Tästä tais tulla jokavuotinen ja toimii huonosti suluilla joten rakentelin tuonne "privaportteja", parin päivän päästä pitäis olla kartalla asti. Tolla saadaan se lisähyöty kun se kerran on nyt rakennettu niin seuraavina vuosina riittää kun sulkee aina sen normikadun jolloin sen saa toimimaan heti.Kuiders wrote: ↑Fri Jul 02, 2021 7:05 am Rauma
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/5 ... ana+kesana
Oletko jo käynyt Waze Finlandin Discordissa, rennompaa jutustelua ja muihin editoreihin tutustumista: https://discord.gg/GnqERGJUpB
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
Moi,unclejarppa wrote: ↑Fri Sep 24, 2021 10:04 am Kouvolassa Korjalankadun ja Kaupinkadun risteys on isossa remontissa.
Korjalankatu välillä Kaupinkatu-Koriansuora on täysin suljettu.
Korjalankatu välillä Lassinkatu-Kaupinkatu vain tonteille ajo.
Kaupinkatu välillä Verstaskatu-Reijulankatu vain tonteille ajo.
Kouvolan Sanomien jutun mukaan remontti pitäisi olla valmis lokakuun loppuun mennessä.
https://www.waze.com/fi/editor?env=row& ... omLevel=15
https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/4256265
Lisäsin sulun 29.10 iltaan asti koska se on kuun viimeinen arkipäivä, luultavasti koittavat saada siihen mennessä valmiiksi. Ja suljin Kaupinkatu/Korjalankatu risteyksen niin että siitä ei pääse läpi joten silloin noille kahdelle muulle mainitulle pätkälle ei saa reittiä paitsi jos on menossa niillä oleviin osoitenumeroihin.
Oletko jo käynyt Waze Finlandin Discordissa, rennompaa jutustelua ja muihin editoreihin tutustumista: https://discord.gg/GnqERGJUpB
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
Tällaiset on aina hieman mielenkiintoisia tehdä. Laitoin nyt niin että vain yksi kadunväli on kiinni pari päivää ja muutin tuon välin tienpätkät yksityisteiksi. Muutos pitäisi ehtiä kartalle parissa päivässä eli kun sulku poistuu niin sitten alueen teille navigointi pitäisi edelleen toimia. Jos nuo vain sulkisi niin esim. Kurjenpolulle ei saisi reittiä mitenkään. Yksityisteiksi muuttaminen estää kuitenkin läpireitityksen joten tuo on varmaan paras kompromissi.. Lisäsin kalenteriin päivän jolloin muutan nuo takaisin normi kaduiksi.Kuiders wrote: ↑Sun Oct 10, 2021 6:51 pm Rauma "Rauman katutoimi aloittaa Uotilan Kantanikulantien kunnostuksen Nikulantien ja Metsäojantien välillä maanantaina 11.10. Kantanikulantien liikenne on katkaistuna työmaan kohdalta.Kiertotie kulkee Kallionikulankadun, Nikunkadun, Sippolantien ja Nikulantien kautta työmaan ohi. Liikennejärjestelyt muuttuvat työn edetessä. Kevyenliikenteen väylä on käytössä töiden ajan. Työ valmistuu perjantaina 12.11."
Oletko jo käynyt Waze Finlandin Discordissa, rennompaa jutustelua ja muihin editoreihin tutustumista: https://discord.gg/GnqERGJUpB
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
Tilannehan ei voi olla ihan noin että olisi täysin suljettu koska tuskin noitten katujen asukkaita on häädetty muualle tietyön ajaksi eli kyllä heidän on pakko päästä autolla ajaen kotiinsa. Siksi tuo yksityistie on mielestäni parempi vaihtoehto. Testasin muuten niin että laitoin myös toisen pään kiinni niin sain silti reitin Kurjenpolulle. Kourulantieltä lähtevää yksityistietä pitkin ja se tuskin on tarkoitus että Waze koittaisi ajattaa sitä kautta, poistin siis sen sulun samantien :)Kuiders wrote: ↑Tue Oct 12, 2021 3:59 am En ole aivan varma, kun en ole nyt käynyt kyseisellä suunnalla mutta käsittääkseni koko pätkä suljettu jolloin kantanikulantieltä ei pysty kulkemaan kurjenpolulle. Kun sulku tehdään tuolla tavalla niin meneekö reititys tässä tapauksessa kaakkuritie - kurjenpolku välisen "kävelypolun" kautta, vai pitäiskö silloin olla tuo kyseinen "kävelypolku" muutettuna autotieksi?
