Post by shalafi
grepa wrote: Dotaz 2: V mapě jsou záznamy o průjezdech. Vrstva GPS body. Chtěl bych vědět, proč jsou různě barevné a jak rychle a jak dlouho jsou na Live mapě vidět.
Roznofarebnost zavisi od azimutu daneho GPS bodu, napr. vsetky smerujuce na sever su rovnakej farby.
GPS vrstva sa kedysi (davno) nacitavala spolu s prejdenymi trasami, tj. rano si siel do prace a na druhy den si videl v editore svoju cestu a v GPS vrstve pribudla ekvivalentna seria GPS sipiek. Sudruhom sa ale tento proces uz myslim trochu rozsynchronizoval, takze by som pocital skor s oneskorenim tyzden-mesiac-bulharska_konstanta. Ako dlho je "anyone's guess", cize tazko povedat.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 176 times

Post by shalafi
grepa wrote:V editoru je vrstva "správci oblasti", najdu prosím někde komu která zahrádka patří? A co jsou jeho práva a povinnosti? Dík.
V strede kazdej vyfarbenej oblasti je meno "spravcu", takze musis poriadne odzoomovat a hladat stred ..
A(rea)M(anager) moze kdekolvek v danej oblasti editovat, kedysi s kazdou oblastou bol povyseny na L3, co umoznovalo editovat skoro vsetko. Dnes su veci kvoli ochrane zamknute kludne aj na L4-5-6, takze ide skor o rozsirenie oblasti editacie. Povinnosti - "moralna zodpovednost" za kvalitu danej oblasti, realne nic. Inak hlavne nutnost odvadzat kvalitnu pracu [:
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 176 times


Post by Rst193
Skusenost mi vravi, ze raz nestaci pre potvrdenie. Zda sa mi ze 3x
Rst193
Map Raider
Map Raider
Posts: 486
Has thanked: 67 times
Been thanked: 102 times

Post by schimi-cz
Dotaz pro zkušené editory:
Křižovatka typu H zjednodušená na X
Asi chápu, proč se tohle občas použije, ale ten tvar křižovatky je iritující při pohledu na mapu i při probíhající navigaci. Navíc jsem si cvičně zkoušel a navigace přes křižovatku typu H nenutí k otočení a červené U-turny stejně waze ignoruje, takže je takovéto řešení opravdu nutné?

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 1,61079040
schimi-cz
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Attachments

Post by schimi-cz
Asi se původní tvůrce držel návodu na:
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Průvodce_tvorbou_křižovatek.
Mě právě zajímalo, jestli k tomu není nějaký další důvod/pravidlo/zvyklost dělat křižovatku do X.

Pokud ne, pak bych ocenil, pokud by někdo s L4, až najde čas, dal této křižovatce opět tvar H. Nepsal jsem to do požadavků na úpravu silnic, protože jako začátečník jsem si nebyl jistý správností mého požadavku...
schimi-cz
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post by schimi-cz
O kousek dál od inkriminované křižovatky je stejná dvouproudá silnice, opět s H křižovatkami. Nekoukal jsem kolik metrů mají silnice mezi sebou, ale když jsem si cvičně zkoušel navigovat, nikdy mi navigace nedovolila U-turn přes to H, vždy mě hnala se otočit až někam na pole :-D Takže opravdu jsou H křižovatky tak nebezpečné pro správnou navigaci?

Odkaz na obdobnou H křižovatku, která podle mě funguje správně i vypadá správně.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... s=61196277

EDIT: Jako bych nic neřekl, H na odkazu výše má 14m :) ta původní opravovaná křižovatka má odhadem tak 25m, tím se to vysvětluje.
schimi-cz
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post by schimi-cz
vitj wrote:Tam už je to užší, propojka má jen 14m, tedy otočení nenabídne. Podívej se sem, jak se to musí komplikovaně řešit, když je propojka delší.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =273460637
Jj, taky už jsem objevil, že to má jen 14m a ta tebou zobrazená varianta, to je ten zmiňovaný 3-segment předpokládám. Taky síla. Škoda, že waze toto nemá ošetřeno v algoritmu navigace, ale musí se to obcházet různými způsoby.
schimi-cz
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post by schimi-cz
V mnou uvedeném případě je opravdu nutnost zajistit aby navigace neotáčela auta na světlech na H-křižovatce, protože na východní straně silnice je čerpací stanice Agip a příjezd k ní svádí nejen různé navigace, ale i řidiče bez navigace :) k otáčení se na světelné křižovatce. Proto tam byl důsledně alespoň ten motýlek a navigace pak poctivě dodržuje vyhlášku a k příjezdu k Agip využije druhý vjezd z vedlejší ulice Sokolovská.

PS: Jsem na waze teprve pár dní a čím dál víc zjištuji, že správně namapovat cesty není žádná sranda, takže velké díky všem editorů, co stále makají na vylepšení, zkusím taky přestat kritizovat cizí hotovou práci a sám časem přiložím ruku k dílu :)
schimi-cz
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post by ruudo111
prosim o radu. z neznamych dovodov sa mi na tablete zmenila mapa tak, ze tam vobec neukazuje cesty. kde som urobil chybu? diky, ruudo
ruudo111
Posts: 1