Post by vlado_s
Suik wrote:OK, to neberiem, je to tam ako moznost, tak preco nie? :). Ale...ma to hacik, chodniky su tak blizko pri ceste, ze uz tam bolo UR typu: "ako to ze ma naviguje po chodniku?". Nedivim sa tomu, kedze aj amici byvaju navigovani aj cez take "Stairways", za predpokladu, ze nie je inej cesty...(zhrniem to, routovanie prebieha aj cez "pesie cesty"), aj ked myslim si, ze tam v BA to nebol zrovna ten pripad, ze nebolo inej cesty :). U nas som to osobne este sice nezazil, ale jednako to asi uz treba respektovat, ze sa to moze stat aj na INTL serveroch ;).

Moj osobny nazor je taky (neviem, ako ostatni, ked tak, nech sa vyjadria), ze chodniky by som zatial nezakresloval, alebo teda v rozumnych miestach a nie vsade. Sposobi to len prehustenie mapy, pokial su dokonca pripojene k cestam, tak je tam map problem a po chodniku s autom aj tak nemozes (ano viem, waze na bicykloch a pod. ;) - ale to je este hudba dalekej buducnosti IMHO). A za dalsie vies, si predstavit, co by sa spustilo tou editovacou maniou zakreslit kazdy jeden chodnik? :)... "nahanaci bodov" za editovanie by nemohli spavat ;)

EDIT: aby to nevyznelo, ze je to routovanie cez chodniky uplne bezne v US, tak nie, ale stava sa to obcas....blizsie info v EN threade a povzbudivych couple of weeks"od Fej-a (waze HQ)
Ten UR bol môj. Potom som v mape zistil, že červená šípka https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =149630041 sa niekedy zmenila na zelenú. Značná časť chodníkov tak bola už od októbra.
Cez víkend som opravil Road Type Walking na Pedestrian.
PS: rajo obnovil prejazdnosť susedného parkoviska. Neviem prečo ho niekto cca pred 1-2 mesiaci zakázal.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
mám pocit, že to tu písal Foxo. Niečo opravili ale od vtedy to funguje veľmi veľmi zvláštne.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:
Suik wrote:
vlado_s wrote: Poniektorí, jeden najviac, rozdeľujú súvislý zalomený segment na viacero, t.j. vkladá križovatky. Chvíľu som to opravoval, ale keď som išiel jedno miesto opravovať 3x to už priveľa.
chlapi, ved od tohto mame forum presne. Debatujte, diskutujte, piste, bliakajte, faxujte, volajte, ci ako to vravel Majster N ;). Cim viac spoluprace a spatnej vazby navzajom, o to lepsie, nie? :)
vlado_s, bomzni ho, podame si ho tu, prehovorime mu do duse, dame mu moznost, aby nas presvedcil a ak prestane kreslit hluposti, mozno jeho svetly vzor budu nasledovat aj ostatni.
dokáže ich nájsť každý, ale ak na tom trváš tak 1. milo12 potom dlho dlho nič a nasleduje foxit... a ešte jeden ktorého práve neviem nájsť :o
beriem to , že sa môžem mýliť a oni len opravujú chyby po druhých ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
skôr editor ako autor...

Bratislava:
prosím zalomiť začiatok segmentu https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... s=59523123 a zatvoriť môj UR
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:prosím odomknúť segment https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=78011344
Odomknuta.
díky, už som napojil okolité segmenty
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:Bratislava:
prosím zalomiť začiatok segmentu https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... s=59523123 a zatvoriť môj UR
Aby sa "drzte sa vpravo" zmenilo na "odbocte vpravo"?
(Aj "zjazd" s malym "z" v nazve segmentu by sa mohol zmenit na "Výjazd" alebo "Exit". Kedze Most Apollo je len typu PrimaryStreet, asi sa neuplatni klientovo "pouzite pravy vyjazd" :()
áno, odbočte vpravo,
Ja by som segment nepomenovával a pri odbočovaní by sa prebral názov z nasledujúceho. Určite to nie je Výjazd ani Exit. Hláška použite pravý výjazd sa určite neuplatní, je to ako píšeš.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:
Podarilo sa mi presvedcit Marek_FF, aby kaslal na URka a tu chybajucu ulicu vyvalcoval. Vysledne chaoticke GPS stopy mi nedavali ziaden zmysel, tak som z toho nieco ukuchtil, ale netusim, ako to vyzera v reale. Autor sa uz potom neozval.
Budúci týždeň budem odtiaľ neďaleko, ak nezabudnem, môžem tadiaľ prejsť.
foxitrot wrote:
Ako poznam TheMaroSa, asi tam boli tri spojene segmenty typu Street, ktore neboli pripojene na Karloveske rameno. Mozno to nebolo presne tak, mozno uz boli pripojene, ale nie typu ParkingLotRoad, neviem... (Velmi vo Waze chyba historia objektov.)