Oletko jo käynyt Waze Finlandin Discordissa, rennompaa jutustelua ja muihin editoreihin tutustumista: https://discord.gg/GnqERGJUpB
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
Muutettu kadut nyt takaisin normaaleiksi niin ovat sitten todennäköisesti sitä myös kartalla perjantaina.proffa71 wrote: ↑Tue Oct 12, 2021 6:13 pmTilannehan ei voi olla ihan noin että olisi täysin suljettu koska tuskin noitten katujen asukkaita on häädetty muualle tietyön ajaksi eli kyllä heidän on pakko päästä autolla ajaen kotiinsa. Siksi tuo yksityistie on mielestäni parempi vaihtoehto. Testasin muuten niin että laitoin myös toisen pään kiinni niin sain silti reitin Kurjenpolulle. Kourulantieltä lähtevää yksityistietä pitkin ja se tuskin on tarkoitus että Waze koittaisi ajattaa sitä kautta, poistin siis sen sulun samantien :)Kuiders wrote: ↑Tue Oct 12, 2021 3:59 am En ole aivan varma, kun en ole nyt käynyt kyseisellä suunnalla mutta käsittääkseni koko pätkä suljettu jolloin kantanikulantieltä ei pysty kulkemaan kurjenpolulle. Kun sulku tehdään tuolla tavalla niin meneekö reititys tässä tapauksessa kaakkuritie - kurjenpolku välisen "kävelypolun" kautta, vai pitäiskö silloin olla tuo kyseinen "kävelypolku" muutettuna autotieksi?
Oletko jo käynyt Waze Finlandin Discordissa, rennompaa jutustelua ja muihin editoreihin tutustumista: https://discord.gg/GnqERGJUpB
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
https://i.ibb.co/X36kJbj/Banner1-M-Megamapper.png
Global Champ
Country Manager
Community, Partner, Localization and Mentoring Coordinator
First Responder
Beta WME & Android
Finland
Kuopijossa on remppa käynnissä Tulliportinkadulla välillä Puistokatu - Ajurinkatu. Permalinkki -> https://goo.gl/4feL16. Tarkkaa päättymisaikaa ei ole, mutta tuosta ei pääse kulkemaan millään ajoneuvolla, eli sulku mikä aukeaa itsestään toimii tuossa.
[img]https:///c7J4Vm[/img]https://s33.postimg.org/elttwj6vj/40k.png
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Nyt on remppa valmis,eli sulut voi poistaa/avata.Rainis_ wrote:Kuopijossa on remppa käynnissä Tulliportinkadulla välillä Puistokatu - Ajurinkatu. Permalinkki -> https://goo.gl/4feL16. Tarkkaa päättymisaikaa ei ole, mutta tuosta ei pääse kulkemaan millään ajoneuvolla, eli sulku mikä aukeaa itsestään toimii tuossa.
[img]https:///c7J4Vm[/img]https://s33.postimg.org/elttwj6vj/40k.png
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Saisin varmaan itsekin hoidettua tämän, mutta en ole varma mikä on paras tapa, niin annan jonkun viisaamman hoitaa. Eli Kuopiossa (https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 235&zoom=6) on tälläinen homma meneillään: https://www.kuopio.fi/-/tulliportinkatu ... %2Fetusivu.
Riittääkö että pistää nuolet punaiselle, vai pitäisikö irroittaa nuo kadunpätkät vai saako joku laitettua jonkun sulun joka näkyy myös visuaalisesti kartalla?
Riittääkö että pistää nuolet punaiselle, vai pitäisikö irroittaa nuo kadunpätkät vai saako joku laitettua jonkun sulun joka näkyy myös visuaalisesti kartalla?
[img]https:///c7J4Vm[/img]https://s33.postimg.org/elttwj6vj/40k.png
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 254&zoom=7
Tuosta tuo pieni pätkä Tulliportinkatua (Sairaalakadulta vasemmalle) ja Sairaalakatu välillä Valkeisenkatu-Tulliportinkatu pitäisi saada suljettua. Kestosta ei tietoa.
Tuosta tuo pieni pätkä Tulliportinkatua (Sairaalakadulta vasemmalle) ja Sairaalakatu välillä Valkeisenkatu-Tulliportinkatu pitäisi saada suljettua. Kestosta ei tietoa.
[img]https:///c7J4Vm[/img]https://s33.postimg.org/elttwj6vj/40k.png
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 410&zoom=6 Tuosta pitäisi blokata kääntyminen Suokadulta Hannes Kolehmaisen kadulle, ja Hannes Kolehmaisen kadulta Suokadulle. Kesto ei tiedossa.
[img]https:///c7J4Vm[/img]https://s33.postimg.org/elttwj6vj/40k.png
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Entinen käyttäjänimi: RainYcoat
Re: Roadblocks needed!