Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
:oops: jasne, na jedno myslim a ine napisem. Zle som sa vyjadril...
tie t1-t30 som myslel ako pocty unikatnych v danej minute.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
fotrik wrote:guri mi dava data kazdou minutu a podle jejich hodnot to vypada, ze kazdou minutu zpracovava poslednich 30 minut. Cili narust bude temer aktualni, jen pokles bude pomalejsi. Uvazuji spravne? Posuv bych tedy nedelal.
Uvazujes spravne :) Robil som teraz este jeden workaround, lebo data boli minutu stare, ale uz su naozaj aktualne. T.j. ak by nastal taky extrem, ze za poslednych 29 minut nebol prihlaseny nikto a v 30. minutu sa prihlasi naraz 40 wazerov, bude ich aj na tejto krivke (Prihlaseno30) okamzite 40.
Je mi vsetko jasne, len som sa konecne vysomaril, ako to vysvetlit (aj som si nakreslil nejaky graf rannej spicky s vymyslenymi poctami wazerov za hodinu, nevsimajte si hodnoty, len vzajomne polohy kriviek): Ide mi prave o ten okamzity narast a o pol hodinu posunuty pokles. Keby ta krivka bola o stvrt hodinu posunuta, opticky by sa kryla so zdrojovymi datami - bol by to sumar udajov 1/4 hod. pred a 1/4 hod. po.

Teraz to bude ako fazovo posunute sinusoidy - na prvy pohlad vobec nebude zjavne, ktore maxima kam patria.
guri211 wrote:...je to pocet UNIKATNYCH wazerov za poslednych 30 minut. T.j. ak od 1. do 15. minuty boli pritomni wazeri A, B, C, a od 15. do 30. minuty wazeri C, D, E, bude tam zapocitanych 5 wazerov (A, B, C, D, E).
Ano, jasne. Ale 5 wazerov bude zobrazenych od 15. do 45. minuty, hoci od 30. do 45. minuty uz mozno vsetci piati budu spat v posteli.
wazeri_30-0.png
(11.81 KiB) Downloaded 766 times
Podla mojho by tych 5 wazerov bolo zobrazenych od 0. do 30. minuty.
wazeri_30-7.png
(11.53 KiB) Downloaded 769 times
Dalsia vec, ktorej vobec nerozumiem - ako sa vam podarilo dosiahnut take ostre spicky (napr. modrej krivky) - podla tohto prikladu bude 5 wazerov zobrazenych modrou len 1 minutu, podla mojho chapania 30 minut.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
fotrik wrote:Co se tyce casoveho posuvu, RRDtool si kazdy zaznam uklada i s Unix timestamp a posuvy v casove ose neumoznuje. Musel by se pouzit jiny nastroj nebo bych musel data rovnou ukladat pod jinou znackou.
To je mi jasne. To by uz Guri musel tie "*_30" data take posunute generovat.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Spicka tej "V pohybu30" krivky by mala vyjadrovat cas, kedy je k dispozicii najviac aktualnych dopravnych info, nie kedy jazdi najviac wazerov.
Takyto komentar ku krivke moze davat zmysel. Ale velmi rad by som uz vedel, ako su tie "*_30" hodnoty pocitane :? neviem prist na to, preco maju take ostre spicky. Proste je to nieco ine, nez som navrhol a neviem prist na to, co.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:neviem prist na to, preco maju take ostre spicky.
Foxo: Pozri sa na Prahu, tam to kresli ukazkovych slonikov :) Tie spicky su podla mna sposobene malym poctom pouzivatelov.
Ja ti nevim, Frantisku... :?

Ten SQL kod je uplne podla mojich predstav. Ale ako moze akakolvek spicka vygenerovat kratsie strechy ako minimalne polhodinovu vodorovnu ciaru, to nedokazem pochopit :cry: Nezavisle od toho, ci je v Brne 23 wazerov, alebo v Prahe 126 (tyyy brdo! :shock: tak prinieslo to svoje ovocie!)

(Nie ze by sa mi tie rovne strechy pacili viac ako spicky... ale preco v grafe nie su?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ospravedlňujem sa, už som konečne pochopil, v čom je problém :oops: ja som mal od začiatku v hlave a vo
svojich príkladoch maximá a priemery :roll: lenže v grafoch sú čisté hodnoty.
A tie špičky sú jasne že kvôli krátkej dobe prihlásenia, nie kvôli malému počtu.

Ešte raz sorry.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Dalsie dva (strelene) napady:
  • Nejaky "nas" favicon pre statistiky? Predbezne aj typicka waze zubrienka http://world.waze.com/favicon.ico hoci to by nebolo moc originalne, ale krajsie a viacvravnejsie ako nic.
  • Do nazvu mesta v "Přihlášení uživatelé v Xxxxxxxxx" dat permalink na LiveMap/Papyrus/Cartouche/ine pohlad na monitorovanu oblast? Tie tri spomenute maju tu nevyhodu, ze nezobrazia tu oblast presne - zavisi to od velkosti okna prehliadaca. Keby sa nejakym kodom dali zobrazit nejake okrajove ciary alebo rohove body, tak ako koncovka "?marker=true" zobrazi http://world.waze.com/js/img/marker.png marker v Cartouche? V LiveMap sa da zvyraznit trasa, v oboch editoroch jednotlive segmenty alebo v Cartouche aj uzly.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ambiciozny plan. Dobry napad.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Guri, na Waze SK by si mohol pridat poznamku o najnovsich statistickych vyskumoch - predsa len 75 je ina deviza ako 40 ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:... napada ma aj pocet znamych uzivatelov, ktori sa viac ako .... tyzdnov / mesiacov neprihlasili (resp. neobjavili na sledovanom uzemi)... Priemer a median "veku" aktivnych (za posledny tyzden ci mesiac?) uzivatelov? ...
Foxo chcelo by sa ti na to napisat (My)SQL requesty? Priemer este zvladnem, ale ten median... :D Data mame k dispozicii, strukturu DB by som ti poslal sukromne.
Mozem skusit, ale testovat to budes musiet ty, pretoze by to bol moj prvy SQL kod :lol:
Takze pre istotu aj s nejakymi prikladmi. Posledne roky som sa sporadicky pokusal nejake tie query pochopit, na ktore som narazil, SQL syntax si viem pozriet, prinajhorsom to nic rozumne nevypluje 8-) (a aspon si zistim aj to, ako sa vlastne ma median pocitat :P)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).