Post Reply

Padanie Android apky pri dlhych trasach

Post by porubcan
Na FB pisal Rado209 wrote:Niekedy som až nepríjemný propagátor WAZEu, ale po lepšom odskúšaní ( 10 hodín na cestách v rámci SR) a cca 5x vypadol keď som ho práve potreboval... Veľmi klesol v mojich očiach. Už som si zvykol aj na extrémne jednoduchú mapu kvôli výhodam kt. ponúka... ale nestabilita je jeho velkeeeee mínus. mobil Nokia 6 Android 8.1 - myslel som najprv že je to mojim mobilom ale kamarát to vidí rovnako po 2h to proste padne Samsung S7 Android 7.*
kto jazdite dlhsie trasy s Androidom - dajte svoj pohlad na vec.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times

POSTER_ID:4884994

1

Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by Bigmen_cz
Nazačátku se chci omluvit za nastavený podpis. Ten už neodpovídá realitě.
Telefon Oukitel, který jsem dluho plužíval, už nemám. Ten se s waze + dobíjení neskutečně přehříval, ale waze padlo jen vyjímečně. Občas se objevovala hláška o vyhledávání sítě, přestože ostatní appky fungovaly. Na cestu do Chorvatska jsem ho použil jen jako hotspot a waze nechal běžet na starém jednojádrovém LG s JB. Vyhledávání sítě téměř ½ trasy. Tak LG šlo do šuplíku a waze pustil na HomTom HT6 s Lp. Opět neustálé vyhledávání sítě a několik pádů aplikace. Nicméně ani LG, ani HT6 se nepřehřívaly. Cestou zpátky jsem waze pustil na Oukitelu, který bl umístěn před výdechem klimatizace a vše v pohodě-bez jediného pádu, bez přehřívání. Nyní mám Xiaomi 4x global 4/64GB a pád jsem zažil jednou na krátké trase. Nevidím v tom žádnou souvislost.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
Nazačátku se chci omluvit za nastavený podpis. Ten už neodpovídá realitě.
Telefon Oukitel, který jsem dluho plužíval, už nemám. Ten se s waze + dobíjení neskutečně přehříval, ale waze padlo jen vyjímečně. Občas se objevovala hláška o vyhledávání sítě, přestože ostatní appky fungovaly. Na cestu do Chorvatska jsem ho použil jen jako hotspot a waze nechal běžet na starém jednojádrovém LG s JB. Vyhledávání sítě téměř ½ trasy. Tak LG šlo do šuplíku a waze pustil na HomTom HT6 s Lp. Opět neustálé vyhledávání sítě a několik pádů aplikace. Nicméně ani LG, ani HT6 se nepřehřívaly. Cestou zpátky jsem waze pustil na Oukitelu, který bl umístěn před výdechem klimatizace a vše v pohodě-bez jediného pádu, bez přehřívání. Nyní mám Xiaomi 4x global 4/64GB a pád jsem zažil jednou na krátké trase. Nevidím v tom žádnou souvislost.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Carry--71
Taky to mám podobně - při celodenním cestování Waze několikrát spadne. Nejčastěji při změně nočního režimu na denní, a pak ve chvíli kdy najednou ztratí na chvíli signál GPS. Je to nepředvídatelné...
Carry--71
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by EfendiM9
Kedysi (staršie verzie - hlavne 3.x) som takýto problém mával. V poslednom čase už waze padá naozaj výnimočne.
4 hodiny vie Waze ísť bez problémov. Tuším aj 7,5 hodiny vydržal počas dovolenky.
Či je to šťastným výberom HW alebo lepším umiestnením držiaku (lepšie chladenie) alebo karmou, tak to už povedať neviem.
EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 216 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
Mám Android a aktuálne bety aplikácie. V júli som za 10 dní prešiel asi 4500 km. Zopár pádov, veľa nútených reštartov, keď som si všimol, že klient stratil spojenie (ale iné aplikácie ho naďalej/opäť mali).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by JJ-CZ
ahoj,
mám to podobné, po několika hodinách jízdy apka spadne...znovu spustím a ok...tak na 2-3h
JJ-CZ
Posts: 47
Has thanked: 17 times
Send a message

Post by ma5jkl
kedysi davno som riesil s kolegom rovnaky problem, kedy mu waze padal po cca 2 hodinach. Ja som pobehal celkom dost ale je pravda ze ani cestou do/z prahy alebo na vychod som pady nepostrehol. v aute pouzivam ale staru verziu 4.18 a na telefone ktory som ochotny obetovat, kvoli vypalovaniu kruzku do displeja. Mozno kombinacia stary hardver a stara verzia paradoxne funguju.
ma5jkl
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by porubcan
po rokoch som sa vratil k pouzivaniu waze (aj) na Androide. teda popri iPhone bezim na postarsom HTC M9 Waze cez Mirrorlink. pravdou je, ze sem tam apka spadne, niekedy aj pri kratsej trsae... na dlhom vylete do Bukuresti tiez par krat spadla... nie je to asi nic az tak problematicke, kedze si vypadok clovek vsime a apku proste znovu spusti... no stabilita iOS verzie, kde su nejake pady ci zamrznutia raritou... kedze su to uz zo dva roky, co som pouzival Android na dennej baze, tak si netrufam povedat, ze predtym bola stabilita lepsia alebo horsia... nespominam si
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6829
Answers: 1
Has thanked: 635 times
Been thanked: 1861 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by pvo11
Mně Waze při delších trasách nepadá, ale také bych řekl, že poslední dobou má Waze větší spotřebu než dříve.
Aniž bych změnil mobil nebo nabíječku, tak mi teď během jízdy klesá nabití baterie, zatímco cca před půl rokem naopak mírně stoupalo.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message