Post by foxitrot
Ja sa do toho urcite nepustam ako do hromadnej prerabky. Dokonca si ani nie som isty, ci povazujem za rozumne, ze by som mal na novonakreslenych pumpach davat ParkingLotRoad segmenty :| alebo nebodaj PrivateRoad :evil: (tak to v ziadnom pripade) - to vsetko len kvoli tomu, ze sikovni Waze programatori nie su schopni presvedcit routing engine, ze nema generovat obchadzky cez pumpy, tak hrrrr editor crowd, musite najblizsi rok-dva pouzivat zas nejaky workaround... Ako ked nas amici (nejaky ten) rok instruovali, ze pripojky na parkovisko treba ako ParkingLotRoad segment a cesty na parkoviskach ako Streets, inak to blbne - a museli sme ten stav vyvojarom roky tisko tolerovat :x
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
...dame, ak sa na takom niecom najprv dohodneme.
Takze zatial veselo prerabaj (ak je to Street), pripadne nechaj zatial tak (ak je to PLR).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
DiamantSK wrote:Myslím, že cesty III. triedy majú vždy 6 miest. Ale v niektorých verziách mám sa im tie čísla nejako pokazili a nuly im odtiaľ vypadli. Takže miesto správneho označenia cesty napr 068001 im v niektorých mapách figuruje 0681. Čo podľa mňa nie je správne.
Navrhujem diskusiu na tuto temu. Tiez sa mi uz od zaciatku nepaci chaos v znaceni nasich ciest III. triedy - ak budete suhlasit, tak vzdy ked niekto narazi na 4- al. 5-ciselne oznacenie cesty, mohol by vyhladat to spravne 6-miestne cislo a cestu opravit. (A dali by sme to aj do uvodneho zoznamu.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
shalafi wrote:Kedysi sme pisali na SSC, pani nam potvrdila, ze v tom maju bordel a chcu to zjednotit. Zatial k tomu ocividne nedoslo. Momentalne asi jediny zdroj konzistentne sestmiestnych cisiel je OSM, cize bacha ;)
porubcan wrote:ked uz sme pri 6-cifernych cislach, tak mi to pride ako nieci "dobry napad", nie oficialne cislovanie.
A co tak SSC: Miestopisný priebeh cestných komunikácií - Stav siete cestných komunikácií k 1.1.2008?
Co je dolezitejsi organ ohladom cislovania ciest - SSC ci CDB?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:
foxitrot wrote:Co je dolezitejsi organ ohladom cislovania ciest - SSC ci CDB?
mne to vychadza ze CDB je sucastou SSC, no necham na posudenie:
cdb.sk wrote:
  • Náplňou odboru Cestnej databanky (CDB) je ústredná technická evidencia cestných komunikácií (diaľnice, rýchlostné cesty, cesty I., II. a III. triedy) v zmysle [blablabla] a zabezpečovanie prevádzky dispečingu centrálnej spravodajskej služby (Národného dopravného informačného centra).
  • Povinnosť zabezpečenia ústrednej technickej evidencie cestných komunikácií v zmysle uvedenej legislatívy je zo strany MDVRR SR prenesená ako priamy výkon na Slovenskú správu ciest (SSC) a [blablabla].
Ja to vidim tak, ze tie cisla stanovuje a eviduje SCC a CDB vytvara a spravuje databasu segmentov, z ktorych su tie nase cesty poskladane a ktore by tymi cislami mali byt oznacene. (smer hierarchie som neidentifikoval :))

Nadalej vo mne rastie presvedcenie, ze maju byt bez vynimky 6-miestne :D
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:tak som pozrel kontakt na CDB:
SLOVENSKÁ SPRÁVA CIEST
Odbor cestnej databanky
teda su to ti isti uradnici...
...a to bolo pekne!
porubcan wrote:...maju v tom bordel a ja som proti tomu, aby sme ten bordel upratali ako prvi my.
A ved ja nechcem, aby sme po nich nieco upratovali, ja len aby sme sa po nich neopicili, ked to vobec nie je nutne.

