Radary

[ img ] [ img ]

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Radary

Postby vitj » Tue Feb 28, 2017 8:11 am

Nějaké radary v Mikulově jsem pořešil, Kdyby ještě něco, tak dejte vědět.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1314 times
Been thanked: 975 times

Postby vitj » Mon Mar 06, 2017 8:06 am

Bew1One wrote:Podle tohoto UR - https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... t=10049748

Je v Havířově nové úsekové měření, v rozmezí ulic "Od vyjezdu z ulice lipova smer Bludovicky kopec/kaufland" - může to někdo prověřit a zadat?

nastaveno, prosím o kontrolu
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Sun Apr 16, 2017 3:25 pm

Nastala změna u úsekových radarů. Již jsou hlášeny i bez nastavené navigace do cíle. Proto jsou u nich smazány standardní radary, aby bylo zabráněno dvojím hláškám jako to bylo dosud.

Pokud ještě najdete radar, kde jsou dvojí hlášky, tak s ním sem a bude smazán, ponecháme jen nastavení úsekového radaru.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Mon Apr 17, 2017 7:41 am

Ano, občas měří i okamžitou rychlost, pokud mám informace, tak je obvykle na začátku úseku. Na ten přijde upozornění. Jako na počátek úseku, řidič o něm ví a tedy by do úseku neměl vjíždět rychle. O konci úseku se nedozvíš bez navigace, ale to už bych neřešil.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Tue May 02, 2017 4:24 pm

mipwa wrote:
ArgiCZ wrote:mipwa:
Ahoj, díval jsem se, že jsi hlasoval ANO, proto bych tě chtěl požádat o nestranný názor, jak bys sis to z dostupných prostředků představoval udělat, díky ;)

Začátek úseku jako radar, konec jako fake radar. Případně pokud kamera na konci úseku měří i okamžitou rychlost, také jako radar.

Smazat všechny ostatní fake radary.

Proc zacatek useku jako radar? Usek dava sam hlasku i upozorneni, jen pak bude jako driv hlaska zdvojena. Tedy klient bude rikat upozorneni dvakrat po sobe a upozorneni na displeji bude podle polohy zacatku useku a radaru. Bud upozorni na radar nebo na usek. Proste nekde tak a nekde jinak.
Pokud mam nastavenou navigaci, tak se soucasnym stavem nic zasadniho nezmenilo a pokud ne, tak me upozorni az po vjezdu do useku. Ovsem jizdou se zapnutym klientem a bez navigace prichazim o mnohem vic, nez jen o upozorneni na radar.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Wed May 03, 2017 3:21 pm

pvo11 wrote:
tex232 wrote:Navíc přibude česká hláška a pak už není co řešit.

Soon :D.

Já bohužel nemám ani anglickou, jen pípnutí a není postup jak Waze klienta donutit si ji stáhnout.

Mě se obvykle po 1 až 2 týdnech anglická hláška nějak sama stáhne.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Thu May 04, 2017 8:50 am

reakce na masvbr z vlákna hlasování
rozhodne ANO, pani (Jane TTS) mi to sice pekne rekne, zeleny prouzek odpocitava k zacatku, ale i tak neni uplne zrejme kde to zacina

Zřejmé to je naprosto přesně, pokud se díváš na silnici a ne jen na navigaci. Nahoře je krásně vidět kamera a dole na silnici je kalibrační čára.
Např. je to vidět zde (konec úseku): https://www.google.cz/maps/@50.0447533, ... 6656?hl=cs

Mám upozornění 500m předem, při vjezdu do úseku, vidím teploměr po celou jízdu v úseku, Teploměr ukazuje délku úseku a současně jsou velmi dobře vidět radary na začátku a na konci úseku.

Edit:
Takto vypadá upozornění na radar:
image_uploaded_from_ios_720.jpg
(59.65 KiB) Downloaded 312 times
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Fri May 05, 2017 7:58 am

1) Pokud je zapnutá navigace, tak jsou hlášky a způsob zobrazení úseku komfortní a lze velmi dobře poznat odkud kam úsek zasahuje včetně toho, že radary jsou dobře vidět.
2) Bez navigace je způsob upozornění mnohem méně komfortní, ale přesto na začátku úseku upozornění přijde současně jsou radary dobře viditelné.
3) Padnul tu problém, že není poznat, jestli úsek pokračuje, když se z něj odbočí. Obvykle z úseku nelze odbočit, ale není to pravidlo. Pokud se odbočí, tak je řekl bych na 100% jasné, že jsem vyjel z úseku. Nikdy úsek nevede z hlavní na vedlejší. Tohle už mi přijde něco jako, že stěrače stírají ...
4) Vždy máme jet podle předpisů, samozřejmě můžeme tu tam jet o něco rychleji, ale obvykle jsou úseky nastavené o 5-10km/h více než je limit, tak to není zas takový problém. Pokud chceme jezdit extra rychle, tak musíme s radary počítat a reagovat na upozornění. Pak by jsme měli využít veškerých prostředků, které umožní radary odhalit jako třeba si zapnout navigaci. Ale toto není návod k tomu jak jezdit rychle, samozřejmě policie může čekat s ručním radarem kdekoli a nemusí být nahlášeni v aplikaci.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Tue May 09, 2017 6:48 am

V okamžiku, když vypnu pevné radary, tak neuvidím ani ty samostatné, které zas vidět chci.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby vitj » Wed May 10, 2017 9:29 am

Jen pro zajímavost. Ve Francii používají úsekové radary bez normálních radarů ačkoliv normální radary a fake radary také používají tam kde je potřeba.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =297002181
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

PreviousNext

Return to Czech Republic and Slovakia