Post by foxitrot
Kludne to mohli byt aj nejake info o BA stretku, alebo rozne blogy. Podla mna sa prejavi kazda stipka hocikde.

Ja som sa napriklad o Waze docital nahodou v nejakej diskusii na Živě.sk - kratky jednoriadkovy prispevok v dlhej diskusii o uz neviem com, nebol to ziaden popularizacny clanok o Waze. Len tam bol spomenuty navigator waze v suvislosti s dopravnymi informaciami, ktore mi vtedy na Slovensku chybali.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:Nemate nahodou niekto k dispozicii udaj o pocte aut v Bratislave / Brne / Prahe? Asi som slaby googlic, ale nic aktualne som nenasiel :( Chcel by som spravit graf percentualneho podielu Waze.
O Pristavnom moste v BA sa casto pisalo, aky je pretazeny a ze tade prejde (strelim z brucha) 40k aut denne. Ak by si dokazal odhadnut pocet wazerov, ktori tadial pretecu za den... (Moze byt velky problem, pretoze pri intervale aktualizacie 2 minuty sa wazer moze zobrazit pred a za mostom, ale nie na nom. Ale tiez ma ine cislo nenapadlo.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Unikátni Wazeri v okruhu mesta - to sú husté čísla. Asi máme veľa jednorazových testerov :( a možno aj tranzit.

Medzi tými 3 krivkami by mal byť aj nejaký prienik (napr. ten tranzit), takže celkový počet bude asi menší, ako ich súčet. Bolo by to zaujímavé na nakreslenie?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Tip na graf: pocet zobrazenych hlaseni na mape? Dost to napoveda o hustote premavky.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:Tip na graf: pocet zobrazenych hlaseni na mape? Dost to napoveda o hustote premavky.
Rozhodne ano :) Zatial sa ale tieto data neuchovavaju, bude treba vymysliet ako ich "priemerovat" (kedze rovnako ako v pripade wazerov je ich pocet ktory posiela server obmedzeny na 40).
Mozno co sa tyka ich presneho zoznamu, podobne ali limitovany pocet ako unique wazerov?

Ked moj starucky klient dokaze zobrazit (a casto aj zobrazuje) taketo pocitaclo v rozsahu 40-50+
Scr000623_.png
Waze 2.1.x status line
(7.21 KiB) Downloaded 861 times
tak by take cislo v protokole mohlo byt k dispozicii a mohlo byt aj postacujuce na ten ucel?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
guri211 wrote:
foxitrot wrote:Tip na graf: pocet zobrazenych hlaseni na mape? Dost to napoveda o hustote premavky.
Rozhodne ano :) Zatial sa ale tieto data neuchovavaju, bude treba vymysliet ako ich "priemerovat" (kedze rovnako ako v pripade wazerov je ich pocet ktory posiela server obmedzeny na 40).
Mozno co sa tyka ich presneho zoznamu, podobne ako limitovany pocet ako unique wazerov?

Ked moj starucky klient dokaze zobrazit (a casto aj zobrazuje) taketo pocitaclo v rozsahu 40-50+ http://www.waze.com/forum/download/file.php?id=2626 tak by take cislo v protokole mohlo byt k dispozicii a mohlo byt aj postacujuce na ten ucel?
Z tohto Androidneho reportu pre 3.0.1.0 mam nasledujuci screenshot (a predpokladam, ze aj iOS-ne zariadenia zobrazuju nieco obdobne), preto usudzujem, ze obe cisla by sa mali vyskytovat niekde v komunikacnom protokole (akurat kto vie, akej 'near you' oblasti sa tykaju):
Near you now - wazers+reports.png
(29.63 KiB) Downloaded 821 times
Mozem pripadne pomoct v ich hladani v datach?

Ta 40-ka je zrejme limit pre velkost zoznamu hlaseni resp. wazerov (hoci ked mi waze vravi, ze v mojom okoli je 51 hlaseni, viem si ich postupne vsetky do jedneho vyziadat a zobrazit, nielen niektorych 40 z nich), kdezto tieto cisla budu asi len cisla, pocty.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Moze byt. V nasich koncinach tam este nikto nevidel viac ako "Wazers: 40, Reports: 40, Jams: xx"?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:V nasich koncinach sa to hlasenie "near you now" vobec nezobrazuje :( A od verzie 3 sa nezobrazuje ani ten vrchny pasik kde bol povodne pocet udalosti.
:( takze potrebujem hub a ethereal... (a hlavne funkcneho klienta)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Je rozumne, aby sa statisticky klient z casi na cas (5 minut?) pokusal vyziadat nahodnu route niekde v okoli? Mozno by sa z toho dal vytvorit graf obdobi vypadkov routing serverov - napr. statisticky ziadne, nahodne, caste a trvale.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:
foxitrot wrote:Je rozumne, aby sa statisticky klient z casi na cas (5 minut?) pokusal vyziadat nahodnu route niekde v okoli? Mozno by sa z toho dal vytvorit graf obdobi vypadkov routing serverov - napr. statisticky ziadne, nahodne, caste a trvale.
tiez sa Ti zda, ze su nejake castejsie v poslednej dobe?
Dnes a vcera boli obdobia v kuse... Keby to clovek uvidel na grafe, aspon nemusi hladat chybu vo svojom pripojeni.
Nechcem zase kydat na pana Waze (uz som to niekedy robil? :roll:), ved aj tak to tu necitaju, ale TOTO by mala obsahovat automaticka Waze status page, KUA!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).