Nezabudaj na to, ze cestne konstrukcie takehoto typu (parkovisko, pripojene 2 koncami na cestu), vytvorene davnejsie v Cartouche, museli obsahovat minimalne jeden deliaci uzol uprostred, inak sa v nich nedali nastavovat povolenia na odbocenie!! Taketo dva uzly symetricky v rohoch vyzeraju ovela krajsie, ako len jeden - kam ho potom dat? Do stredu? ;)
Nemýliš si to tak trochu náhodou? To sa dalo vždy pripojiť bez pomocných junctions https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =151555487
foxitrot wrote:
Takisto, netusim, blame Suik alebo Cartouche ;)
Už to Suik napravil.
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:...
Napis ked vidis, zbytocnosti musime odstranit.
Tých zbytočných križovatiek sú v BA stovky. Nemám problém ich postupne zrušiť, len aby ich napr. milo ich opäť neobnovil.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Suik wrote:
hej hej...presne som si vsimol, ze pri roznych zoomoch to inak vyzera. Necham to odlezat zatial do vecera, nastatie to nie je nejaky hlavny tah a este raz to prekontrolujem...aj tu dvojbodku som tam videl, ale po poslednom ulozeni bolo u mna vsetko OK aj cez Cartouche.
určite je to sync error. Ten druhý link odkazuje na duplicitný/tieňový segment čo tam už vlastne nie je. Dokonca na jednej strane nemá šípku, lebo nemá kam pokračovať.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:
foxitrot wrote:Nezabudaj na to, ze cestne konstrukcie takehoto typu (parkovisko, pripojene 2 koncami na cestu), vytvorene davnejsie v Cartouche, museli obsahovat minimalne jeden deliaci uzol uprostred, inak sa v nich nedali nastavovat povolenia na odbocenie!! Taketo dva uzly symetricky v rohoch vyzeraju ovela krajsie, ako len jeden - kam ho potom dat? Do stredu? ;)
Nemýliš si to tak trochu náhodou? To sa dalo vždy pripojiť bez pomocných junctions https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =151555487
Nemylim. V Papyruse sa to uz dalo. Ale nie vsetky cesty boli nakreslene v Papyruse. Skus v Cartouche povolit odbocenie z horneho konca parkoviska dole k ramenu http://world.waze.com/cartouche_old/?zo ... =151555487 a z dolneho konca zakazat odbocenie hore ku Karloveskej ;)
Neber to v zlom. Je jedno kde to bolo kreslené. Update Time bol novší ako vyšiel Papyrus, tak si ho mohol použiť ;) Šípky nastavujem v Cartouche iba keď zlyháva Papyrus.
foxitrot wrote:
vlado_s wrote:
foxitrot wrote:Napis ked vidis, zbytocnosti musime odstranit.
Tých zbytočných križovatiek sú v BA stovky. Nemám problém ich postupne zrušiť, len aby ich napr. milo ich opäť neobnovil.
Mne osobne ani tak nevadia tie jeho nadbytocne gulickove junctions, ako dodatocne zbytocne pridane stvorcekove nodes vedla junctions. (Do kelu, ako ich jednoznacne pomenovat po slovensky?) Dnes som ich videl hromadu na parkoviskach okolo Galvaniho :evil:
Okrem guličiek odstraňujem aj štvorčeky, čo je zdĺhavejšie lebo treba urobiť maximálny zoom a zrušiť správny štvorček. Keby vkladal guličky presne o rohov tak by to bola brnkačka.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message