Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

CZ: Pravidla označování silnic v ČR

Post by libora
Dal jsem dohromady návrh na označování silnic dle kategorií waze.com:

dálnice a silnice pro motorová vozidla (na mapách seznam.cz žluté se zeleným lemováním) = freeways
silnice 1. třídy tj. čísla 1-99 (na mapách seznam.cz žluté s červeným lemováním) = major highways
silnice 2. třídy tj. čísla 100-999 (na mapách seznam.cz žluté) = minor highways
silnice 3. třídy a významnější komunikace/ulice (na mapách seznam.cz silnější bílé čáry) = primary streets
ostatní silnice = streets
sjezdy a nájezdy u mimoúrovňových křižovatek = ramps
komunikace k benzínkám, cesty pro zásobování obchodů a pod. = service road
parkoviště u obchodních center, včetně příjezdových komunikací = parking lot road

Co se týká označování silnic tak navrhuji toto:
Ve městech uvádět názvy ulic - aby se na ně dalo navigovat
Mimo město uvádět česká čísla silnic 1. a 2. třídy - přeci jen známe spíše naše označení než mezinárodní kódy
U silnic 3. třídy neuvádět nic, nebo pokud je známé číslo silnice tak toto číslo
U dálničních exitů uvádět celé označení tj. např. "Exit 5 Rudná" - dobře se to hledá na mapách googlu
U ostatních exitů uvádět Exit + označení kam vede

U silnic procházejícími obcemi nezapomeňte vyplňovat u názvu obce i stát tj. např. "Olomouc, Czech Republic" - už není potřeba, stačí uvádět jen jméno obce/města
Pokud někde najdete silnici s názvem "místní komunikace" tak to, prosím, smažte, nebo mne upozorněte - toto jsem zadával v době, kdy nebylo možno editovat geometrie silnic bez vyplněného názvu silnice a ještě nějakou dobu i potom (než jsem přišel na to, že už je možno nechat název prázdný).
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

POSTER_ID:18739

1

Send a message
Last edited by libora on Tue Jan 05, 2010 2:59 pm, edited 2 times in total.
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by Kris_CZ
Zmatik wrote:Ještě doplnění: uzamčít je potřeba i všechny silnice (dálnice a pod.), které jste rozdělili na dva jednosměrné pruhy. Každý směr zvlášť.

Takže uzamknou tedy i všechny kruháče.
Kris_CZ
Posts: 8
Send a message

Post by Kris_CZ
Chtěl jsme se zeptat tedy jak je to s těma názvama měst, jestli dávat za město i stát, nebo ne. edituju Teplice, tam toho tolik zatím není, a chtělo by to sjednotit. Tady na foru se to sice probíralo, ale výsledek žádný :-)
Kris_CZ
Posts: 8
Send a message

Post by libora
Správně má být ta silnice zařazena jako minor highway (opravil jsem:) ). Tenhle případ vznikl v době, kdy jsem měl ještě omezené oprávnění k editaci a v tom případě můžeš měnit označení jen velmi omezeně a mimo okruh tras, které jsi sám projel tuším jen jednou. V té době bylo lepší mít silnici správně pojmenovanou než ji nemít pojmenovanou vůbec, proto jsem neřešil tolik zatřídění silnice, jako to, aby ji systém znal.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Když jsem před pár týdny komunikoval s lidmi z Waze, tak tvrdili, že to nebude problém (ale neřekli kdy to udělají).
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:A jeste jedna dulezita vec, se kterou si nevim vubec rady....

U nas je bezne, ze mame nekolik vesnic se stejnym nazvem...
Muzu jednoduse pouzit stejne jiz vytvorene jmeno? Zrovna pridavam druhou vesnici se stejnym jmenem a fakt nevim co to udela...
Řeknu to jednoduše, udělá to bordel, protože všechny silnice mize těmi vesnicemi budou mít tendenci se označit jako ta vesnice, takže se to bude muset ručně mazat a bude to mást když dáš navigovat na tu vesnici, protože nebude vědět kam tě poslat, tak tě pošle na geometrický střed - oco, že bude někde v lesích :), jinak je asi jedno.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Stormer wrote:Mam tu takove dilema...

Kdyz prochazi vyznamnejsi silnice s cislenym oznacenim obci (a ulice nema jmeno), tak mam vyplnovat cislo silnice (coz pak bude pri vyhledavani zobrazovat jako ulici dane obce, coz je divny) nebo davat bez jakehokoliv oznaceni? Skoda, ze v popisu silnice nejsou 2 polozky - jmeno ulice a cislo....
Já osobně nechávám číslo silnice, stejně ve vesnici jsou ty čísla silnice většinou někde uvedený. Jinak v databázi obě položky prý jsou, ale nedají se dát do cartouche (aspoň mi to sdělili na můj dotaz kdysi lidé z waze).
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
V současné době je s diakritikou problém akorát při vyhledávání :)
(a blbě se dopovídá našim ruským bratřím :lol: na chit chat)
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
Zirland wrote:
MagicOfLA wrote:Už som sa chcel dávno spýtať... ktorý dopravný expert nazval tento exit Slaný-Jih? :roll:
To se nikdo nedoví, ty můj kvítku medový. Každopádně jsem to upravil.
Asi nějaký místní nadšenec, fakt je, že jsem si toho označení nikdy nevšiml
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by MagicOfLA
Už som sa chcel dávno spýtať... ktorý dopravný expert nazval tento exit Slaný-Jih? :roll:
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message