Make your voice heard! Take the Annual Editors Community Survey now! Dismiss
Post by Rst193
Skusenost mi vravi, ze raz nestaci pre potvrdenie. Zda sa mi ze 3x
Rst193
Map Raider
Map Raider
Has thanked: 67 times
Been thanked: 102 times

Post by ruudo111
prosim o radu. z neznamych dovodov sa mi na tablete zmenila mapa tak, ze tam vobec neukazuje cesty. kde som urobil chybu? diky, ruudo
ruudo111

Post by schimi-cz
Dotaz pro zkušené editory:
Křižovatka typu H zjednodušená na X
Asi chápu, proč se tohle občas použije, ale ten tvar křižovatky je iritující při pohledu na mapu i při probíhající navigaci. Navíc jsem si cvičně zkoušel a navigace přes křižovatku typu H nenutí k otočení a červené U-turny stejně waze ignoruje, takže je takovéto řešení opravdu nutné?

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 1,61079040
schimi-cz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Attachments

Post by schimi-cz
Asi se původní tvůrce držel návodu na:
https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Průvodce_tvorbou_křižovatek.
Mě právě zajímalo, jestli k tomu není nějaký další důvod/pravidlo/zvyklost dělat křižovatku do X.

Pokud ne, pak bych ocenil, pokud by někdo s L4, až najde čas, dal této křižovatce opět tvar H. Nepsal jsem to do požadavků na úpravu silnic, protože jako začátečník jsem si nebyl jistý správností mého požadavku...
schimi-cz

Post by schimi-cz
O kousek dál od inkriminované křižovatky je stejná dvouproudá silnice, opět s H křižovatkami. Nekoukal jsem kolik metrů mají silnice mezi sebou, ale když jsem si cvičně zkoušel navigovat, nikdy mi navigace nedovolila U-turn přes to H, vždy mě hnala se otočit až někam na pole :-D Takže opravdu jsou H křižovatky tak nebezpečné pro správnou navigaci?

Odkaz na obdobnou H křižovatku, která podle mě funguje správně i vypadá správně.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... s=61196277

EDIT: Jako bych nic neřekl, H na odkazu výše má 14m :) ta původní opravovaná křižovatka má odhadem tak 25m, tím se to vysvětluje.
schimi-cz

Post by schimi-cz
vitj wrote:Tam už je to užší, propojka má jen 14m, tedy otočení nenabídne. Podívej se sem, jak se to musí komplikovaně řešit, když je propojka delší.
https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =273460637
Jj, taky už jsem objevil, že to má jen 14m a ta tebou zobrazená varianta, to je ten zmiňovaný 3-segment předpokládám. Taky síla. Škoda, že waze toto nemá ošetřeno v algoritmu navigace, ale musí se to obcházet různými způsoby.
schimi-cz

Post by schimi-cz
V mnou uvedeném případě je opravdu nutnost zajistit aby navigace neotáčela auta na světlech na H-křižovatce, protože na východní straně silnice je čerpací stanice Agip a příjezd k ní svádí nejen různé navigace, ale i řidiče bez navigace :) k otáčení se na světelné křižovatce. Proto tam byl důsledně alespoň ten motýlek a navigace pak poctivě dodržuje vyhlášku a k příjezdu k Agip využije druhý vjezd z vedlejší ulice Sokolovská.

PS: Jsem na waze teprve pár dní a čím dál víc zjištuji, že správně namapovat cesty není žádná sranda, takže velké díky všem editorů, co stále makají na vylepšení, zkusím taky přestat kritizovat cizí hotovou práci a sám časem přiložím ruku k dílu :)
schimi-cz

Post by shalafi
grepa wrote: Dotaz 2: V mapě jsou záznamy o průjezdech. Vrstva GPS body. Chtěl bych vědět, proč jsou různě barevné a jak rychle a jak dlouho jsou na Live mapě vidět.
Roznofarebnost zavisi od azimutu daneho GPS bodu, napr. vsetky smerujuce na sever su rovnakej farby.
GPS vrstva sa kedysi (davno) nacitavala spolu s prejdenymi trasami, tj. rano si siel do prace a na druhy den si videl v editore svoju cestu a v GPS vrstve pribudla ekvivalentna seria GPS sipiek. Sudruhom sa ale tento proces uz myslim trochu rozsynchronizoval, takze by som pocital skor s oneskorenim tyzden-mesiac-bulharska_konstanta. Ako dlho je "anyone's guess", cize tazko povedat.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 158 times
Been thanked: 176 times

Post by shalafi
grepa wrote:V editoru je vrstva "správci oblasti", najdu prosím někde komu která zahrádka patří? A co jsou jeho práva a povinnosti? Dík.
V strede kazdej vyfarbenej oblasti je meno "spravcu", takze musis poriadne odzoomovat a hladat stred ..
A(rea)M(anager) moze kdekolvek v danej oblasti editovat, kedysi s kazdou oblastou bol povyseny na L3, co umoznovalo editovat skoro vsetko. Dnes su veci kvoli ochrane zamknute kludne aj na L4-5-6, takze ide skor o rozsirenie oblasti editacie. Povinnosti - "moralna zodpovednost" za kvalitu danej oblasti, realne nic. Inak hlavne nutnost odvadzat kvalitnu pracu [:
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 158 times
Been thanked: 176 times