Post by wazz
Rádio a televize je dle mého něco jiného. Jak ochotně myslíte, že rádio řekne v podstatě toto: "dnes už nemusíte poslouchat naše rádio plné reklamy, abyste jednou za čas získali informace o dopravě 150km od vás, můžete si pustit Waze a budete mít dopravní informace ihned a z místa, kde jste". TV je jiná, na ní se v autě nekouká, takže ta by mohla mít zájem, aby měla co nejvíc wazerů (co nejlepší informace), protože řidič wazer není divák a tudíž nejdou proti své sledovanosti. Ale tam zase vidím menší možnost se tam dostat a navíc pokud dobře chápu business model Waze, tak chtějí tato data prodávat, takže asi nebudou pro komerční použití free.

Terms of Use / User Submissions
other Users may only use Your User Submission for non-commercial purposes, unless otherwise permitted by Waze.

A z tohoto pohledu už vůbec nevidím ochotu TV propagovat bez protihodnoty nějakou komerční firmu, vždyť oni rozmazávají dneska už skoro vše, aby náhodou "jedlá sůl" v regálu neměla zadarmo reklamu. Možná by fungovala nějaká spolupráce typu "mediální partner" (tak je asi myšlen projekt waze.tv), kdy TV dodá propagaci a Waze bude zdarma poskytovat data, jenže to by v našich podmínkách malé rozšířenosti asi nebylo zajímavé pro TV (než by data začala být relevantní).

Třeba to vidím jen moc složitě a něco se vám povede.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
jakudo: Podle mě to jedno není. Pokud do rádia lidi volají (i slyšet se v rádiu může být motivace) a musí ho poslouchat, aby se ty informace dozvěděli, to vše zvyšuje počet posluchačů = příjem z reklam. Pokud můžeš zadat informace místo volání do rádia "anonymně" do Waze, jakoby se nic neděje, až na to, že spousta lidí rychle přijde na to, že to rádio už kvůli tomu "nejrychlejšímu dopravnímu zpravodajství" vůbec nepotřebuje, protože zaprvé proti Waze vůbec není rychlé a zadruhé je obalené tunou reklam. Navíc ty informace by (na rozdíl od telefonátů do rádia) mohly použít i konkurenční rádia.
No a ty poplatky pro rádia by se musely zjistit, řekl bych, že projekt waze.tv je zdarma proto, že je Waze v TV přímo vidět, takže to je reklama mnohem hodnotnější.

foxitrot: Třeba v ČR nám Autosalon "přináší" Motomail, tlačí ho i Evropa 2 a nějak to nevypadá, že by jim to k něčemu bylo. Někde jsem četl, že po 2 letech nebo kolika mají 20000 lidí, to ve Waze přibude (jasně, celosvětově, ale i tak) každý den. Určitě to Motomail nemá v TV zdarma. Motomail je dítko skupiny Lagardère Active ČR, která v ČR provozuje 4 velká rádia (Evropa 2, Bonton, F1, Dance radio) a protože ta služba slouží pro komunikaci mezi motoristy a Waze v podstatě taky, podle mě nebudou reklamu na konkurenční službu dělat. V TV by se možná mohli zmínit v rámci nějaké reportáže o navigacích, ale když jsem nedávno jednu viděl, kde během 3 min probrali celý trh stylem "dražší navigace mají větší display, takže teď už víte vše co o navigacích potřebujete vědět a můžete si nějakou koupit", tak silně pochybuji, že by to podali nějak srozumitelně. Ale většina pořadů má stránku na FB, můžete jim poslat podnět na reportáž, třeba se lidi přidají a podpoří, za to nic nedáte.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
jakudo: nechci nikoho od tohoto pokusu odrazovat, spíš nabídnout jiný pohled, abyste v případě těch médií byli připraveni na možné reakce, jako ta moje. Možná by nebylo špatné napsat na fóra jednotlivých automobilových značek, případně i FB a fóra těch automobilových pořadů. Ale vyvaroval bych se popisu jak to je super, spíš vyzdvihnout potenciál, protože zatím to moc super není ať už jde o navigování nebo data z provozu, tak aby to lidi hned nepomluvili a nemělo to spíš opačný efekt.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Podle Lupy "Waze prý nabídku na koupi odmítlo, chtělo 750 milionů dolarů, Apple nabízelo jenom 500 milionů."
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Na MobilManii se chystá článek, zde můžete Waze doporučit http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &t=1186079
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
alda81: paráda, líbí se mi jak jsi to zabudování pojal komplexně a ne jen plácl tablet do palubky, palec nahoru!

tex232: na mobilenet.cz vychází články o nových systémech, které jednotlivé automobilky nasazují nebo chystají do aut a musím říct, že to aldovo strčí možnostmi do kapsy tak 3x i ty nejlepší a to myslím i ty od prémiových značek.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Nevím kam to dát. Hlas Waze je jako hlas Boží. Waze ví kde jste, kam chcete, umí vás ochránit před nebezpečím, o kterém ani netušíte, když sjedete na špatnou cestu, vždy se vás snaží navést do cíle.
Zajímavé metafory, církev jde s dobou ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Qt2sTUiCftw
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message


Post by wazz
Možná hodnotí poslední verze, ale asi navigaci používají málo a hodnotí víc sympatie než reálný stav. Doteď HERE např. neví, že silnice Liberec-Turnov už nevyžaduje známku a jednu trasu ze dvou vede po úzké cyklostezce lesem, kde se nejen nikdy nejezdilo a je zákaz, ale osobák by sotva projel. Dříve jsem neměl data a HERE jako skoro jedinou velkou offline navigaci zdarma protěžoval, ale nyní mě zklamává po každém spuštění (+jediná nestabilní app v mém mobilu a dlouhé reakce). Druhou příčku naprosto nechápu.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message