Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze se vyhyba spoplatnenym silnicim

Post by MaXyM_FTN
Prestoze mam funkci "vyhnout se spoplatnenym usekum" vypnutou, Waze planuje trasu mimo dalnici.

Pred chvili jsem byl na ceste Praha - Liberec - Praha a porad mne navigace posilalala mimo D10.
Ted jsem zkusil naplanovat Praha - Hradec Kralove - vysledek podobny: mimo D11.

Zkousel jsem zapnout/vypnout funkci vyhnuti se spoplatnenym usekum, bez vysledku ale.
Ukoncil jsem proces Waze a opet nastartoval - take bez pozitivniho vysledku.

Je to globalni/znamy problem? Problem s klientskou aplikaci? Pouzivam verzi 4.46.0.1 pro iOS (iP X), ktera se aktualizovala 11.12
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:16973555

1

Send a message

Post by Bew1One
Kupodivu třeba zadá uživatelské hlášení chyby při jízdě po dálnici a my jim odpovíme proč se waze chová tak, jak se chová a jak funkcionalitu dálničních známek zapnout / použít.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Jen malá vsuvka - dnes protekly do aplikace překlady, text "vyhnout se zpoplatněným úsekům" se změnil na výstižnější "vyhnout se placení mýta".
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by bures
MaXyM_FTN wrote:Je to globalni/znamy problem?
Je to nová funkce. V nastavení je nutné si přidat příslušné dálniční známky.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by GinBook
co na iOS nefunguje? Nastavení, Navigace, Placené úseky HOV a tam jsou viněty.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by ma5jkl
Prosim precitaj si prispevok v oznameniach o dialnicnych znamkach
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by ma5jkl
MaXyM_FTN wrote:co kdyz nemam znamku a presto chci risknout jizdu dalnici? Proc mam v programu tvrdit opak
to si snad robis prdel? toto si co vymyslel za argument? waze ti NESMIE, opakujem NESMIE navrhovat trasu taku aby si nejak mohol porusit zakon. ak sa nebodaj tak niekde stane je to chyba ktora musi byt okamzite opravena. k ostatnym postrehom ti uz napisal pvo.
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3319
Has thanked: 635 times
Been thanked: 719 times
Send a message
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«iPhone 13 mini»«Tesla Model 3»

Post by MarekPavlik
pvo11 wrote:... Bacony nejsou jediné řešení, Android auto a Car Play umějí pozici určit i v tunelu, předpokládám, že z rychlosti a natočení kol a Waze přes Android auto a Car Play funguje, takže možná se problém s obnovováním vozového parku vyřeší rychleji než se nainstalují Bacony....
To ale není pravda. Alespoň mně Waze přes Android auto pozici v tunelu rozhodně neukazuje.
MarekPavlik
Posts: 49
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
Diky.
Netvrdim ze takova funkcionalita nemuze byt prinosna. Rekl bych, ze mohla by byt skvela, hlavne pro ty co cestuji mezi staty, a nechteji cestovat spoplatnenymi useky ve vsech z nich. Myslim si, ze i ja v minulosti parkrat jsem neco takoveho potreboval.

Jen, ze ve stavajici podobe je to nedodelek.

Za prve, jako uzivatel byl jsem prave postihnut zmenou, nez bych byl o nej informovan/upozornen. A jedna se o klicovou vlastnost, bez ktere navigace byla mi k nicemu.

Za druhe v hlavnim menu nadale je dostupna funkce zapinani/vypinani vyhnuti se spoplatnenym usekum, beze zminky o souvislosti s "koupi" vinety.

Za treti, funkce naznacuje ze jedna se o dalnicni znamku jen nenaplnuje jeji podstatu (treba casove omezeni). Ve vysledku je to jen volba statu, v kterych Waze k planovani bude brat v potaz i spoplatnene silnice.

Za ctvrte, vypada to na vazbu skutecne jen na vinety (coz je uplne zbytecne vzhledem k tomu co jsem popsal v #3). Nevidim moznost pridat spoplatnene dalnice v Polsku (a podobne funguji vybrane useky v Rakousku nebo Chorvatsku). Tak z funkcionality, na kterou bych se tesil nezbylo nic nez nepouzitelne par prepinatek, o kterych vetsina uzivatelu se nedozvi, a odstavi Waze jako nefunkcni (snad nekdo nemysli ze vsichni uzivatele prijdou na forum pro reseni)

Neberte to jako blame/flame. Proste jako nazor jisteho vznorku uzivatelu.

BTW tak trochu to pripomina Waze Beacon co pred lety melo zajistit navigaci v tunelech. Dnes to uz nefunguje ani v Praze (jeste pred rokem to jelo zkusebne, alespon do pulky tunelu). Jen ridice zustavaji cele leta bez navi. No ale proc by se mela spolecnost poskytujici navigaci starat o... navigaci ;)
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by MaXyM_FTN
A vis ze uzivateli je to uplne u p**** z jakeho duvodu navi v tunelu mlci? Prave proto jsou beacons s uzivatelskeho hlediska nesmsl. Hlavne kdyz jsou pouzivane jako argument proti extrapolovani pozici auta pomoci naposledy znamejrychlosti. Proste do dnes uzivatel nema tu funkcnost. tecka.

stejne ty znamky//myto jsou uzivatelsky nedomysleny. co kdyz nemam znamku a presto chci risknout jizdu dalnici? Proc mam v programu tvrdit opak?
Mme to vypada ze u designu se vychazelo z reseni, nikoliv z potreb potvrzenych moznymi use case'y
MaXyM_FTN
Posts: 55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message