Post by shalafi
fotrik wrote: Uz si nejsem jisty, ze je to dobry napad.
1) V geometrii to v miste junction zdvoji bod.
to by nemalo vadit ..
2) Zvedne level silnice o 1.
ano, to som pisal. To vadi jedine ak dana cesta ide popod inu. Jedine vtedy treba upravit level o -1.
3) Prestoze jsou povolena obe odboceni v odstranovanem spoji, zustane po jeho odstraneni artefakt jako v prilozenem obrazku.
to len vynimocne, teraz som si to skusal a nic take tam nezostalo. Ak aj zostane, pri najblizsom update na serveri to zmizne.

Nestalo by za to pozadat developery, aby zajistili, ze po odstraneni junction automaticky ten bod v geometrii zustane?
tak to kedysi fungovalo. Urcite by to bolo lepsie riesenie, lenze ich treba upozornit na to, ze je tam este dalsi bug - ak das remove junction, niekedy to zmeni aj connectivity na koncoch toho spojeneho useku a to je na nervy. Hlavne preto pouzivam bridge - nemam chut po kazdom odstraneni junction skrolovat 20km tam a spat po dialnici aby som kontroloval ci mi nerozhadzalo connectivity.

EDIT: dalsia vec co mi napadla - remove junction spoji aj cesty, ktore nemaju rovnaky nazov/mesto a vysledny usek nahradi jednou z nich. Tiez otrava.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message
Last edited by shalafi on Tue Nov 09, 2010 9:35 am, edited 2 times in total.

Post by shalafi
s tymi turn restrictions by som to nebral az tak vazne, pozri sa co je len o kusok dalej .. vsetky odbocenia povolene a turn restrictions na pol mapy. Kvoli tomu tiez neprestanem pouzivat enable all turns.

EDIT: kazdopadne posielam mail na alpha@waze.com s poziadavkou na opravu Remove Junction.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message
Attachments

Post by shalafi
Prevent auto lock by malo zabranit tomu, aby ti timeoutol display a vypol sa.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Glipko wrote:
Zirland wrote:
audis wrote:Jde nejak deaktivovat upozorneni, ze za jizdy nelze psat a muze jen pasazer?
Ne nejde. To je bezpečnostní věc, taky to souvisí se zřeknutím se odpovědnosti.
No ja by som tipoval, ze ked si v konfigu zmenis na nejaku vyssiu rychlost toto...
Keyboard.Typing lock threshold: 10
Ano, napriklad na 250 ^_^

=sent from my Defy=
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
peefg - nazvy landmarkov uvadzame vzdy po slovensky, prosim oprav si tie parkoviska

all - uz si nepamatam, dohodli sme sa nakoniec na oznacovani parkovisk "[P]" namiesto "parkovisko"?
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
P je sice fajn, ale ak potom zadas do vyhladavania iba P, vysledky budu naprd. Preto som mal davnejsie navrh parkoviska oznacovat [P] - vyzera to ako znacka, je to kratke, jasne aj cudzincom a da sa to vyhladavat.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Ja by som CZ a SK pravidla priklincoval na hlavne forum, idealne do Announcements. Tiez sa mi nezda logicke, aby najdolezitejsie pravidla boli v subfore "Ziadosti o upravu ciest" ..
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Zmysel to ma ak je ta cesta hotova, t.j. niesu na nej nezmapovane odbocky a je presne zakreslena. Vtedy je ziaduce ju zamknut, kedze je to "finalny" stav cesty. Zaroven sa vyhnes moznosti, ze takuto malo frekventovanu cestu niekto neskuseny omylom "pokazi" (odpoji, zakaze odbocenia) a nasledne sa na to rok nepride.

Zamykat by sa malo vsetko, co je defnitivne hotove. Je totiz zalezitostou 1-2 dni odpovedat na unlock request na fore, ale v pripade odomknuteho okresu alebo kraja nemas sancu vsetko kontrolovat, ci sa tam nahodou nevkradla chybicka .. staci zmenit jednu sipku a routing je v tahu.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by sindelm
Mel bych otazku - ve vetsine pripadu se mi nedari prihlasit se korektne do Dashboardu a LiveMapUpdate, sice mne to prihlasi a zna, ale nejsou tam zadna data ani cisla (krom poctu postu ve foru), nic nejde editovat atd. Zkousel jsem IE, Firefox, Chrome celkem na dvou pocitacich pripojenych pres ruzne ISP. Uspesne a korektni prihlaseni se zda byt nahoda s nevelkou pravdepodobnosti, tak cca 25%. Opakovane zkouseni bez vetsiho odstupu nema cenu. Setkal se s tim nekdo? Pozoruju to od doby registrace tj. cca 2 mesice.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
Je to celkem na houby, clovek ma chvili cas a je mu to k nicemu. :(
Ha, mozna jsem na neco prisel - kdyz clovek pocka, az ho to samo presmeruje na "regionalni" stranku, tak to mozna funguje. Pokud neni trpelivy a hned provadi login, jde to do kopru.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message