - opakovany restart navigacie?

Post by tibest
Viem že Waze vypočíta aktuálne najrýchlejšiu cestu, ktorú prípadne prepočíta aj počas jazdy.

Raz sa mi ale stalo, že mi pred jednou križovatkou Waze zrazu spadol, pritom viem že tesne pred pádom bol dobrý internetový aj GPS signál. Po pár sekundách som už mal Waze spustený znovu aj so zapnutou navigáciou. Navigácia mi už ale ukazovala inú cestu cez križovatku ako pred pádom appky a aj čas som mal o minútu alebo dve lepší ako predtým.

Znamená to, že Waze niekedy "zabudne" ponúknuť počas cesty inú rýchlejšiu trasu? Oplatí sa pred každou významnou križovatkou pre istotu zrušiť a znovu zapnúť navigáciu?
tibest
Posts: 1

POSTER_ID:17222899

1

Send a message

Post by ma5jkl
asi tak, tych 5 minut je akysi vhodny kompromis, ktory si HQ zvolilo
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
routing server potrebuje dostat nejake vstupne informacie, aby dokazal vypocitat trasu. nieco mu ta aplikacia musi odoslat.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Pajdoom wrote:Presne včera ma to nahnalo do kolony v KE, videl som kolnu ked som zastavil ... A potom veselo že +30minut v zapche ... Ani nahodnou že iná trasa, a iná trasa existovala!!!
Zial Kosice maju stale v spickach pocty okolo 300-350 (vcera bolo 298) pouzivatelov. Ak su rozlezeni po meste tak tych prejazdov po rovnakej ulici asi nebude vela aby to dokazalo vzdy spolahlivo detekovat. Treba sirit osvetu alebo pockat kym budu zapchy neznesitelne a ludia zacnu hladat pomoc. Zatial asi este pomoc nepotrebuju a da sa to obist. V ba sa uz musis iba rozhodovat kde si postojis menej a to bez dat od waze neodhadnes.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by Pajdoom
Presne včera ma to nahnalo do kolony v KE, videl som kolnu ked som zastavil ... A potom veselo že +30minut v zapche ... Ani nahodnou že iná trasa, a iná trasa existovala!!!
Pajdoom
Area Manager
Area Manager
Posts: 243
Has thanked: 61 times
Been thanked: 50 times
Send a message

Post by Pajdoom
Ta nehoda na Sečovskej bola v rádiu hlásená cca 2 hodiny, cesta úplne uzatvorená, takže žiadne prejazdy tam neboli a to je dosť frekventovaná cesta a podľa toho to aj vyzeralo.
Zadal som cestu do MI a navigovalo ma to cez Furču, bol som v tom že už je to prejazdné žiadne "červené" úseky Waze neukázal, zatiaľ OK.
Na Furči však stáli kolóny už v polovici sídliska, na mape sa mi zobrazili kolóny až keď som v nich stál.
A to v lete aj pri oveľa menších kolónach ma to hnalo do MI cez Zelený dvor (rozdiel 1..2 min v ETA).
Pajdoom
Area Manager
Area Manager
Posts: 243
Has thanked: 61 times
Been thanked: 50 times
Send a message

Post by porubcan
Trasu priebežne prepočítava každé (tuším) 2 minuty a zmenu trasy navrhne len ak je rozdiel ETA väčší ako X %.


Sent from my iPhone using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Pajdoom wrote:Ta nehoda na Sečovskej bola v rádiu hlásená cca 2 hodiny, cesta úplne uzatvorená, takže žiadne prejazdy tam neboli a to je dosť frekventovaná cesta a podľa toho to aj vyzeralo.
Bohužel Waze zatím ještě rádio poslouchat neumí :-).

Teď vážně. Nejsem si jistý na 100%, ale řek bych, že Waze logiku, která by anomálii typu "vždy tudy jede spousta lidí a teď nikdo, tak je to asi zavřené" vyhodnotila jako uzavírku nebo kolonu, nemá.
Z tohoto důvodu se v CZ snažíme na dálnicích a občas i na silnicích I. třídy zadávat online uzavírky pokud z JSDI přijde zpráva, že je tam uzavírka kvůli nehodě. Jenže je to dost náročné a ne vždy má někdo čas to zadat, aktualizovat a po případném předčasném skončení smazat, takže to není na 100%, ale snad to občas něčemu pomůže.

Možná bych tohoto tématu využil (nebo spíše zneužil) a zeptal se zda myslíte, že tyto rychlé uzavírky mají smysl nebo zda vám dokonce někdy pomohly.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by Rado209
+ keď sa pred tebou stane nehoda tak prepočíta to hneď ? alebo stále mu beží ten 5 min. interval... čo mi príde aj tak priveľa - pokial ideš v meste - pokial pomimo budiš... chpm odlahčenie siete ale na úkor čoho...
Rado209
Posts: 117
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by vitj
Ale na druhou stranu je vhodné před každým důležitějším rozbočením nechat přepočítat trasu ručně.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message