Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by JaVlada
Teď jezdím pár dní po Německu a tady TTS hlas dělá zajímavé věci.

Za prvé mě po posílá "do á osmi Richtung Saarbrücken". Proč je to německy a neříká "směrem na"?

Další je to, že třeba ten Saarbrücken přečte celkem dobře, ale potom mě posílá na Europa Allee, kterou místo "ojrópa alé" čte "europa alí", čili nějakou podivnou směs češtiny a angličtiny. Jak se Waze rozhoduje,jakým jazykem bude názvy číst? Neměl by v Německu zkrátka preferovat němčinu?
JaVlada
Posts: 6
Send a message

Post by JaVlada
V Plzni to ulici Chelčického čte jako "Čelčického".

Pak jsem ještě zaznamenal při jízdě mimo měst dost často nesmyslná hlášení typu "jeďte až po tři". To nastane v okamžiku, kdy další místo pro manévr je křižovatka se silnicí, které má jenom číslo.

Radši bych tady slyšel něco jako "jeďte až po kruhový objezd" nebo "jeďte až do křížení se silnicí dvacet pět".
JaVlada
Posts: 6
Send a message

Post by jirys
Take ji nevidim, nick jirys
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
Navi pise " jedte rovne 20 km " a Eliska hlasi " jedte rovne 20 minut " tak nevim jestli to tak ma byt ...
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
Tak dnes Slováci spustili pro celou evropu Gertrudu , takže otázka jak to bude s Eliškou ?
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by Kebb01
Ahoj,
Éliška čte ulici "Dr. Malého" jako "Doktorky malého" :)
Tak nevím, kdo nebo co paní doktorky je malého, ale připadlo mi to vtipné ;)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by kirisek95
Zdravicko. taky jsem beta, ale Elišku nevidím :) kirisek95 i v beta programu
kirisek95
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Has thanked: 23 times
Been thanked: 28 times
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png
Waze | beta ||| Samsung S8 | stock | 7.0 ||| Samsung Gear S3 | stock

Post by koky999
Řešil už jsem to i v topicu na Centercode, ale stále tento hlas nevidím a nemohu vybrat. Beta testerem jsem (nebo byl jsem, lze nějak ověřit/zjistit, jestli jsem nějak nevypadl z Beta programu?). Nick stejný jako zde, tedy Koky999

Děkuji!
koky999
Posts: 5
Send a message

Post by KratasSova
Vidí, bohužel, když ji zvolí, tak se nastaví TTS EN Jane.
KratasSova
Posts: 7
Send a message

Post by lennyd
pvo11 wrote:
vojtaslaby wrote:Jen se zeptam - nemela by Eliska spis, nez po jake ulici/silnici se pojede (coz cloveku moc nerekne), hlasit, v jakem smeru/obce se orientovat? Tedy to stejne, co ukazuji cedule? Kdyz jsem kdysi pouzival Navigon, tak hlasilo “odbocte vpravo ve smeru na Brno” atd.
Nápad dobrý, ale odkud brát data? Eliška v postatě jen přečte, co je při odbočení napsáno nahoře v pokynu.
No spíš je otázka, jestli u silnic třetích a nižších tříd vůbec říkat to číslo. Myslím že znalost většiny končí max. u D1 :)

A pár připomínek z dnešního krátkého testu (cesta do práce):

- první hlášení je zbytečně daleko (za 4.9km odbočte na Hanácká)
- první a třetí hlášení říká ulici, druhé ne (1: za 2km odbočte doleva na Průmyslová, 2: za 300 metrů odbočte doleva, 3: odbočte doleva na Průmyslová)
- sjezďte do směr Soběšice, Líšeň -> do směru a nebo ve směru. Mám pocit že u prvního hlášení říkala místo "sjeďte" slovo "výjezd"
- někdy (zatím jsem nevysledoval kdy) říká před názvem ulice "DO", většinou říká "NA". Konkrétně třeba "odbočte vlevo do Třída Generála Píky" (hned ale v dalším bylo už odbočte vlevo na Třída Generála Píky).

Jinak za mně super, budu pokračovat odpoledne a večer.
lennyd
Posts: 8
Has thanked: 1 time
Send a message