Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze 4.33.0.1

Post by JendaSpeed
Dle popisu Google Play nová androidí verze přináší:

- Aktualizace ke sdílení ETA: nyní je jednodušší sdílet očekávaný čas příjezdu a nechat přátele sledovat váš postup na mapě
- Drobné opravy chyb a vylepšení

Edit:
První novinka se týká pouze USA a Kanady, kde spustili navádění v HOV pruzích (High Occupancy Vehicle - obsazeno více pasažéry).
Druhou novinkou je ovládání hlasem "OK Waze", ale funguje pouze v anglicky hovořících zemí.
Třetí novinka se týká i České republiky. Do seznamu typů vozidel přibyl "motocykl" a zároveň s tím i dvě nové ikonky nálady. Kdo patří mezi skalní motorkáře může novinku hned vyzkoušet.
(převzato z FB Waze Česká republika)
JendaSpeed
Posts: 121
Has thanked: 63 times
Been thanked: 66 times

POSTER_ID:17128660

1

Send a message
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version

Post by Gene-Hawkins
Už to všechno funguje nebo jsou furt problémy s češtinou?
Gene-Hawkins
Posts: 42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by JendaSpeed
V klientovi nevidím přátele z FB. Má někdo tento problém?
JendaSpeed
Posts: 121
Has thanked: 63 times
Been thanked: 66 times
Send a message
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version

Post by JendaSpeed
Yombie wrote:
ma5jkl wrote:
JendaSpeed wrote:V klientovi nevidím přátele z FB. Má někdo tento problém?
snad sa na toto chyti niekto iny, ja FB nepouzivam
minulý týždeň som postrehol krátkodobo (1-2 dni) tento problém, ale už by to malo byť cajk ;-) aspoň u mňa to už šlape bez problémov.. skús to skontrolovať znovu..
Přátelé FB se mi stále nezobrazují. V nastavení klienta jsem nic neměnil. Vypadá to, že tyto potíže mám jenom já...
JendaSpeed
Posts: 121
Has thanked: 63 times
Been thanked: 66 times
Send a message
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version

Post by JendaSpeed
porubcan wrote:kde presne sa ti nezobrazuju? ikona v ramci map controls? priatelia v zozname samotnom?
mne sa niekedy pri aktualizacii na novsiu betu proste rosype prepojenie z FB, treba nanovo prepojit a potom mi to ide...
Ta jsem se rozhodl, že zkusím klienta přeinstalovat. Odinstaloval jsem a nainstaloval. Zeptalo se mě, jestli se chci přihlásit přes Smart Lock, tak jsem potvrdil, že ano. Výsledek byl tento:
1) změnilo mi to náladu - nevadí, vrátil jsem na "klidný"
2) hlasové pokyny byly "English (UK) (Kate)" - měl jsem Aďku, páč slovenština je pro mé české ucho tak příjemná a libozvučná. Nicméně jsem se pro dnešek vrátil k Vlastimilovi
3) facebookoví přátelé se stále nezobrazovali. Šel jsem do nastavení - sociální sítě - Facebook - chtělo to po mně jméno a heslo - vloženo. Kolem ikonky Wazíka se točilo to modré kolečko a to teda docela dost dlouho (cca minutu) a měl bych být mít propojeno s FB
4) ťuknu tedy na ikonku přátel ze základní obrazovky (displeje), ale žádná změna nenastala
5) ukončil jsem klienta a po chvíli jej znovu spustil
6) hurááááááá, už zase vidím FB přátelé

Ale byla to fuška, přátelé... :)

Proč se mi prve rozsypalo propojení s FB, to nevím. Pro pořádek si kontroluji verzi a je to 4.33.0.1, stejně jako předtím.
JendaSpeed
Posts: 121
Has thanked: 63 times
Been thanked: 66 times
Send a message
Phone: Samsung Galaxy S7 with Android 7.0 Nougat
Waze: last version

Post by komichal
ma5jkl wrote:
MarekPavlik wrote:Pokud dám dialog pro sdílení trasy, ale nikomu jí nenasdílím, stejně zezelená. Proč?
vyzera to na bug. snad to raz zalogujem
Dovolil jsem si to zalogovat.

edit: odpověď od vývojářů nepotěšila. Opravit to "nejde":

Code: Select all

Once the user tap 'more', and open the OS action sheet, he's out of Waze, and there's no way of knowing if he shares or not.
So we assume that he does, and start the share (which makes the route green).
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message
Last edited by komichal on Tue Dec 12, 2017 5:00 am, edited 1 time in total.

Post by ma5jkl
Novinky
- novy dizajn obrazovky pri pisani/citani komentarov
- novy dizajn popiskov pri mieste, ktore zobrazuju ci je prave otvorene alebo nie (pribudli rozne typy textov, nie len otvorene/zatvorene)
- moznost vybrat si typ vozidla motocykel, plus nove nalady, ale mala to byt iba beta ficura, neviem preco to vidia vsetci
- nic pre nas, ale pomocou ASR sa da aktivovat vyhladavanie povedanim "OK Waze"

Fixy
- ta velka ikonka reproduktoru vpravo dole, za urcitych specifickych podmienok nezmizla/nenahradila ju modra sipka a po kliknuti sem tam zrusila navigovanie
- dalsi fix je na tu malicku ikonku reproduktora ktora je hore vlavo od cas prijazdu, nie vzdy sa zobrazovala
- policko na hladanie ciela, ktore sa zobrazuje na vrchu obrazovky sem tam zostalo zobrazene aj ked nemalo a prekryvalo hlasenia
- fix pre android auto, kedy tlacidlo na vypnutie prekryvalo tlacidlo menu (neviem co kde presne, AA nepouzivam)
- nic pre nas, ale fix pre ASR a vyhladavanie v kategoriach pomocou hlasu
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
MarekPavlik wrote:Pokud dám dialog pro sdílení trasy, ale nikomu jí nenasdílím, stejně zezelená. Proč?
vyzera to na bug. snad to raz zalogujem
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
Gene-Hawkins wrote:Už to všechno funguje nebo jsou furt problémy s češtinou?
co znamena "vsechno funguje"? problemy s cestinou boli asi 4 dni, kedy sa kvoli nespravne prelozenemu stringu (presnejsie povedane waze si myslelo ze nespravne) zasekol download
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
JendaSpeed wrote:V klientovi nevidím přátele z FB. Má někdo tento problém?
snad sa na toto chyti niekto iny, ja FB nepouzivam
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»