Post by vlado_s
môže byť, až na to že to posunutie by malo byť až 90 metrov. Počkajme na potvrdenie aspoň od ďalších dvoch aktívnych wazerov.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Prešiel som Gagarinovu. Odbočenia Komárno aj Centrum sú ovp.
To prvé môže zostať, lebo tam nie je pre to odbočenie samostatný odbočovací pruh.
To druhé môžeš posunúť ako sme diskutovali ale nie som si istý či hlášky ako si navrhol by boli správne. Včera som sa nechal nachytať hláškami dsvp a dsvl ale správne sú ppz a plz. Pre pokračovanie "kolekotorom" rovno nie je možné použiť hlášku "použite ľavý zjazd, tak rovno by nemala byť žiadna hláška a zjazd Centrum by mohol mať "použite pravý zjazd" (odbočovací pruh sám odbočí).

V opačnom smere rajo 11.3. posúval junction. Tento bod by mal byť o 90 metrov skôr a hláška pre odbočenie ppz. Zatiaľ to neopravujem, aby si to všimli aj iní.

Ak sa vrátim k TT. Odbočenie na NI by malo byť ovp a odbočenia na TT a ZA sú správne.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Ja nie. Tento týždeň som mal niekoľkokrát ppz.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
PPZ/PLZ sú určite pri Freeways a Major Highway. Pri Ramps by vlastne mali byť DSVP/DSVP alebo OVP/OVL.
Ak zoberieme toto do úvahy, tak je možné pri druhej rozpočke použiť vydličku s DSVL+DSVP. O jej posunutí sme sa zhodli.
Prvú odbočku (smer NR) dajme OVP, lebo tam chýba samostatný odbočovací pruh.
Aby sme upozornili na radenie do dvoch ľavých alebo pravého pruhu pred odbočení na NR (myslím 250 m) vložiť vydličku, kde budú pokračujúce pruhy rovnocenné. Myslím, že ľavý je možné kúsok ďalej zmeniť už na rampu.
Keď nikto nevyjadril nesúhlas so zmenami, tak to upravujem. Ak je možné prosím nemeniť do update.

Myslím, že môžeš skúsiť upraviť aj Gagarinovu, nech nenadávajú iba na mňa, keď to nebude hlásiť tak ako myslíme ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
oolcoo wrote:
porubcan wrote:celkovo by som vsak odbocenie na obchvat riesil ako dsvl a posunul ho o 200 m spat k vrakuni (aktualne v realite existuju 2 dlhe odbocovacie pruhy vlavo.
Toto je velmi spravna pripomienka. Posunut spat k Vrakuni poprosim iba do miesta, kde sa uz kvoli plnej ciare neda do tych 2 pruhov preradit.
Posun bol potrebný, lebo v nedeľu pri teste prejazdu ma pod mostom otočilo vľavo na D1.
Okrem posunu bolo potrebné vložiť vidličku - 2 ľavé pruhy vedú na D1 a pravý pokračuje rovno (neskôr sa k tomu pripojí rampa centrum) - hlášky dsvl/dsvp. Ešte nájsť vhodné iné meno pre segment, aby platilo čo som uviedol.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Díky. Otestoval som to už cez týždeň a následne upravil smer z TT na NI. Ak niekto odomkne tieto dva segmenty, tak to ešte pekne učešem :)
Nemám problém urobiť aj ďalšie smery...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
v tej rýchlosti ako keby tam ani nebol...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
shalafi wrote:Nahodou moje oci padli na krizovatku Sancova x Prazska x Stefanikova .. do diskusie davam, ci v takomto usporiadani hlasky neprichadzaju prilis neskoro (hlavne na Prazskej je to 65m za poslednou moznostou preradenia sa). O tom, ci je vhodne hlasit OVP/OVL sa tiez mozeme bavit ak sa dohodneme na vhodnej pozicii hlasok ..
O diskusiu je malý záujem :( tak snáď naštartujem širšiu ;)

Križovatka ŠxPxS je segmentovo jednoduchá. Tu si vie každý predstaviť pre každý smer vytvorený vlastný segment. Naviac sú tu kvalitné podkladové mapy, z ktorých sa dajú ľahko odčítať miesta delenia pruhov.
Pravidlá by sme mali dohodnúť rovnako aplikovateľné pre komplikované križovatky s kvalitným podkladom napr. 1, 2, 3, 4 a aj bez kvalitného pokladu napr. 5, 6, 7.

Waze doporučuje znázornenia zjednodušovať a mali by sme počítať aj s určitou inteligenciou vodiča. Nezanedbateľné je aj to, že hlášky sú aktivované pred manévrom aj 1000/400m či 800/200m.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
porubcan wrote:bolo by fajn ak by sa nasiel dobrovolnik s pravami level 3 a upravil smery NR->BA a ZA->NR podla vzoru BA->TT a TT->ZA,
alebo
alternativne moze unlocknut potrebne segmenty a vlado_s alebo ja to spravime.
mozno som neoznacil vsetky potrebne, no minimalne tieto by bolo treba odlockovat aby bolo mozne upravu vykonat
zabudol si uviesť linky ;) postačuje ak niekto odomkne segmenty so zámkom (3) a pošle info cez PM. Žiaľ sú chytráci čo sa takto odomknutých vecí zbrklo chytajú a pritom nemajú skúsenosti. Toto je asi najpoužívanejšia+najzložitejšia MÚK na SK. Nerád by som prišiel o "odkrokované" segmenty...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message