Inak v tom Miestopise su uplne vsetky III. oznacene 6-miestnymi cislami (aspon ako som ho preletel) a pokial viem, OSM aj Wiki aj Exitlists vychadzaju z neho. Preto ak je bordel v CDB, tak by som bol za stanovenie ineho etalonu na cisla ciest.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:
vlado_s wrote: Dávam návrh na zmenu rámp v okolí kruháku na Primary Street (nejedná sa tu o mimoúrovňové kríženie) a podjazd možno na rampy. Rampy by zostali použité iba na skutočných rampách.
Mali by sme sa dohodnúť ako riešiť úrovňové prepojenia komplikovaných križovatiek. Napríklad tu používame rampy,
Podla mna tych 8 segmentov okolo kruhaca by malo byt Primary, ostatne su asi opravnene ako rampy.
vlado_s wrote:tu street
Tu podla mna nie je dodrzane jedno dolezite pravidlo - ze napr. prepojenie Major-Major by nemalo byt prerusene cestou nizsej triedy (a toboz nie Street) - velmi velka penalta. To su tie krizove prepojky hore na Prievozskej. Najazdy a vyjazdy pozdlz Bajkalskej podla mna su rampy. Ako presne oznacit tie krizove prepojky - individualne? Bud Major+Minor (tlste), alebo rampy (ovela tensie, kategoria ciest nie je degradovana).
vlado_s wrote: a tu aj tu typy prepojovacích segmentov podľa nadväzujúcich.
Lamacska-Mlynska-Brnianska je aj podla mna v poriadku. Hodzovo nam. je zas taky nejaky individualny pripad - tam rampy nie su, ale prepojenie Stefanikova-Nam. 1. maja... :?
vlado_s wrote:Mne sa najviac pozdáva posledné riešenie, pretože sa dodržujú všeobecné pravidlá + doteraz nikto neriešil, že sa tam čiary zlievajú. Fialová navigačná čiara vždy kopíruje podkladové segmenty a vinikajúco zobrazuje prejazd križovatkou.
Na zlievanie ciar by som sa asi tiez vykaslal. Okrem toho to velmi zavisi od verzie klienta, rozmerov a rozlisenia (cize DPI) displeja, nastavenia farebnej schemy - sirky segmentov, atd.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Mozno, okolo vikendu bol dalsi restore z backupu.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:
foxitrot wrote:Tu podla mna nie je dodrzane jedno dolezite pravidlo - ze napr. prepojenie Major-Major by nemalo byt prerusene cestou nizsej triedy (a toboz nie Street) - velmi velka penalta. To su tie krizove prepojky hore na Prievozskej. Najazdy a vyjazdy pozdlz Bajkalskej podla mna su rampy. Ako presne oznacit tie krizove prepojky - individualne? Bud Major+Minor (tlste), alebo rampy (ovela tensie, kategoria ciest nie je degradovana).
Uvedomujem si to už dlhšie, aj to že som bol proti rampám. Asi som to bral príliš osobne, veď som tam hlášky túnoval 3 nekonečné mesiace. Tu to vidím na major, tu na primary a tu by to mohli byť tiež rampy. Zmena typov segmentov by nemusela poškodiť hlášky.
Mas moje pozehnanie ;) Ak do tyzdna nikto nebude protestovat...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Keďže to občas býva žiadané, idem pozbierať zoznam často používaných pojmov. Potom ich dám do prvého príspevku, skúsim ako nejakú úhľadnú tabuľku.

OVP - Odbočte VPravo
OVL - Odbočte VĽavo
DSVP - Držte Sa VPravo
DSVL - Držte Sa VĽavo
PPV - Použite Pravý Výjazd
PLV - Použite Ľavý Výjazd
(hlasová navigácia vám zatiaľ bude odporúčať použiť pravý/ľavý Zjazd - PPZ, PLZ)

ČS - Čerpacia Stanica, benzínka
PLR - Parking Lot Road - cesta na parkovisku
Fw, FW - FreeWay - diaľnica, rýchlostná cesta
Hw, HW - HighWay - cesta vyššej kategórie

ZDZ - Zvislé Dopravné Značenie
VDZ - Vodorovné Dopravné Značenie
MÚK - Mimoúrovňová Križovatka

UR - Update Request (používa sa aj výraz User Report)
MP - Map Problem - automaticky generovany report, ze system detekuje nieco co povazuje za chybu. napriklad prejazd na mieste, kde nie su segmenty spojene alebo je tam cervena sipka alebo tam asi chyba nakresleny segment a pod. v editore ma podobnu ikonu ako UR, no UR ma navyse nad pinom aj waze logo v kruhu. MP iba pin s vykricnikom.

WME - Waze Map Editor
FTW - Feed The Waze
WS - WazeStats
WSS - Waze Service Status
WSP - Waze Status Page

DACH - Deutschland, Österreich und die Schweiz
Infraštruktúra - servery:
* NA - North America - Severná Amerika (=kontinent - USA + Kanada)
* IL - Izrael
* INTL / ROTW - International / Rest Of The World (medzinárodný / zvyšok sveta)

----
Napíšte koho čo ešte napadne, posuniem to sem.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).